۶ نکته برای از بین بردن بوی بد بدن

تا به حال شده احساس کنید که آیا بدنتان بوی بدی می‌دهد؟ خب این گاهی پیش می‌آید اما شما می‌توانید با انجام چند کار ساده بوی بد بدنتان را کاهش دهید.

۱. خودتان را تمیز نگه‌دارید

حداقل روزی یک بار دوش بگیرید تا عرق و باکتری‌هایی که بر روی پوستتان وجود دارد شسته شود. عرق به خودی خود بویی ندارد اما وقتی باکتری‌هایی که در روی پوست وجود دارند با آن ترکیب می‌شود به سرعت تکثیر می‌شوند و بوی بد تولید می‌شود.

شستن بدن به خصوص در نواحی که بیشتر عرق می‌کنید بوی بدن را از بین می‌برد.

۲. از صابون آنتی‌باکتریال استفاده کنید

شستشوی بدن با صابون آنتی‌باکتریال می‌تواند به خلاص شدن از باکتری‌ها کمک کند و در نتیجه بوی بدن را کم کند. هنگام خرید صابون به کلمه‌ی ضد باکتری بر روی جلد صابون توجه کنید.

۳. خود را به با حوله به خوبی خشک کنید

بعد از آنکه دوش گرفتید خود را کاملاً خشک کنید و نواحی که بیشتر عرق می‌کنید را با دقت بیشتری خشک کنید. اگر پوست خشک باشد، رشد باکتری‌هایی که موجب بوی بد می‌شود کمتر می‌شود.

۴. از ضد عرق‌های صنعتی استفاده کنید.

وقتی دوش گرفتید و خود را خشک کردید از یک ضد عرق قوی در زیر بغل‌های خود استفاده کنید. این ضد عرق‌ها حاوی کلراید آلومینیوم هستند، ماده‌ای شیمیایی که موجب می‌شود تعریق به تأخیر بیفتد و معمولاً دارای مواد ضد بویی هم هستند. دو بار در روز از این ضد عرق‌ها استفاده کنید یک بار در صبح و یک بار در عصر.

برای خرید ضد عرق قوی نیازی به نسخه ندارید فقط کافی است به دنبال ضد عرق‌هایی باشید که رویشان نوشته شده قوی.

۵. لباس‌های تمیز بپوشید

هر وقت عرق کردید لباس‌های خودتان را عوض کنید. لباس تازه باعث می‌شود بوی بدن را کاهش دهد. تعویض جوراب‌ها هم بسیار مهم است به ویژه اگر پایتان بو می‌دهد. از پودرهای ضد عرق در کفش‌هایتان استفاده کنید و تا جایی که ممکن است بدون کفش راه بروید.

۶. مصرف برخی غذاها و نوشیدنی‌ها را محدود کنید

چیزهایی که می‌خورید بر بوی بدنتان تأثیر می‌گذارد. غذاهایی که موجب تعریق بیشتر می‌شوند مانند فلفل‌های تند یا دیگر غذاهای پر ادویه ممکن است موجب بدن هم بشوند. بوی غذاهایی مانند پیاز و سیر می‌تواند در بوی عرق استشمام شود. نوشیدنی‌هایی که کافئین یا الکل دارند می‌تواند موجب تعریق بیشتر می‌شوند.

 

منبع: webmd

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *