آموزش تقلب در بازی ها : چگونه گیمری متقلب باشیم؟

حتما برای شما هم پیش آمده است که بخواهید در بازی های کامپیوتری تقلب کنید. در این مطلب آموزش تقلب در بازی ها و نحوه تقلب در بازی برای گیمرها را بخوانید.

اگر جز عاشق بازی‌های ویدیویی هستید و به شما یک گیمر می‌گویند حتما گاهی اوقات این فکر در وسط یک بازی به ذهنتان خطور کرده است که کاش می‌توانستید تقلبی انجام دهید و این بازی را ببرید. وقتی در یک بازی  نمی‌توانید خوب ضربه بزنید یا احساس می‌کنید در حال شکست هستید و مجبور هستید تسلیم شوید، شاید تصور کنید که با یک حقه کوچک بتوانید خودتان را پیروز میدان کنید. شاید این یک نقص بازی باشد اما برخی طراحی‌های ضعیف بازی‌ها این امکان را به وجود می‌آورند که برخی کارهای غیرممکن را انجام داد. هر دلیلی که وجود دارد، ممکن است به این نتیجه برسید که تنها یک راه برایتان باقی مانده تا بتوانید بازی را به نفع خود به پایان برسانید و آن راه راهی جز تقلب یا چیت کردن نیست.

تاریخچه تقلب در بازی ها

تقلب در بازی‌های ویدویی تقریبا از زمانی که بازی‌های ویدویی آمدند بوده است. پس از آن همانطور که می‌دانید بازی های ویدیوی، خطوط کدهای برنامه نویسی هستند که اگر بدانید چکار می‌کنید و تجهیزات مناسب را داشته باشید، می‌توانید خودتان چند خط کد به خطور کدهای برنامه نویسی اضافه کنید و می‌توانید یک بازی چالش برانگیز دوباره انجام دهید. اما هرکسی قادر به انجام چنین کاری نیست و مهارت تغییر کد را ندارد. مهم است این را بخاطر داشته باشید که همیشه تقلب‌ها به نفع بازیکن‌ها در بازی نیست.

برخی از تقلب ها ممکن است بازی را چالش برانگیز‌تر کنند و دشمنان شما را در بازی قوی‌تر و بالعکس مقاومت شما را در بازی کاهش دهند و خیلی زود آسیب ببینید و در نتیجه بازی را از دست بدهید. برخی دیگر از چیت‌ها مهارت‌های غیرمعمولی در بازی به شما می‌دهند. به عنوان مثال ممکن است بتوانید پرواز کنید یا از میان دیوار عبور کنید یا چیزهای عجیب غریب دیگر که ممکن است دنیای بازی را تغییر دهد.

روش‌های مختلف زیادی برای تقلب در بازی های ویدیویی وجود دارد و این روش‌ها معمولا با هر بازی سازگار نیست و کار نمی‌کند. تقلب در یک بازی کنسولی می‌تواند بسیار متفاوت‌تر از تقلب در یک بازی کامپیوتری باشد.  یک بازی آنلاین مجموعه‌ کاملا جدید از چالش‌ها و همچنین پرسش های اخلاقی را اضافه کند. اگر در یک بازی تک نفره در حال تقلب کردن باشید، تنها روی تجربه خودتان تاثیر می‌گذارید. تقلب کردن به صورت آنلاین یعنی اینکه بتوانید روی دیگر بازیکن‌ها تاثیر بگذارید. بیشتر انجمن‌های بازی‌ آنلاین از تقلب کننده‌ها خوششان نمی‌آید.

آموزش تقلب در بازی ها

کلمه چیت یا همان تقلب کلمه زیبایی نیست. وقتی آن را می‌شنویم، یاد آدم‌های تنبل که خودشان را به زحمت نمی‌اندازند و کاری را که لازم است برای موفقیتت انجام نمی‌دهند می‌اندازد. اما خب این موضوع و این تفکر در مورد همه‌‌ی افرادی که در بازی ویدیویی تقلب می‌کنند صدق نمی‌دهد. در ادامه نگاهی به روش‌های مختلف تقلب کردن در بازی ویدیویی می‌پردازیم.

برخی از توسعه دهندگان بازی‌ها به طور مستقیم تقلب‌هایی را در بازی‌های ویدیویی‌شان طراحی می‌کنند. چندین دلیل برای این کار خود دارند. یکی از دلایل می‌تواند این باشد که مرحله تضمین کیفیت توسعه بازی را ساده کنند. مرحله تضمین کیفیت با عنوان تست بازی شناخته می‌شود. آزمایش کننده‌ها بازی را امتحان می‌کنند تا مطمئن شوند قابل بخش است و هیچ گونه عیب فنی در آن وجود ندارد.

اگر بازی طولانی است یا مراحل، آیتم‌ها و شخصیت‌های زیادی دارد، آزمونگر بازی ممکن است به یک میانبر برای امتحان کردن سناریوهای خاصی از بازی نیاز داشته باشد. برای مثال، یک بازی فانتزی و نقش محور ممکن است به شخصیت‌ها اجازه دهد از چند سلاح استفاده کنند. رفتن به دنیای این بازی‌ها و جمع کردن این آیتم‌ها ممکن است چندین ساعت طول بکشد. اما اگر توسعه دهنده میانبرهایی را ایجاد کند، آزمونگر بازی می‌تواند به راحتی با دست‌های مجازی‌‌اش به این سلاح‌ها برسد بدون اینکه نیاز باشد تلاشی برای پیدا کردن آنها کند. گاهی اوقات این میانبرها همانطور در بازی حتی زمان انتشار انها باقی می‌مانند.

تقلب از سوی توسعه دهندگان بازی

دیگر توسعه‌ دهندگان بازی، ممکن است از سایر تقلب‌ها را جهت تشویق بازیکن ها برای ادامه دادن بازی استفاده می‌کنند. هیچ توسعه دهنده بازی دوست ندارد گیمرها از بازی‌اش خسته شوند وآن را متوقف کنند. تقلب‌ها یا همان چیت‌ها به بازیکن‌هایی که با مکانیسم بازی مشکل دارند، شانسی دوباره می‌دهند تا بازی را کامل انجام دهند و از انجام آن ناامید نشوند.

 

کدها می‌توانند ارزش برگشت به یک بازی را افزایش دهند.اکنون با یک کد تقلب مناسب، شما می‌توانید به عنوان یک نیروی غیرقابل توقف قوی بازی می‌کنید. برخی از توسعه دهندگان ممکن است کدهای تقلب را بکار ببرند زیرا بازیکن‌ها انتظار دارند آنها را در بازی‌های ویدیویی مدرن پیدا کنند. بازیکن‌ها ممکن است شانسی راز باز کردن قفل یک میانبر را پیدا کنند. برخی از آنها ممکن است کد بازی ویدیویی در جستجوی میانبرها را پاک کنند. سرانجام کلمه این میانبرها در سایت‌هایی مانند GameFAQs یا IGN منتشر می‌شود. همه شما مجبور هستید این سایت‌ها برای بازی که انجام می‌دهید سرچ کنید تا بفهمید که آیا کدهای تقلب در دسترس هستند.

تقلب کردن با کدهای بازی ها

تقلب کردن با این کدها بسیار آسان است. برخی بازی‌ها صفحه نمایش طراحی شده‌ای دارند که گیمرها می‌توانند کدها را در آن وارد کنند. برخی از بازی‌های دیگر نیاز است که گیمرها بازی را متوقف کنند و با کنترل کننده بازی حروف متوالی را وارد کنند. هر بازی کامپیوتری یا ویدیویی از این تقلب‌ها به محض انتشار پشتیبانی نمی‌کند. این بازی‌ها کمی پیچیده‌تر تقلب می کنند. اگر یک هکر باشید، ممکن است به اندازه کافی با زبان‌های برنامه نویسی کامپیوتر برای نزدیک شدن به کدهای بازی ویدیویی آشنا باشید و راهی برای ایجاد این تقلب‌ها ایجاد کنید. اما افراد یا یک گیمر عادی، آنها باید به مهارت های زیرکانه‌ی هکرها برای ایجاد یک میانبر تکیه کنیم تا آنها را به نحوی در دسترس قرار دهند. ترفندها به همان اندازه‌ای که بازی وجود دارد متفاوت هستند.

بخوانید: آموزش اسکرین شات گرفتن در کامپیوتر + اسکرین شات تمام صفحه

ترفندهای بازی  ویدیویی به عنوان مربیان و آموزش تقلب در بازی ها شناخته می‌شوند. برخی مربیان به بازیکن‌ها اجازه می‌دهند شخصیت کاراکترهای بازی را تغییر دهند و کنترل کنند یا انها را قوی ‌تر یا شکست ناپذیرتر کنند. دیگر مربیان ممکن از خود دنیای بازی را تغییر دهند. شما ممکن است یک بازی ثانویه‌ای را همراه با بازی برای فعال کردن مربی اجرا کنید. برخی از مربیان کد بازی را تغییر می‌دهند و به طور دائم بخشی از بازی می‌شوند. از ان لحظه، بارگذاری بازی موجب بارگذاری مربی نیز می‌شود.

کدهای تقلب در سایت ها

بسیاری از وب سایت ها کدهای مربی را برای کمک در تقلب کردن طراحی می‌کنند. باید هنگامی که می‌خواهید ترینری را دانلود کنیدمراقب باشید زیرا برخی از ترفندهای بازی ویروسی هستند. بهتر است قبل از دانلود نظرات کاربران را در مورد ترینر بررسی کنید تا با نرم افزارهای مخرب رو به رو نشوید. حتی برخی مواقع یک ترفند قانونی هم ممکن است بازی ویدیویی را متوقف کند.

ترینرهای بازی بسیاری برای بازی‌های کامپیوتری وجود دارند اما این تعداد برای کنسول‌های بازی ویدیو کمتر است. بیشتر کنسول‌های بازی ویدیو سیستم‌های بسته‌ای هستند. برای دستیابی به ترفند‌های یک سیستم بازی ویدیویی بدون اینکه نیاز به تغییر فیزیکی کنسول باشد به یک قطعه اضافی سخت افزاری برای سیستم‌های مبتنی بر کارتریج یا یک سی دی مخصوص برای کنسول‌های مبتنی بر سی دی نیاز است. کنسول های بازی مبتنی بر کارتریج به سختی هک می‌شوند. توسعه دهندگان بازی به سختی این بازی ویدیویی را در یک کارتریج بازی فیزیکی کد گذاری می‌کنند. بازی های ویدیویی در فرمت رام (ROM) قرار دارند بدین معنی که به سختی می‌توان کد را بدون تجهیزات فیزیکی و درک درست از برنامه نویسی تغییر داد.

دستگاه های تقلب در بازی ها

دستگاه هایی مانند Game Genie وارد بازی ها شدند. به این صورت که شرکتی به نام Codemasters طرح دستگاه‌های تقلب کارتریج Game Genie را طراحی می‌کند. برای استفاده از دستگاه Game Genie، باید یک کارتریج بازی را در داخل Game Genie  سپس گیم جین را در کنسول بازی قرار دهید. شرکت کدمسترز سیستم تقلب گیم جین برای چندین کنسول بازی ساخته است.

آموزش تقلب در بازی ها

گیم جین (Game Genie) ارتباطات بین کارتریج بازی و کنسول را قطع می‌کند. بازیکن باید کد مخصوصی را به محض راه اندازی وارد کند تا عمل تقلب فعال شود. گیم جین بعدا اطلاعاتی که از کارتریج بازی می‌گیرد را تغییر می‌دهد تا اثر مورد نظر را تولید کند. به عبارت دیگر، گیم جین مانند یک ترفند عمل می‌کند. از آنجایی که گیم جین داده را در کاتریج تغییر نمی‌دهد، نباید نگران اجرای کد بازی باشید.

کنسول‌هایی که از دیسک‌های فشرده به جای کارتریج استفاده می‌کنند کمی متفاوت هستند. برای این سیستم‌ها، شما معمولا از یک سی دی استفاده می‌کنید که چندین خط کد را در حافظه سیستم را قبل از اینکه دیسک را خارج کنید و آن را با یک دیسک بازی جایگزین کنید بارگذاری کند. چند سیستم همچنین نیاز است بازیکن از یک کارت حافظه مموری استیک در اتصال با سی دی تقلب نیاز دارد.

آموزش تقلب در بازی ها با اسکریپت

امروزه نیازی به سخت افزارهای سخت افزاری نیست. زیرا اکثر توسعه دهندگان بازی کدهای تقلب را با برنامه نویسی بازی قرار می‌دهند. تاکنون تقلب‌هایی که در مورد آنها صحبت کردیم روی تجربه بازی یک نفره تمرکز داشتند. کسانی که تا اینجای مطلب را مطالعه کردند و تصور می کنند تقلب کردن کار بسیار ناجوانمردانه‌ای است باید بگوییم که شما با استفاده از این تکنیک‌ها تنها خودتان را فریب می‌دهید. اما در مورد تقلب کردن در برابر دیگران چه می‌دانید.

تاکتیک دیگری به نام ماکرو وجود دارد که باعث ایجاد اسکریپت‌های دستورات می‌شود تا باعث انجام خودکار وظایف شود. برخی بازی‌های آنلاین ( بازی نقش آفرینی بر خط چندنفره گسترده ) به بازیکنان اجازه می‌دهند توانایی کاراکترها را به وسیله اجرای وظایف خاص بهبود ببخشند. بازیکنی که در ایجاد ماکروها توانا می‌شود ممکن است بتواند یک روند حلقه خودکار برای کارکترش ایجاد کند. این تقلب در نظر گرفته می‌شود زیرا توسعه دهندگان بازی قصد دارند بازیکن‌ها توانایی‌های کاراکتر را به صورت ارگانیک با پلی کردن بازی بسازند به جای اینکه یک برنامه زمانی اتوماتیک تنظیم کنند.

آموزش تقلب در بازی ها با پول دادن

برخی بازیکن‌های سعی می‌کنند از تلاش و زمان گذاشتن برای ساخت یک کاراکتر دوری کنند و به جای آن پول به کسی دیگر بدهند تا این کار را برای آنها انجام دهد. آنها کاراکتر خود را به کسی دیگر که بازی را انجام می‌دهند واگذار می‌کنند تا توانایی های آن کاراکتر را بسازد. زمانی که کاراکتر به سطح خاصی رسید، بازیکن کنترل را از سر می‌گیرد.

چندین بازی آنلاین به بازیکن‌ها اجازه می‌دهند به تجارت اسلحه‌ها و دیگر اشیاء بپردازند. بسیاری از آنها یک اقتصاد درون بازی دارند که از مبادلات در بازی پشتیبانی می‌کند. اما برخی از افراد به فروختن اشیاء مجازی با پول واقعی در سایت‌هایی مانند eBay می‌کنند.

در برخی موارد، تقلب کردن چیز بدی نیست. گاهی اوقات می‌تواند شما را وقتی که تسلیم شده‌اید به بازی مشغول کنند. می‌تواند دلیلی جدیدی برای انجام بازی‌های قدیمی به شما دهد. اما بخاطر داشته باشید که کامپیوتر ممکن است برایش تقلب کردن شما مهم نباشد اما دیگران ممکن است چنین حسی نداشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *