ترن تیبل : چگونه ترن تیبل (turntable) را به لپ تاپ وصل کنیم؟

ترن تیبل چیست؟ کاربرد turntable چه چیزی می باشد؟ چگونه می توانیم آن را به لپ تاپ وصل کنیم به همراه آموزش کامل و مراحل آن.

ترن تیبل (turntable ) یک صفحه چرخشی دایره‌ای شکل است که وظیفه پخش موسیقی را دارد. اگر می‌خواهید turntable را برای ضبط کردن به لپ تاپ وصل کنیم باید خروجی صوتی پخش کننده را به ورودی صوتی در کامپیوتر متصل کنید. همچنین برای انجام این کار یعنی قبل از اینکه ترن تیبل را به لپ تاپ وصل کنید برای اطمینان از ولوم مناسب نیاز به یک پیش تقویت کننده نیاز خواهید داشت. اگر از turntable خودکفا یا مستقل استفاده می‌کنید، باید پیش تقویت کننده‌ای خریداری کنید که گیرنده هم نام دارد.

ترن تیبل

نحوه اتصال

در ادامه می‌خواهیم نحوه اتصال turntable خودکفا به لپ تاپ را آموزش دهیم. به علاوه برای ترن تیبل و لپ تاپ خود به دو کابل RCA نیاز دارید. همچنین کابل‌های رابط تک یا چندگانه وجود دارند که برای اتصال تجهیزات صوتی و تصویری استفاده می‌شوند.

بخوانید: ناشناس ماندن در اینترنت : جلوگیری از ردیابی شدن در اینترنت

مرحله اول: اطمینان حاصل کنید که کابل‌های RCA هر دو طرفه هستند.

مرحله دوم: ترن تیبل و پیش تقویت کننده را بدین صورت وصل کنید: ته یکی از کابل‌های RCA را به پورت‌های خروجی turntable وصل کنید. سپس دیگر کابل RCA را به پورت‌های Phono In در پیش تقویت کننده وصل کنید. مطمئن شوید که دوشاخه قرمز را به پورت‌های قرمز و دوشاخه‌های سفید را به پورت‌های سفید وصل کرده‌اید.

مرحله سوم: انتهای کابل RCA دومی را به خروجی‌های پیش تقویت کننده وصل کنید. دوباره دوشاخه‌های قرمز و سفید را در پورت‌های همرنگ خود وصل کنید.

مرحله چهارم: انتهای کابل دیگر RCA را به تبدیل RCA به mini plug وصل کنند.

مرحله پنجم: تبدیل RCA به mini plug  را داخل پورت Line In کارت صدای کنید.

امیدواریم توانسته باشید از آموزش اتصال ترن تیبل به لپتاپ استفاده کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *