تمرینات ورزشی برای بزرگ شدن باسن به سرعت

چطور می توانید باسن های بزرگی داشته باشید؟‌ بزرگ کردن باسن با ورزش و تمرینات ورزشی برای بزرگ شدن باسن چه چیزهایی هستند؟ مواد غذایی لازم برای باسن بزرگ.

اگر به فکر داشتن یک باسن بزرگ هستید، این مقاله می‌تواند به شما کمک کند. حتما تاکنون بازیگران هالیوود را در صفحه‌های مجازی یا تلویزیون مشاهده کرده‌اید، یکی از ویژگی‌های متحصر به فردی که اکثر آنها دارا می‌باشند و برای آن ارزش زیادی قائل هستند داشتن یک اندام جذاب است. اینگونه افراد به این دلیل که همیشه در معرض دید و توجه هستند مجبور هستند اندام و زیبایی خودشان را همیشه حفظ کنند.

راه های بزرگ کردن باسن چیست؟

حتما با دیدن تصاویر این اشخاص این سوال به ذهنتان خطور کرده است که چرا اندام این خانم‌ها اینقدر زیبا است و آنها باسن یا سینه متناسبی دارند؟ مطمئنا اولین جوابی که شاید در پاسخ به این سوال به خود بدهید این است که چون آنها ثروتمند هستند به راحتی با عمل‌های مختلف جراحی یا پروتز کردن اندام خود را زیبا نگه می‌دارند. اما همیشه هم اینگونه نیست در اکثر مواقع یک فرد معروف برای اینکه همیشه برای طرفدارانش جذاب به نظر برسد معمولا از یک رژیم غذایی مناسب یا ورزش کردن پیروی می‌کند. داشتن یک اندام متانسب همیشه مستلزم زیر تیغ جراحی رفتن یا پر کردن اندام‌های بدن با مواد حجم دهنده نیست. شما می‌دانید با چند ترفند ساده و موثر و همچنین طبیعی و بدون خطر اعضای بدن خود را به آن شکل دلخواه که تمایل دارید در بیاورید.

بخوانید: ۳۰ درمان خانگی برای سوختگی صورت و بدن + تشخیص درجه سوختگی

یکی از زیبایی‌های زنانه داشتن اندامی متناسب است. خانم‌ها معمولا تمایل دارند که بدون اینکه چاق به نظر برسند برخی از اندام‌های آنها مثل باسن و سینه پرحجمی داشته باشند. اگر شما هم به فکر بزرگ کردن باسن خود افتاده‌اید باید بگوییم که با چند تمرین خاص و پیروی از یک رژیم غذایی سالم  و مفید می‌توانید به این آرزو دست پیدا کنید.

ورزش و باسن بزرگ

اول از هر چیزی باید به سراغ حرکات ورزشی و تمرین کردن بروید. شاید خیلی‌ها حوصله باشگاه رفتن در این روزهای گرم و آفتابی یا سرد زمستانی را نداشته باشند، اما نگران نباشید نیازی نیست پایتان را در باشگاه بزارید شما می‌توانید باشگاه را به خانه خود بیاورید. حرکات خاصی که قرار است برای بزرگ کردن باسن خود انجام دهید بسیار ساده و بدود دردسر هستند و به راحتی می‌توانید آنها را درخانه انجام دهید. همانطور که می‌دانید قسمت مفصل و ران شما از چربی و ماهیچه ساخته شده‌اند و به خوبی می‌توانید با نرمش کردن آنها را شکل دهید.

تمرینات ورزشی برای بزرگ شدن باسن

قبل از اینکه این حرکات را آموزش ببینید، لازم است بگوییم که تمام این حرکات را هر روز به مدت ۲۰ دقیقه انجام دهید و قبل از شروع عضلات خود را ابتدا گرم کنید. برای گرم کردن بدن هم می‌بایست ابتدا کمی گردن بعد شانه، بازو و کمر را به آرامی حرکت دهید یا به چرخش درآورید.

حرکت اول: قیچی زدن

برای انجام این حرکت روی یک تشک به پشت دراز بکشید. دست‌های خود را کاملا باز کرده و کف دست‌هایتان را روی زمین بگذارید. سپس پاهای خود را به آرامی بلند کنید به طوری پاشنه‌هایتان جدا از زمین باشد. اکنون باید پای راست‌تان را به اندازه زاویه ۴۵ درجه بالا ببرید و بعد پای چپ‌تان را به اندازه‌ای که چند سانتی‌متر از زمین فاصله داشته باشد پایین بیاورید. همین حرکت را با پاهایتان جا به جا کنید و حداقل ۱۰ بار پای راست را جایگزین پای چپ و بالعکس کنید.

حرکت دوم: لانگ به پهلو

برای انجام این حرکت صاف بایستید و پاهای خود را باز کنید.نوک پاها رو به جلو باشد، سپس زانوی پای راست را خم کنید و سعی کنید روی زانو بنشینید به عبارتی پای دیگر کمی خم می شود. پس از مکث کوتاهی به وضعیت شروع حرکت برگردید و حرکت را برای پای دیگر انجام دهید. در این تمرین شانه ها نباید از زانو ها جلو تر بیایند. در واقع مستقیم نگاه کنید و زانوی راست را خم کرده و سپس روی آن بنشینید و همین کار را با زانوی چپ خود انجام دهید آن را خم کنید و روی آن بنشینید. این حرکت را می‌توانید ۹ بار انجام دهید.

حرکت سوم: بالا بردن پاها

این حرکت از جمله تمرینات ورزشی برای بزرگ شدن باسن است. از همین رو روی یک تشک دراز بکشید و پاهایتان را به سمت مستقیم بالا ببرید. بازو و دست‌هایتان را روی زمین بگذارید و باسن خود را کمی بالا ببرید و همینطور به مدت ۵ ثانیه آن را بالا نگه دارید. این حرکت را باید با هر دو پا ۱۵ بار تکرار کنید.

حرکن چهارم: لانج با وزنه

مستقیم بایستید و شانه‌های خود را به اندازه ارز شانه باز کنید.

حرکت هفتم: کیک دانکی برای انجام این حرکت چهار دست و پا شوید به گونه ای که آرنج تان درست در زیر شانه‌هایتان قرار گیرد.

سپس با پای راست‌تان یک قدم به سمت جلو بردارید و هر دو زانویتان را خم کنید و بدن خود را پایین بیاورید و زمانی که ران پایتان موازی با زمین قرار گرفت و ساق پایتان به حالت زاویه ۹۰ درجه بود کمی توقف کنید و دوباره بلند شوید و به حالت قبلی برگردید. این کار را با هردو پایتان به مدت ۱۰ بار تکرار کنید.

حرکت پنجم: پل نشسته با وزنه

برای انجام این حرکت از تمرینات ورزشی برای بزرگ شدن باسن، باید روی زمین به پشت دراز بکشید و پاهایتان را اندازه عرض شانه باز کنید. وزنه‌ای را روی ناحیه لگن خود قرار دهید و لگن خود را از زمین جدا کرده و آن را بالا ببرید و سپس به حال اول برگردید. این حرکت را باید ۱۰ تا ۲۰ بار هر روز تکرار کنید.

حرکت ششم: پل تک پا

به پشت روی زمین دراز بکشید و پاهایتان را دراز کنید، سپس یکی از زانوهایتان را جمع کنید و دیگری را همانطور که دراز است به سمت بالا ببرید. با بالا بردن یکی از زانوهایتان به سمت بالا باسن خود را همزمان بالا ببرید و آن را به مدت یک ثانیه نگه دارید و آرام پایین بیاورید.

حرکت هفتم: کیک دانکی

برای انجام این حرکت چهار دست و پا شوید به گونه ای که آرنج تان درست در زیر شانه‌هایتان قرار گیرد.

تمرینات ورزشی برای بزرگ شدن باسن

انجام این حرکت روی قسمت بالایی و پایینی عضله باسن تأثیر مستقیم دارد. نکته‌ی مهم در اجرای حرکت دانکی کیک باز نشدن زاویه زانو است. زانو باید زاویه‌ای حدود ۹۰ درجه با ران تشکیل دهد و دامنه‌ی حرکت از مفصل لگن انجام خواهد شد به این صورت که برای باز شدن پا و بالا بردن زانو، پا را از لگن عقب می‌بریم و در حین بالا بردن عضله باسن را منقبض می‌کنیم. برای ایجاد فشار بیشتر از وزنه‌های شنی استفاده کنید. سعی کنید این حرکت را ۱۰ بار قبل از تغییر دادن پا انجام دهید.

حرکت هشتم: اسکوان هالتر

برای انجام این حرکت از تمرینات ورزشی برای بزرگ شدن باسن به وسیله مانند هالتر نیاز دارید. یا اگر هالتر دارید می‌توانید آن را بردارید و روی شانه‌هایتان قرار دهید و پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید و  تا زمانیکه ران ها به موازات سطح زمین قرار گیرند ، به آرامی با خم کرن زانوها به پایین بروید (تصور کنید میخواهید روی صندلی بنشینید) ران ها را راست کنید و به حالت ایستاده بازگردید .

حرکت نهم: اسکوات پا باز

برای انجام این حرکت بایستید و پاهایتان را بیشتر از عرض شانه‌هایتان باز کنید به گونه‌ای که انگشتن پا به سمت بیرون باشند. دست‌هایتان را بالا ببرید و کف دستتان را هم بچسبانید. سپس سعی کنید روی زانوهایتان بنشینید همانند مواقعی که روی صندلی می‌نشینید ولی اینبار صندلی در کار نیست. این خم شدن شما نباید مانع خم شدن انگشت‌ها شوند. با این نشستن سعی کنید کمی فشار روی باسن و ران خود بیاورید و دوباره به حالت اولیه برگردید.

تمرینات ورزشی برای بزرگ شدن باسن

حرکت دهم: سویینگ کتل بل

در این حرکت از تمرینات ورزشی برای بزرگ شدن باسن می‌بایست، یک کتل بل یا اشیایی مانند آن را با دو دست خود بگیرید. بایستید و پاهایتان را به اندازه عرض شانه‌هایتان باز کنید و سر خود را مستقیم نگه دارید و رو به جلو نگاه کنید. باسن خود را در حالی که کمرتان صاف است بالا و پایین ببرید. همانطور که در حالی بالا پایین رفتن هستید کتل بل را حرکت دهید و با هر بار نشستن آن را از بین پاهای خود رد کنید و دوباره بایستید و به حالت اول باز گردید.

بعد از ۲۰ دقیقه تمرین کردن و وقتی تمام این حرکات را انجام دادید اکنون بدن شما نیاز به کمی دریافت انرژی دارد. حال باید به سراغ غذاهایی بروید که علاوه بر داشتن انرژی شما را به هدفتان یعنی بزرگ کردن باسن نزدیک می‌کند. در ادامه به معرفی چند خوراکی باارزش می‌پردازیم.

مواد غذایی برای بزرگ شدن باسن

پروتئین ها

ماهیچه‌ها از پروتئین ساخته شده‌اند. از همین رو اگر به اندازه کافی پروتئین مصرف کنید و به رشد عضلات خود کمک می‌کنید. روش‌های متعددی برای دریافت پروتئین وجود دارند. شما می‌توانید مواد غذایی از جمله شیر، تخم مرغ، ماست کم چرب، ماهی، بوقلمون، حبوبات، گوشت و سویا را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

تمرینات ورزشی برای بزرگ شدن باسن

چربی های سالم

برای داشتن یک بدن سالم و از همه مهم‌تر اندامی زیبا می‌بایست سراغ چربی‌هایی بروید که سالم و طبیعی هستند و شما را دچار اضافه وزن نمی‌کنند. ماهیچه‌های سرینی یا عضلات گلوتئال با یک لایه چربی پوشیده شده‌اند. برای داشتن یک باسن بزرگ، باید از چربی‌های سالم استفاده کنید. منبع عالی این چربی‌ها، روغن ماهی، روغن سبوس برنج، آواکادو، مغز و دانه‌ها، ماهی‌های چرب، روغن زیتون و کره بادام زمینی و همچنین روغن آفتاب گردان هستند که چربی سالمی را وارد بدن شما می‌کنند. قبل از اینکه هر کدام از اینها را بخواهید مصرف کنید بهتر است با متخصص تغذیه مشورتی داشته باشید. تا به شما یک برنامه شمارش کالری بدهد که بدانید چه میزان چربی باید هر روز مصرف کنید.

کربوهیدرات‌ ها

کربوهیدارت از جمله مواد ضروری بدن هستند که نباید از آنها غافل شد. مقدار کربوهیدرات معمولا بستگی به سطح مقاومت شما هنگام تمرین کردن دارد. از جمله منابع خوب کربوهیدرات می‌توان به سبزیجات، میوه‌ها، برنج قهوه‌ای، ذرت، جوف ماکارانی و نان گندم اشاره کرد.

مواد مغذی

مواد مغذی که شامل ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند برای عملکرد صحبح بدن بسیار ضروری و حیاتی هستند. میوه‌ها، سبزیجات و مغزها منابع عالی مواد مغذی هستند. به دلیل اینکه شما ورزش می‌کنید تا اندام زیبا داشته باشید  بسیار مهم است که مقدار کافی میوه و سبزی برای دریافت انرژی و جلوگیری از خستگی بدن استفاده کنید.

در کنار تمرین کردن و مصرف غذاهای سالم، مهم است که سبک زندگی صحیحی را برای خود داشته باشید. در واقع این سبک زندگی‌تان است که مشخص می‌کند چقدر به هدف خود نزدیک‌تر شده‌اید و تلاشتان نتیجه داده است. از همین رو باید عادت‌هایی را در خود پرورش دهید.

زود به رختخواب بروید، زود هم بیدار شوید

امروزه با توجه به ماشینی شدن زندگی، اکثر افراد از یک برنامه درست و منظم برای خواب خود برخوردار نیستند. خواب همیشه بخش مهمی از زندگی محسوب می‌شود که باید به آن اهمیت داد. از همین به شما توصیه می‌کنیم تا دیر وقت بیدار نمانید و شب به موقع و زود بخوابید تا بتوانید صبح‌ها زود بلند شوید. زمانی که به اندازه کافی خوابیده باشید در شب، صبح ها با نشاط‌ تر بیدار می‌شوید و در نتیجه می توانید با داشتن زمان کافی صبحانه‌تان را به آرامی میل کنید.

تمرینات ورزشی برای بزرگ شدن باسن

حداقل هفت ساعت بخوابید

زمانی که ورزش یا تمرین می‌کنید ماهیچه‌های شما خسته می‌شوند. از طرفی هنگامی که خواب کافی دارید بدن شما بهتر می‌تواند عضلاتتان را بسازد. از همین رو توصیه می‌شود حداقل هفت ساعت در روز بخوابید تا سلول‌های مغزی‌تان به خوبی کار کنند و در طول روز فعال‌تر باشید.

نوشیدن آب را فراموش نکنید

نوشیدن آب یک راه حل جهانی برای همه مشکلات است. مقدار توکسین یا همان مواد سمی  که در بدن جمع می‌شود، با نوشیدن آب به راحتی از بدن خارج می‌شود. ایجاد توکسین در بدن می‌تواند شما را خیلی زود خسته کند از همین رو توصیه می‌شود هر روز ۳ تا ۴ لیتر آب بنوشید.

برای داشتن یک باسن بزرگ همچنین می‌توانید از برخی ترفندهای دیگر نیز استفاده کنید. در چنین مواقعی می‌توانید از لباس‌هایی استفاده کنید که باسن شما را بزرگ نشان می‌دهند. شما می‌توانید از شلوار جین، شلوارک، شلوارهای رسمی، گن‌های مخصوص باسن و دامن یا لباس‌های پف دار استفاده کنید.

یکی دیگر از روش‌های موثر برای بزرگ کردن باسن از گن های باسن استفاده کنید. شما می‌توانید به راحتی آنها را از فروشگاه‌های معتبر لباس تهیه کنید.

یکی دیگر از روش‌های بزرگ کردن باسن این است که کمر خود را لاغر کنید. در واقع لاغر بودن کمر باعث می‌شود باسن برجسته‌تر دیده شود. با انجام برخی تمرین‌ها می توانید به لاغر شدن کمر خود کمک کنید و همچنین می‌توانید از کمربند برای جمع کردن کمر خود استفاده کنید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *