۱۳ راه ساده و طبیعی برای از بین بردن مورچه ها

اگر با مشکل مورچه در خانه مواجه هستید با ما همراه باشید تا شما را با ۱۳ روش ساده و طبیعی برای از بین بردن مورچه آشنا کنیم.

۱. چسب نواری

آیا لشکری از مورچه‌ها به سمت خوراکی‌های شیرین شما حمله‌ور شده‌اند؟ از نوار چسب استفاده کنید و دور ظرف شیرینی‌تان حصار بکشید.

۲. اسید بوریک

پاشیدن مقداری اسید بوریک در محل رؤیت مورچه‌ها می‌تواند به دفع آن‌ها کمک کند. به خاطر داشته باشید که اگر اسید بوریک توسط کودکان یا حیوانات خانگی خورده شود می‌تواند سمی باشد.

۳. گچ

از بین بردن مورچه ها

با کشیدن خط در مجرای ورودی آن‌ها می‌توان مورچه ها را دفع کرد. مورچه‌ها به واسطه کربنات کلسیم موجود در گچ دفع می‌شوند، این کربنات کلسیم در واقعاز پوسته‌ی خرد شده و فشرده شده‌ی حیوانات دریایی تشکیل شده است. گچ پودر شده را در اطراف گیاهان باغچه بریزید تا مورچه‌ها و دیگر جانوران را دفع کنید.

۴. آرد

پشت قفسه خوراکی‌ها و در هر جایی که مورچه ها وارد خانه می‌شوند مقداری آرد بریزید. مورچه‌های به خاطر آرد دفع می‌شوند و نمی توانند وارد خانه شوند.

۵. گلدان

اگر مورچه‌های آتشین به خانه شما حمله کرده‌اند و از شر نیش آن‌ها به تنگ آمده‌اید، یک گلدان می‌تواند در رفع این مشکل به شما کمک کند. گلدان را روی لانه‌ی آن‌ها قرار دهید. از سوراخ زهکشی گلدان آب جوش بریزید و تمام لانه آن‌ها را بسوزانید.

۶. لیمو

برای دفع مورچه از خانه می‌توانید از لیمو نیز استفاده کنید. ابتدا مقداری آب لیمو روی ورودی‌ها و جارجوب پنجره‌ها بریزید. سپس مقداری آب لیمو داخل هر سوراخ یا ترک که مورچه‌ها به ان نفوذ کرده‌اند بریزید. در نهایت برش‌های کوچک پوست لیمو در ورودی خانه بریزید.

۷. پرتقال

در ۱ فنجان آب گرم پوست پرتقال بریزید و پوره‌ی نرمی درست کنید. این محلول را به آرامی در لانه مورچه‌ها بریزید تا آن‌ها را دور کنید.

۸. فلفل

از بین بردن مورچه ها

بر نقاطی که مورچه‌ها در آن‌جا رفت و آمد می‌کنند یا نقاطی که به سراغ خوراکی‌های‌تان می‌روند فلفل کاین بریزید. پاشیدن مقداری فلفل کاین جلوی لانه آن‌ها می‌تواند در دفع مورچه ها به شما کمک کند.

۹. ظرف‌های پلاستیکی

وقتی در حیاط یا در فضای آزاد هستید برای این‌که مورچه‌ها به وسایل‌تان وارد نشوند می‌توانید زیر پایه‌های میز پیک نیک‌تان ظرف‌های پلاستیکی بگذارید و درون آن‌ها آب بریزید. مورچه ها نمي توانند در آن شنا کنند و از پایه‌ها بالا بیایند.

۱۰. نمک

اگر مورچه‌ها به خانه شما وارد شده‌اند مستقیما در مسیرشان مقداری نمک بپاشید. مورچه ها از این مانع عبور نخواهند کرد و دفع خواهند شد.

۱۱. ادویه‌ها و گیاهان

در محفظه نگهدارنده مواد خوراکی و آشپزی‌تان مقداری برگ بو بریزید.

۱۲. پودر تالکوم

شما می‌توانید برای دور نگه داشتن مورچه از خانه تان از پودر تالکوم نیز استفاده کنید و در ورودی خانه، درب‌ها و پنجره‌ها، مقداری پورد تالکوم بریزید. شما همچنین می‌توانید از سولفور پودر شده و روغن سیر نیز برای این کار استفاده کنید. همچنین می‌توانید در اطراف خانه نعناع بگذارید.

۱۳. سرکه

از بین بردن مورچه ها

مقدار مساوی آب و سرکه سفید را مخلوط کنید و در یک بطری اسپری‌دار بریزید. سپس بر لانه مورچه‌ها و اطراف جایی‌که مورچه می بینید اسپری کنید. مورچه‌ها از بوی سرکه متنفر هستند. آن‌ها بلافاصله از آن فاصله می‌گیرند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *