حذف اکانت اینستاگرام : پاک کردن موقت و دائم اینستاگرام

آموزش گام به گام حذف اکانت اینستاگرام و نحوه پاک کردن اکانت اینستاگرام به صورت موقت و حذف دائمی اکانت اینستاگرام.

اینستاگرام هم مانند هر شبکه اجتماعی دیگری ممکن است روزی برسد که نخواهید در آن باشید و یا اینکه به دلایل دیگری مجبور به حذف آن شوید. برخی اوقات از گذران وقت خود در صفحات مختلف اینستاگرام خسته می‌شوید و می‌خواهید کمی به خود استراحت دهید.

اگر می‌خواهید با نحوه حذف کردن حساب اینستاگرام آشنا شوید این مطلب را با دقت مطالعه کنید.

آموزش گام به گام حذف اکانت اینستاگرام

خوشبختانه اینستاگرام علاوه بر گزینه حذف اکانت اینستاگرام ، گزینه دیگری به نام حذف موقت دارد که شما می‌توانید پس از مدتی دوباره به صفحه اینستاگرام خود برگردید. که با هر دو گزینه در این مقاله آشنا می‌شوید.

نحوه غیرفعال کردن اینستاگرام

اگر می‌خواهید به جای حذف اکانت اینستاگرام مدت کوتاهی از اینستاگرام دور باشید، شما می‌توانید آن را به طور موقت غیرفعال کنید. بسیاری از کاربران از این گزینه اطلاع ندارند و به اشتباه حساب اینستاگرام خود را برای همیشه پاک می‌کنند و برای دوباره که بخواهند بازگردند مجبور هستند حساب جدیدی را برای خود درست کنند. اگر حساب اینستاگرام خود را برای مدتی غیر فعال کنید، فالورهای شما قادر نیستند حساب ‌تان را پیدا کنند و به عکس‌های شما نگاه کنند یا به شما پیام دهند. برای انجام این کار، باید به نسخه مرورگر اینستاگرام خود بروید. در واقع به مرورگر گوشی‌، تبلت یا کامپیوتر خود بروید و صفحه اینستاگرام مراجعه کنید.

بخوانید: ناشناس ماندن در اینترنت : جلوگیری از ردیابی شدن در اینترنت

سپس آیکن شخص را که در بالای سمت راست صفحه قرار دارد فشار دهید و بعد Edit Profile را انتخاب کنید. بعد به پایین صفحه بروید و گزینه Temporarily disable my account را برای حذف وقت حساب اینستاگرام انتخاب کنید. در این مرحله شما باید دلیلی را برای انجام این کار خود انتخاب کنید و بعد رمز عبور خود وارد کنید و بعد می‌توانید دکمه را فشار دهید و حساب را غیرفعال کنید.

حذف اکانت اینستاگرام

فعالسازی دوباره

اگر زمانی بخواهید دوباره به حساب خود برگردید، می‌توانید به وب سایت اینستاگرام مراجعه کنید و دوباره رمز عبور و نام کاربردی خود را وارد کنید در اینجا به شما اجازه داده می‌شود حساب خود را دوباره باز گردانید.

حذف حساب اینستاگرام به طور دائم

این گزینه حذف اکانت اینستاگرام را باید با احتیاط و مطمئنی انجام دهید زیرا اگر این گزینه را بزنید حساب شما برای همیشه حذف می‌شود و نمی‌توانید بازگردید. دیگر نمی‌توانید به تصاویر یا پیام‌هایتان دسترسی داشته باشید.

برای حذف اکانت اینستاگرام به طور دائم، به این صفحه حذف اینستاگرام مراجعه کنید و برای حذف باید اطلاعات ورود به صفحه خود را وارد کنید. سپس باید دلیل حذف کردن خود را انتخاب کنید و  حالا پس از وارد کردن دوباره رمز عبور در کادر مورد نظر، بر روی دکمه قرمز رنگی که با عبارت Permanently delete my account در پایین صفحه کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *