۱۴ داستان جذاب لوگو برندهای مشهور خودرو

۱. تسلا

داستان جذاب لوگو برندهای مشهور خودرو

تسلا به بنیانگذاری ایلان ماسک، به خاطر طراح سیستم برق کنونی این خودروها، نیکولا تسلا نام‌گذاری شد. درواقع، نخستین مدل این برند، رودستر، دارای موتوری بود که از طرح اصلی تسلا مانده بود. حرف T که روی این لوگو دیده می‌شود نشان دهنده‌ی مقطع عرضی یک موتور الکتریکی است. بخش ایستاده نشان‌دهنده‌ی یک محور چرخنده است در حالی‌که خط خمیده‌ی بالای آن نشان‌دهنده‌ی یک ایستانه یا استاتور است.

۲. مرسدس بنز

داستان جذاب لوگو برندهای مشهور خودرو

مرسدس بنز، به‌خاطر خودروهای لوکس خود یک مارک شناخته شده در سراسر جهان است و یک داستان جذاب در پس نام و لوگوی خود دارد. بخشی از نام این شرکت از دختر امیل یلینک، شریک دیملر، گرفته شد. بخش دیگر این نام از کارل بنز، مرد مسئول ساخت نخستین خودرو گرفته شده است. زمانی‌که این دو در سال ۱۹۲۶ در کنار هم قرار گرفتند، مرسدس بنز متولد شد.این ستاره‌ی سه پر مشهور از کارت پستال ارسال شده توسط گوتلیب دایملر به همسرش نشأت گرفته است که به او گفت در یک ستاره‌ی سه پر زندگی مي‌کرده است و ‘این ستاره روزی بر شرکت‌های موفق‌مان خواهد درخشید’. سه پر به معنای زمین، دریا، و هوا است و نخستین مرتبه در سال ۱۹۱۰ روی یک خودرو دیده شد.

۳. جگوار

داستان جذاب لوگو برندهای مشهور خودرو

قبل از جنگ جهانی دوم، به‌عنوان یک خودروی SS (سوپر اسپرت) دیده می‌شد. بااین‌حال، به‌خاطر شهرت بد نازی‌های SS این نام به جگوار تغییر کرد. از یک مدل قدیمی SS الگو گرفت و آرایه‌ی مشهور جگوار (پلنگ خالدار آمریکایی) برای نشان دادن حرکت رو به جلو و نشان دادن برتری به کار رفت.

۴. ب‌ام‌و

داستان جذاب لوگو برندهای مشهور خودرو

لوگوی این برند از حروف اولیه Bavarian Motor Works تشکیل شده است. دایره شطرنجی آبی و سفید نشان دهنده‌ی پرچم ایالات باواریا است در حالی‌که حاشیه‌ی خارجی مشکی آن از لوگوی پیشین BMW گرفته شده است. همچنین گفته می‌شود نشان دهنده‌ی تیغه‌های هواپیماهای قدیمی نیز است.

۵. ولوو

داستان جذاب لوگو برندهای مشهور خودرو

سازنده‌ی برخی ایمن‌ترین خودروهای جهان است و لوگوی ولوو از تاریخچه‌ی شرکت در صنعت آهن می‌آید، که ویژگی‌های آهن مانند قدرت، امنیت و پایداری آن را نشان می‌دهد. دایره با پیکان سر بالا به سمت راست از نشانه‌ی رومی مارس، خدای جنگ، گرفته شده است.

۶. تویوتا

داستان جذاب لوگو برندهای مشهور خودرو

تویوتا، خودروهای سخت و قابل اطمینانی می سازد و سمبل آن تشریح کننده‌ی جایگاه شرکت از نظر مشتریانش است. بیضی‌های داخلی این لوگو نشان دهنده‌ی قلب یک مشتری و همچنین این شرکت است. همپوشانی دیده شده در این بیضی‌ها نشان دهنده‌ی رابطه‌ی مفید و مبتنی بر صداق بین مشتری و شرکت است، و شکل T تویوتا را نیز می‌سازد. بیضی خارجی نشان دهنده‌ی پذیرش تویوتا توسط دنیا است. عناصری از فرهنگ و هنر خوشنویسی ژاپن نیز در آن دیده می‌شود چرا که هر یک از این بیضی‌ها با درجه‌ی متغیری از ضخامت کشیده شده‌اند. فضای دیده شده در پس زمینه نشان دهنده‌ی ارزش‌هایی است که تویوتا به عنوان یک خودروساز دارد، کیفیت، ارزش، نوآوری، یکپارچگی در امنیت، لذت رانندگی، محیط زیست و مسئولیت اجتماعی.

۷. رولز رویس

داستان جذاب لوگو برندهای مشهور خودرو

رولز رویس، که به‌خاطر ساخت موتور هواپیما و خودروهای مجلل مشهور است، زیباترین مارک را در صنعت خودرو دارد. روح شادی و لذت به تبع مجسمه‌ی ساخته‌ی دست چارلز رابینسون اسکایز از معشوقه‌اش، النور تورنتون، طراحی شد.

۸. لامبورگینی

داستان جذاب لوگو برندهای مشهور خودرو

بنیانگذار لامبورگینی، فروچیو لامبورگینی بود، او از نماد زودیاک برج ثور در لوگوی شرکت خودرویی‌اش استفاده کرد. همچنین، گاو نر مشاهده شده در این لوگو از دیدار لامبورگینی از یک مسابقه در اسپانیا در سال ۱۹۶۲ نیز نشأت می‌گیرد. این گاو نر نشان دهنده‌ی قدرت مشاهده شده در خودروهای لامبورگینی است.

۹. فراری

داستان جذاب لوگو برندهای مشهور خودرو

فراری یکی از شناخته‌شده‌ترین لوگوهای صنعت خودروسازی است. پرچم ایتالیا درست در بالای این لوگو قرار دارد درحالی که سپر زرد در ذیل آن است، که نشان دهنده‌ی رنگ شهر مودنا است. این لوگو همچنین حروف ابتدایی SF را نیز دارد که به اسکودریا فراری یا تیم فراری ترجمه شده است، و اسب سواری سیاه مشهور را نیز شامل می‌شود. جالب این‌جا است که این اسب به خاطر دیدارش با فرانسسکو باراکا از سوی انزو فراری انتخاب شد. باراکا در جنگ جهانی اول یک خلبان جنگی بود و روی بدنه هواپیمای جنگی خود یک اسب نقاشی کرده بود. مادر باراکا به انزو فراری توصیه کرد از این اسب برای خودروهایش استفاده کند زیرا خوش شانسی می‌آورد. گفته می‌شود این اسب از یک خلبان آلمانی برگرفته شده است که توسط باراکا منهدم شد.

۱۰. بوگاتی

داستان جذاب لوگو برندهای مشهور خودرو

۶۰ نقطه‌ی اطراف این لوگو، دو داستان دارد. نخست، این نقطه‌ها نشان دهنده‌ی مرواریدهایی است که عظمت و شکوه را نشان می‌دهند. دوم، این نقطه‌ها ممکن است نشان‌دهنده‌ی سیم‌های امنیتی استفاده شده در موتورهای بوگاتی، به خاطر فقدان درزبند، باشد. حروف مشاهده شده در کانون آن نشان دهنده‌ی بنیانگذار این شرکت است.

۱۱. بنتلی

داستان جذاب لوگو برندهای مشهور خودرو

از آن‌جایی‌که بنتلی در جنگ جهانی اول به تولید موتور هواپیما پرداخت، پس بال‌های موجود در این لوگو همسو است. جالب این‌که، گفته می‌شود پرها از نظر تعداد در دو طرف نابرابر هستند. به علاوه، گفته می‌شود این تعداد، در تاریخ این شرکت متغیر بوده است.

۱۲. استون مارتین

داستان جذاب لوگو برندهای مشهور خودرو

مارک محبوب جیمز باند نام خود را در ابتدا از آستون هیل کلایمب و در درجه‌ی دوم از یکی از بنیانگذاران این شرکت گرفت. نشان روی بال‌ها در سال ۱۹۲۷ اضافه شدند تا حس سرعت را نشان دهد.

۱۳. مازراتی

داستان جذاب لوگو برندهای مشهور خودرو

خودروهای مازراتی همیشه یک گروه خاص بوده است و لوگوی آن نیز غیر از این نیست. نیزه سه شاخه موجود در این لوگو از نپتون خدای رومی در میدان مرکزی بولونیا در ایتالیا، گرفته شده است. این نیزه سه شاخه نشان دهنده‌ی ویژگی قدرت است چرا که نپتون خدای طوفان، اسب و زلزله بوده است.

۱۴. آلفا رومئو

داستان جذاب لوگو برندهای مشهور خودرو

یکی از جذاب‌ترین نشانه‌های این صنعت مربوط به آلفا رومئو است. آلفا مخفف Anonima Lombarda Fabbrica Automobili است در حالی‌که رومئو نام خانوادگی شخصی بود که این شرکت را در سال ۱۹۱۵ خریداری کرد. در نشانه‌ی موجود در این لوگو، صلیب قرمز در قسمت چپ نماد میلان است در حالی‌که مار سمی تاج‌دار که در حال بلعیدن یک مرد است نماد خاندان ویسکانتی، حاکم تاریخی این شهر، است.

 

منبع: news18

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *