۸ بهترین گل ها و گیاهان خانگی برای فصل پاییز

پاییز فصل فوق‌العاده‌ای از رنگ‌ها است. درخت‌ها و مناطق دیدنی به ترکیب رنگ‌های خیره کننده‌ای از قرمز، طلایی و نارنجی تبدیل می‌شود. تمام این رنگ‌هایی که در محیط خارج از خانه دیده می‌شوند و جذابیت آن‌ها باعث می‌شود تلاش کنیم آن رنگ ها را به خانه بیاوریم.

گل‌های آپارتمانی وجود دارند که هم به شب‌های تاریک پاییزی و زمستانی‌تان رنگ می‌بخشند و هم حس شادابی به خانه‌تان می‌آورند.

برای این‌که گیاه خوب و سالمی داشته باشید از راهنمایی‌های یک باغبان بهره بگیرید و الزامات آب دهی به آن را رعایت کنید.

۱. کروتون

این گیاه مقاوم را در پاییز و زمستان به خانه‌تان بیاورید. برگ‌های این گیاه به رنگ‌های زیبای قرمز، سبز، نارنجی، زرد و حتی سیاه در می‌آیند. مطمئن باشید از داشتن این گیاه در خانه پشیمان نخواهید شد. کروتون‌ها عاشق مناطق روشن هستند، پس آن‌ها را در کنار پنجره‌های بزرگ قرار دهید.

۲. بنفشه آفریقایی

گل ها و گیاهان پاییزی

بنفشه آفریقایی را به خانه‌های‌تان بیاورید تا زندگی و رنگ به خانه‌تان بیاید. هر جایی‌که نور داشته باشد و اندک رطوبتی موجود باشد این گیاه رشد می‌کند. بنفشه آفریقایی برای این‌که رنگ‌های زیبای خود را داشته باشد به نور کامل خورشید نیاز دارد. برای این‌که رشد یکسانی داشته باشد مرتب آن را بچرخانید.

۳. درخت اژدها

این گیاه آپارتمانی بافتار فوق‌العاده‌ای به دکوراسیون منزل‌تان می‌بخشد. گونه‌ای از این گیاه را انتخاب کنید که بهترین سازگاری را با سبک خانه‌تان داشته باشد، مثلا برگ‌های سبز تیره یا با خط های قرمز. این گیاه به سادگی پرورش می‌یابد، تحمل نور کم را دارد، ولی در مکان‌های متوسط یا روشن بهتر رشد می‌کند.

۴. سرو عطری

شما می‌توانید این گیاه را به شکل مخروطی هرس کنید تا به یک درخت مینیاتوری تبدیل شود. سرو عطری را در نور مستقیم و دمای خنک نگه دارید.

۵. گل داوودی

گل ها و گیاهان پاییزی

قطعا گل داوودی با رنگ‌های زرد، نارنجی و قرمز خود یکی از نشانه‌های پاییز است. آن‌ها را در جایی قرار دهید که در طول روز نور غیرمستقیم دریافت کنند، ولی شب‌ها در تاریکی باشند. روی قفسه و میزی که مقداری نور به آن بتابد بسیار زیبا دیده می‌شوند.

۶. گیاه ماهی قرمز

یکی از اعضای خانواده بنفشه آفریقایی است. گیاه ماهی قرمز، گل‌های نارنجی رنگ به خانه‌تان می‌آورد. نام این گیاه برگرفته از شباهتش به بدن ماهی قرمز و دهان درهم کشیده آن است. این گیاه را مقداری از پنجره دور نگه دارید. ساقه خمیده آن باعث می‌شود گزینه خوبی برای آویزان کردن باشد.

۷. گل عشق

به آن گیاه شبدر قرمز نیز می‌گویند. دارای برگ‌های بزرگ بنفش متمایل به قرمز است. شکوفه‌های آن صورتی روشن یا سفید است که با برگ آن تضاد خوبی دارد. یک گیاه رویایی به حساب می‌آید، از نور مستقیم خوشش نمی‌آید، پس در هرجایی می‌تواند قرار بگیرد.

۸. آناناسیان

گل ها و گیاهان پاییزی

به خاطر رنگ زرد روشن‌شان شناخته شده‌اند. در نور کم و با حداقل آب‌رسانی قابل رشد است. بنابراین در گروه گیاهان مقاوم به حساب می‌آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *