۱۰ مشهورترین شهر دنیا در محاصره دیوارها

قرن‌ها است، مردم به واسطه‌ی ساخت دیوارهای بلند در اطراف شهرها از شهرهای‌شان دفاع می‌کنند به این ترتیب محدوده و قلمروشان را مشخص می‌کنند و در همان حین از خودشان در برابر متعرضان و دشمنان بالقوه حمایت کنند. به مرور زمان، شهرها غالبا به آن سوی دیوارها گسترش می‌یافتند، ولی برخی از آن‌ها در محدوده آن‌ها باقی ماندند.

۱. کارکاسون – فرانسه

کارکاسون – فرانسه

این شهر در قرن پنجم توسط ویزیگوت‌ها بنا شد. سپس در قرن ۱۱ و دوباره در قرن ۱۳ گسترش یافت، ولی در سال ۱۸۴۹ تقریبا تخریب شد. چهار سال بعد، بازیابی شد و این فرآیند به مدت ۶۰ سال ادامه یافت.

۲. فردیکستاد – نروژ

فردیکستاد – نروژ

دیوارهای محصور کننده این شهر در دهه ۱۶۶۰ ساخته شده بودند. این شهر در جنگ میان سوئد و دانمارک – نروژ به‌واسطه‌ی یک دیوار موقتا حمایت می‌شد.

۳. لوکا – ایتالیا

فردیکستاد – نروژ

لوکا شهری در ناحیه توسکانی است و دیوارهای آن از دوره رنسانس دست نخورده باقی مانده است.

۴. نوردلینگن – آلمان

فردیکستاد – نروژ

نوردلینگن شهری در ناحیه دناو ریس در باواریا است که تا به امروز دیوارهای خود را حفظ کرده است. این شهر یکی از سه شهر آلمان است که به واسطه‌ی دیوارهایی شناخته شده ایت که مرزهای آن را مشخص می‌کند.

۵. تارودانت – مراکش

فردیکستاد – نروژ

تمام شهر تارودانت درون دیوارها واقع است. سعدیان این شهر را به‌عنوان پایتخت انتخاب کرده بودند و در سال ۱۵۲۸ دیواری اطراف آن کشیدند.

۶. دوبروونیک – کرواسی

دوبروونیک – کرواسی

یکی از زیباترین شهرهای دنیا است که با دیوارهای قطور و بلند محصور شده است. این شهر در قرن هفتم بنا شد، و دیوارهای بلندی دارد که ضخامت آن‌ها به ۴ متر می‌رسد.

۷. یورک – انگلیس

دوبروونیک – کرواسی

دیوارهای اطراف شهر یورک به دوران رومی‌ها باز می‌گردد.

۸. پینگ یائو – چین

دوبروونیک – کرواسی

دیوارهای این شهر در سومین سال حکومت امپراتوری هونگ وو ساخته شد. همچنین، به‌عنوان یکی از محافظت شده‌ترین شهرهای دنیا شناخته شده است.

۹. شبام – یمن

دوبروونیک – کرواسی

شبام در یمن واقع است. شبام قدیمی‌ترین شهر از نظر سازه‌های عمودی است. این سبک معماری از این شهر در برابر حملات بادیه نشین‌ها محافظت می‌کرد.

۱۰. تولدو – اسپانیا

دوبروونیک – کرواسی

شهر قدیمی تولدو در اسپانیا از سه جهت با رودخانه تاگوس محصور شده است. ولی وجه چهارم این شهر، یک دیوار است.

منبع: youramazingplaces

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *