هیپنوتیزم آدولف هیتلر: آیا هیپنوتیزم باعث شد هیتلر به یک دیکتاتور تبدیل شود؟

به استناد کتاب جدیدی که منتشر شده است، آدولف هیتلر به واسطه‌ی هیپنوتیزم گری که تلاش داشت اثرات ناشی از حمله‌ی شیمیایی جنگ جهانی اول را بر هیتلر درمان کند، به یک دیکتاتور قاتل تبدیل شد.

ادعا شده است درمانگر آلمانی دکتر ادموند فارستر به‌خاطر “نابینایی هیستریک” هیتلر را در سال ۱۹۱۸ تحت درمان قرار داد و این کار را به واسطه‌ی جذاب‌تر جلوه دادن ‘تمایل خداگونه بودن’ انجام داد.

گفته می‌شود این ‘درمان’ الهام بخش هیتلر در این تفکر بوده است که مأموریت دارد آلمان را به تعالی برساند. او به‌صورت بالقوه رویدادهایی را برنامه‌ریزی کرد که به قدرت رسیدن او منجر شد و به ترس‌های ناشی از هولوکاست و جنگ جهانی دوم ختم شد.

به گزارش دیلی اکسپرس، این‌گونه ادعا شده است که دکتر فارستر در سال ۱۹۳۳، همان سالی که هیتلر به قدرت رسیدن ، وقتی پیامدهای آن‌چه رخ داده است را فهمید، خودکشی کرد.

هیتلر در کتاب خود به نام ‘نبرد من’ ادعا کرده است که در زمان جنگ جهانی اول، از سوی نیروهای انگلیسی در بلژیک مورد حمله‌ی گاز خردل قرار گرفته است.

او گفت بریتانیا در اکتبر ۱۹۱۸ با گاز خردل که برای‌شان شناخته شده نبود به ایپر حمله کرد.

دیوید لوئیس، نویسنده‌ی کتاب ‘پیروزی اراده؟’، می‌گوید هیتلر به سرعت به‌خاطر نابینایی به بیمارستان رسانده شد.

پزشکان بر این باور بودند که هیچ آسیب چشمی فیزیکی وجود ندارد، و این یک ‘نابینایی هیستریک’ است و او را برای درمان به دکتر فارستر معرفی کردند.

ادعا شده است این پزشک آلمانی به هیتلر گفته است: ‘با نشانه‌هایی که تو داری، یک انسان معمولی برای همیشه نابینا خواهد بود.’

‘ولی برای شخصی با قدرت استثنایی اراده و انرژی معنوی، هیچ محدودیتی وجود ندارد.’

‘تو می‌دانی آلمان اکنون به آدم‌هایی نیاز دارد که انرژی داشته باشند و خودشان را باور کنند’.

این کتاب ادعا می‌کند قدرت دید هیتلر در نتیجه‌ی این درمان، بازگشت و او را در مسیر دیکتاتوری قرار داد.

گفته می‌شود دکتر فارستر، در سال ۱۹۳۳ خودکشی کرد، که گمان می‌رود برای حمایت از خانواده‌اش پس از به قدرت رسیدن هیتلر بوده است و قصد داشت هر رد پایی از این ماجرا را از بین ببرد.

هیتلر در ۳۰ ژانویه‌ی ۱۹۳۳ به عنوان صدر اعظم انتخاب شد و در مدت چند ماه آلمان را به یک نظام تک حزبی دیکتاتوری تبدیل کرد.

 

منبع: dailymail

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *