۴ بهترین راه برای تمیز کردن پنجره ها

هیچ چیز مثل تمیز کردن پنجره‌ها نمی‌تواند اتاق شما را پر نور و روشن کند. اینترنت پر است از ترفندها و راهکارهایی برای تمیز کردن پنجره‌ها. ما چند تا از بهترین راهکارها برای تمیز کردن پنجره‌ها را برایتان انتخاب کرده‌ایم.

۱. روزنامه‌ها

بعد از خواندن روزنامه می‌توانید از آن یک استفاده مفید بکنید و بعد آن را به بازیافت بسپارید. کارشناسان می‌گویند اگر روزنامه را به شکل توپ مچاله کنید از یک دستمال حوله‌ای خیلی بهتر شیشه‌ها را تمیز می‌کند به‌خصوص اگر با یک شیشه‌پاک‌کن دوستدار طبیعت استفاده شود.

۲. سرکه

این یک راهکار قدیمی است که از نسلی به نسل دیگر منتقل شده اما ظاهراً استفاده از سرکه برای تمیز کردن پنجره ها عملاً بی‌فایده است. متخصصان توصیه زنان خانه‌دار قدیمی را آزمایش کرده‌اند و دریافته‌اند با اینکه سرکه ممکن است پنجره را درخشان کند اما میکروب‌های خطرناک را نمی‌کشد.

کارشناسان می‌گویند تمیزکننده‌های خانگی عمدتاً مواد شیمیایی لازم برای از بین بردن میکروب‌ها را ندارند. بااینکه در این راهکارهای قدیمی حکمتی نهفته است اما این روزها توصیه‌های عجیب و غریب زیادی در اینترنت پیدا می‌شود که هیچ تأثیری هم ندارند.

۳. آب و صابون

اگر اصرار دارید برای تمیز کردن پنجره‌ها از محلول تمیزکننده‌ی خانگی استفاده کنید کارشناسان توصیه می‌کنند سرکه را رها کنید و به جایش از آب و صابون استفاده کنید.

۴. پولیش سرخ جواهر

اگر بر روی شیشه‌ی پنجره یا آینه خراشی افتاده معنی‌‌اش این نیست که دیگر بلااستفاده شده است چون می‌توان آن خراش را با استفاده از پولیش جواهر (که از اکسید آهن ساخته می‌شود) و مقداری تلاش برطرف کرد. پولیش را مرطوب کنید و آن را با یک پارچه‌ی نرم بر روی شیشه بمالید تا دیگر نتوانید بمالید. بعد دوباره شروع به مالیدن کنید. نهایتاً خراش‌ها شروع به ناپدیدشدن می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *