مدل موی کوتاه: ۱۵ مدل مو برای موی کوتاه تا زیر گردن

نگهداری از مویی که تا چانه کوتاه شده است آسان و شیک است. اگرچه مویی که بلندی آن به اندازه چانه است نسبتا کوتاه به حساب می‌آید، ولی به این معنی نیست که نمی‌توان به روش‌های مختلف به آن مدل داد. شما می‌توانید بسته به حال و هواي‌تان از یک مدل مو استفاده کنید. به عنوان مثال، روزی که قرار است با دوستان‌تان استراحت کنید، شاید بخواهید موهای‌تان را فر کنید. اگر به مهمانی می روید، شاید بخواهید موهای‌تان را به بالا مدل دهید. یا این‌که ترجیح دهید ظاهر معمولی و رسمی داشته باشید.

الف. فر کردن موها

مدل موی کوتاه

۱. برای این‌که ظاهر موج‌دار و حجیمی به موهای‌تان بدهید از بیگودی استفاده کنید

موی موج دار حجیم برای مهمانی دوستانه بسیار عالی است. برای این‌که موهای‌تان را موج‌دار کنید، ابتدا موهای‌تان را به هر طرف که می‌خواهید حالت دهید. سپس موهای‌تان را به دسته‌های ۱.۵ اینچی (۳.۸ سانتی متر) تقسیم کنید و بیگودی را به دور آن‌ها بپیچید. به مدت ۳۰ دقیقه بیگودی‌ها را به حال خودشان رها کنید. در نهایت، بیگودی‌ها را خارج گنید و با استفاده از اسپری کردن روی موهای‌تان آن‌ها را سر جای‌شان تثبیت کنید.

– اگر روی موهای خیس از بیگودی استفاده کرده‌اید، پیش از خارج کردن بیگودی‌ها صبر کنید تا موهای‌تان کاملا خشک شود، خواه برای این کار از سشوار استفاده کنید یا بگذارید خودش خشک شود.

۲. از فرکننده مو برای فرهای نامنظم استفاده کنید

فر نامنظم ظاهری دوست داشتنی و جذاب به شما می‌دهد و ایجاد آن ساده است. ابتدا یک موهای‌تان را با یک اسپری محافظت از مو در برابر حرارت اسپری کنید. سپس، موهای‌تان را با استفاده از کلیپس یا گیره، به ۴ قسمت تقسیم کنید. سپس قسمت اول موهای‌تان را با یک میله‌ی فر کردن ۱ اینچی (۲.۵ سانتیمتری) فر کنید. این کار را برای ۳ قسمت دیگر موهای‌تان نیز تکرار کنید. زمانی‌که تمام موهای‌تان فر شدند، دستان‌تان را لای موهای‌تان بکشید تا فرها را از هم جدا کنید. اگر نمی‌توانید این کار را با دست انجام دهید از یک شانه با دندانه‌های بزرگ استفاده کنید. وقتی کارتان تمام شد از یک اسپری مو برای جدا نگه داشتن فرها از هم استفاده کنید.

۳. برای این‌که ظاهری شبیه به دهه ۱۹۲۰ پیدا کنید از فر ثابت استفاده کنید

این مدل مو برای مهمانی‌های رسمی مناسب است. برای شروع، ابتدا ۱ اینچ (۲.۵ سانتی متر) از موهای‌تان را جدا کنید. از انگشت شست و اشاره‌تان برای ایجاد یک فضا در این دسته از موهای‌تان استفاده کنید. سپس آن فضا را به‌صورت دورانی به بالا یا پایین بپیچانید و قابت نگه دارید. برای ثابت نگه داشتن موها، از یک گیره‌ی انبری استفاده کنید. این کار را روی مابقی موهای‌تان ادامه دهید تا تمام موهای‌تان سرجای‌شان سنجاق شوند. کارتان را با یک اسپری مو به اتمام برسانید.

  • وقتی گیره‌ها را باز کنید ظاهر موج‌داری خواهید داشت.

مدل موی کوتاه

۴. برای فرهای نزدیک به هم از یک فرکننده موی میله‌ای استفاده کنید

برای فر حلقه‌ای، فرکننده‌ی مو را به‌جای این‌که افقی نگهدارید، عمودی بگیرید. این کار را روی هر قسمت از موهای‌تان تکرار کنید تا تمام موهای‌تان موج دار شود.

۵. اسپری نمک به موهای‌تان بزنید تا موهای موج‌دارتان را حجیم کنید

اسپری نمک را می‌توانید در فروشگاه‌های لوازم آرایشی پیدا کنید. سپس از دستان‌تان استفاده کنید، و به موهای موج‌دارتان حجم بدهید. اگر می‌خواهید حجم ریشه موهای‌تان را نیز اضافه کنید، می‌توانید مقدار یاز این اسپری را به ریشه‌ی موهای‌تان بزنید و با انگشت آن را بمالید.

ب. مدل موی صاف

۱. برای صاف کردن موهای‌تان با یک سشوار کارتان را شروع کنید

پس از شستن مو و استفاده از نرم کننده، برای مرطوب کردن مو از سرم براق کننده استفاده کنید. سپس از سشوار استفاده کنید. سشوار را رو به پایین بگیرید.

– برای صاف کردن موهای‌تان از کمک شامپوی ضد وز کردن مو و حالت دهنده استفاده کنید.

– شما می‌توانید سرم براق کننده مو را از فروشگاه‌های لوازم آرایشی استفاده کنید.

– برای این‌که موهای‌تان حجم متوسط رو به خوبی داشته باشد، از یک برس گرد در زمان استفاده از سشوار استفاده کنید تا به موهای‌تان حجم بیشتری دهد. برس پیچ را زیر موی و سر سشوار را روی مو بگیرید. شما با استفاده از این روش می‌توانید برس را زیر موی‌تان بچرخانید تا در موهای‌تان موج بیاندازید.

۲. برای صاف کردن مو از اتوی مو استفاده کنید

وقتی موی‌تان خشک است، آن‌ها را به سه قسمت تقسیم کنید، چپ، راست و پشت. سپس، از یک اسپری یا کرم محافظت کننده در برابر حرارت استفاده کنید. هر بار یک دسته‌ی ۱.۵ اینچی (۳.۸ سانتی متری) را با استفاده از اتو صاف کنید. این کار را تا زمانی‌که تمام موهای‌تان صاف شوند ادامه دهید. در آخر سشوار را روی حالت خنک قرار دهید.

– اگر موهای کوتاه‌تان به‌خوبی حالت نگرفتند (یا به اصطلاح سیخ شدند) از یک برس یا مسواک برای مرتب کردن آن‌ها استفاده کنید.

مدل موی کوتاه

۳. موهای‌تان را به بالا بزنید

این حالت مو مانند این است که موهای‌تان خیس است. این مدل بسیار ساده و آسان است. ابتدا موهای تانرا خیس کنید، و ژل زیادی به موهای‌تان بزنید. سپس از یک شانه با دندانه‌های درشت استفاده کنید و موهای‌تان را بالا بزنید. اگر به اندازه‌ی کافی ژل زده باشید به استفاده از اسپری مو نیازی نخواهید داشت.

۴. فرق موهای‌تان را تغییر دهید

تغییر دادن حالت موها و تغییر فرق کج به فرق وسط و بالعکس می‌تواند یک ظاهر تازه به شما بدهد. ابتدا موهای‌تان را صاف کنید. سپس از یک شانه استفاده کنید و فرق وسط باز کنید.

– این روش برای کسانی که چتری دارند جواب نمی‌دهد.

– اگر نمی‌خواهید موهای‌تان تخت باشد، از یک اسپری حجم دهنده استفاده کنید.

مدل موی کوتاه

۵. برای این‌که ظاهر متفاوتی به موهای‌تان بدهید چتری بگذارید

اگرچه چتری گذاشتن نیازمند مراقبت و نگهداری است، ولی ظاهر سرزنده‌تری به شما می‌دهد. شما می‌توانید چتری‌های‌تان را تا زیر ابرو کوتاه کنید تا ظاهر به‌روزتری بگیرید. سپس چتری‌تان را صاف کنید.

۶. از دستمال سر استفاده کنید

این سبک به هیچ تلاشی نیاز ندارد و تنها کاری که باید انجام دهید این است که موهای‌تان را صاف کنید و سپس از یک دستمال سر استفاده کنید.

– اگر چتری دارید می‌توانید با استفاده از این روش آن‌هار از چهره‌تان کنار بزنید و شکل جدیدی به ظاهرتان بدهید.

ج. انتخاب یک مدل

۱. موهای‌تان را به دو قسمت بالا و پایین تقسیم کنید

اگر نمی خواهید تمام موهای‌تان را جمع کنید، این یک گزینه‌ی خوب است. از دو طرف موهای‌تان دو دسته مو جدا کنید. آن‌ها را به پشت سرتان بکشید. از یک شانه استفاده کنید و به آرامی موهای‌تان را عقب ببرید. با یک گیره یا کلیپس موهای‌تان را ببندید.

۲. از بافت فرانسوی در دو طرف سرتان استفاده کنید

ابتدا موهای‌تان را از وسط به دو نیم تقسیم کنید. سپس در حدود ۱ اینچ (۲.۵ سانتی متر) از خط رشد مو شروع کنید و به بافت موهای‌تان ادامه دهید تا به گردن‌تان برسید. سپس سمت دیگر را به همین ترتیب انجام دهید. انتهای موهای‌تان را ببندید.

۳. موهای‌تان را بالای گردن ببندید

اگر موهای‌تان آن‌قدر بلند نیست که دم اسبی ببندید می‌توانید از این گزینه استفاده کنید. بلندترین قسمت موهای‌تان را به پشت سرتان بکشید، درست مانند زمانی‌که می‌خواهید موهای‌تان را دم اسبی ببندید. سپس، دو قسمت موهای‌تان را از دو طرف سر روی هم ببرید و گیره بزنید. زیر موهای‌تان را بالا ببرید و موهای اطراف سرتان را روی گوش‌تان بیندازید.

۴. موهای‌تان را گوجه کنید

ابتدا موهای‌تان را جمع کنید و آن‌ها را به عقب شانه بزنید. از کش مو استفاده کنید و موهای‌تان را دم اسبی ببندید. سپس، از یک شانه استفاده کنید و آن را مرتب کنید. دم اسبی موی‌تان را به دو قسمت تقسیم کنید و آن‌ها را به صورت نیم دایره ببندید. برای این کار از سنجاق سر استفاده کنید. در نهایت از اسپری مو استفاده کنید تا حالت موهای‌تان را حفظ کنید.

 

منبع: wikihow

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *