روش های بکاپ گیری از ایفون :‌ آموزش بکاپ گرفتن از آیفون

بکاپ گیری این روزها امری ضروری است. در این مطلب روش های بکاپ گیری از ایفون و آموزش بکاپ در icloud و آیتونر را بخوانید.

گم کردن گوشی یا شکسته شدن آن و فکر اینکه دیگر نمی‌توانید از آن استفاده کنید، یکی از اتفاقات همیشه ناگوار و کابوس‌هایی است که شاید آن را تجربه گرده باشید و از همه مهم‌تر اینکه اطلاعاتی درون آن گوشی است که برایمان بسیار مهم و حیاتی است و شاید آن لحظه به آسیب دیدن گلس یا ظاهر گوشی توجه‌ای نکنیم. اگر جز کاربران آیفون هستید نه تنها اطلاعات بلکه خود گوشی هم وقتی از بین می‌رود یا گم می‌شود برایتان ممکن است دشوار باشد که به یک باره هم گوشی و هم اطلاعات را از دست بدهید. باید بگوییم زیاد هم نگران نباشید و می توانید این اتفاق را پیش بینی کنید. در این مطلب قصد داریم شیوه بکاپ گرفتن از اطلاعات در گوشی اپل را به شما آموزش دهیم و همچنین روش‌های شخص ثالثی که باعث حفظ امنیت اطلاعات می‌شود را یاد خواهید گرفت. بنابراین در ادامه با ما همراه باشید.

آموزش روش های بکاپ گیری از ایفون

نحوه بکاپ گرفتن در آی کلود (iCloud)

اپل سرویسی را در اختیار کاربران خود قرار داده است که مانند یک صندوقچه عمل می‌کند و کاربران می‌توانند اطلاعات خود را در آن قرار دهند و آن را قفل بزنند. این سرویس آی کلود (iCloud) نام دارد که قادر اطلاعات کاربران آیفون را ایمن نگه دارد. از همین رو اگر جز کاربران آیفون هستید باید بررسی کنید که آیا پشتیبان گیری آی کلود شما فعال است یا خیر. از همین رو برای باید به تنظیمات دستگاه خود مراجعه کنید و روی نام خود که بالای فهرست قرار دارد ضربه بزنید و بعد گزینه iCloud را انتخاب کنید. در این صفحه، فهرستی از همه برنامه‌ها و سرویس‌ها که به آی کلود وصل شده‌اند را مشاهده می‌کنید.

بخوانید: اسپلیت اسکرین ایپد :‌ روش فعال کردن تقسیم صفحه در IOS

آپلود تصاویر

تصاویر بخشی بزرگی از فضا را همیشه اشغال می‌کنند. روی گزینه Photos در صفحه آی کلود ضربه بزنید و نحوه کار کردن آن را دریافت خواهید کرد. به عنوان استاندارد ۲۰۱۹، آیفون‌ها به حالتی با عنوان « Optimize iPhone Storage» تنظیم شده اند. این گزینه در واقع تصاویر شما با دقت تمام در آی کلود بارگذاری می‌کند. هنگامی که آیفون شما شروع به مصرف کردن فضا می‌کند، این فایل‌های محلی را با فایل‌های کوچکتر و جزئیات کمتر جایگزین می‌کند.

روش های بکاپ گیری از ایفون

روش های بکاپ گیری از ایفون با گیم سنتر

برنامه گیم سنتر (Game Center) که سرویس اختصاصی iOs در زمینه بازی‌های دستگاه اپلی است و به گیمرها این فرصت را می‌دهد با دوستان خود آنلاین بازی کنند هم بسیار مهم است. در واقع این برنامه پیشرفت شما را در بسیاری از بازی‌ها حفظ می‌کند. بنابراین مجبور نیستید اگر گوشی خود را گم کردید یا ارتقا دادید به طور کامل بازی را دوباره راه اندازی کنید. اما نحوه بکاپ گیری آی کلود چگونه است؟ آیفون به طور خودکار پشتیبان گیری کلود را منظم به روز رسانی می‌کند. برای مثال، اکنون که ساعت ۹٫۴۶ دقیقه صبح است، آیفون ما نشان می‌دهد که بکاپ گیری آی کلود در ۷٫۳۹ دقیقه به روز رسانی شده است. شما می‌توانید همچنین این کار را به طور دستی نیز انجام دهید. از همین رو باید به تنظیمات (Settings) دستگاه خود مراجع کنید و به قسمت iCloud و بعد iCloud Backup بروید. در آنجا گزینه اصلی برای بکاپ گیری آی کلود و همچنین گزینه‌ای برای رفرش کردن آنچه که در آی کلود نگه داری می‌شود را مشاهده خواهید کرد.

فضای رایگان ۵ گیگابایتی

اپل فضای ۵ گیگی از آن را به صورت رایگان پس از ساخت اپل آیدی در اختیار شما قرار خواهد داد . شما میتوانید اسناد , مدارک , عکس ها و … را بر روی این فضا ذخیره کنید تا هر زمان که خواستید این اطلاعات را بر روی دیوایس و یا آیفونی دیگر ببرید. شما می‌توانید فضای بیشتری در اختیار داشته باشید ام باید هزینه پرداخت کنید. اگر می‌خواهید هزینه بپردازید باید به

Settings > Manage Storage Plan > Change Storage plan

مراجعه کنید.

بکاپ گیری در آیفون با گوگل فوتز (Google photos)

شما می‌توانید از سرویس پشتیبانی Google photos اندروید نیز اگرچه آیفون دارید استفاده کنید. این برنامه فضای تصویر نامحدود و رایگانی در اختیارتان می‌گذارد. تمایل کاربران ای او اس به استفاده از گوگل فوتو می تواند واقعا منطقی باشد. بارها دیده ایم که کاربران آیفون از کمبود فضا برای ذخیره سازی عکس های شان صحبت می کنند و تمایلی ندارند برای خرید فضا هزینه ای پرداخت کنند در حالی که می‌بایست این کار را انجام دهند. اما اگر از Google photos استفاده کنند، نیازی به خرید و هزینه برای فضای ابری نیست. گوگل فوتز سعی می‌کند اندازه تصاویر را کوچکتر و فشرده‌سازی کند تا فضای کمتری را اشغال کنند.

چطور از گوگل فوتوز استفاده کنیم؟

برای استفاده از گوگل فوتز به دو چیز نیاز دارید. ابتدا اینکه باید نسخه آی او اس برنامه Google photos را از اپ استور (App Store) دانلود کنید و مورد  دوم اینکه به یک حساب گوگل نیاز دارید. اکثر کاربران آیفون تا اکنون احتمالا هیچ کدام از این موارد را انجام نداده‌اند. اما به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید باید ابتدا در gmail.com ثبت نام کنید. استفاده از گوگل فوتز به معنای پایین آمدن کیفیت تصاویر نیست بلکه شما می‌توانید تصاویر اوریجینال را مانند آی کلود نیز بارگذاری کنید. با این حال، گوگل کمی بخشنده‌تر از اپل است و ۱۵ گیگ به جای ۵ گیگ در اختیارتان می‌گذارد.

هنگامی این برنامه را در آیفون خود نصب کردید، گزینه‌ای برای بکاپ گیری تصاویر در آن مشاهده خواهید کرد.

بکاپ گیری از طریق آی تیونز (iTunes)

اگر مقابل لپ تاپ خود نشسته‌اید یا صفحه نمایش آیفون خود را مشاهده می‌کنید و به دنبال راهی برای بکاپ گیری هستید و نمی‌خواهید از کلود استفاده کنید، می‌توانید به سراغ آی تیونز (iTunes) بروید. سرویس آی تیونز همه محتویات گوشی شما را در درایو هارد دانلود می‌کند. کار کردن با آن آسان است، باید آیفون خود را به لپ تاپ یا کامپیوتر با استفاده از کابل وصل کنید و آی تیونز را اجرا کرده. هنگامی که به کامپیوتر وصل می‌شوید باید گزینه trust در گوشی را بزنید. در تب Summary آیفون، بخش آی تیونز، یک باکس بکاپ مشاهده می‌کنید. این باکس به شما اجازه می‌دهد از بکاپ آی کلود به ذخیره سازی محلی جا به جا شوید و به طور دستی یک فایل بکاپ ایجاد کنید. برای اکثر کاربران، این می‌تواند گزینه خوبی باشد به شرط اینکه یک درایو هارد بزرگتر به جای ذخیره سازی حالت جامد مک بوک داشته باشند. SSD مک بوک بسیار سریع و گران قیمت است.

روش های بکاپ گیری از ایفون

روش های بکاپ گیری از ایفون با برنامه‌های شخص ثالث

چندین اپلیکیشن شخص ثالث وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کنند کنترل بیشتری روی گوشی آیفون خود داشته باشید. هنگامی که با آی تیونز بکاپ می‌گیرید، اغلب با یک فایل غیرقابل نفوذ بزرگی مواجه می شوید که زیاد از آن استفاده نمی‌کنید مگر اینکه بخواهید در دستگاه جدیدی ذخیره کنید. بسته‌ای مانند iPhone Backup Extractor کمی متفاوت‌تر است. این بسته در واقع یک رابطی دارد که این امکان را می دهد که محتویان بکاپ را بررسی کنید. می‌تواند مفید باشد به خصوص زمانی که آیفون شما گم می‌شود و یا اینکه می‌خواهید یک کاربر اندوریدی شوید. در این نمونه، ممکن است بتوانید تمام تصاویر ذخیره شده در آی کلود را بدست بیاورید اما دیگر اطلاعات ممکن است دچار مشکل شوند. این اپلیکیشن‌های بکاپ شخص ثالث در چنین مواقعی به شما می‌توانند کمک کنند.

iPhone Backup Extractor به شما این امکان را می‌دهد که پیام‌های SMS، آی مسیج، تاریخچه تماس، ویس‌ها و چت‌های واتس اپ و Tinder و غیره نیز را استخراج کنید.

سراغ برنامه های خوب بروید

از آنجایی که در مورد هر نرم افزار شخص ثالثی که اطلاعاتتان را مدیریت می‌کند باید اطمینان حاصل کنید. از همین روباید همیشه سراغ برنامه‌هایی شناخته شده و با سابقه خوب مانند iPhone Backup Extractor و iMazing بروید و کمتر به آنهایی که ادعا می‌کنند که این کار را رایگان برایتان انجام می‌دهد اعتماد کنید.

نسخه رایگان iPhone Backup Extractor به شما این امکان را می‌دهد که چهار فایل ار بکاپ خارج کنید و آنها را برای اطمینان از کار کردن بررسی کنید. برای استفاده از نسخه کامل این اپلیکیشن باید تقریبا ۷۰ دلار بپردازید. نسخه رایگان آی تیونز به نظر می‌رسد اکنون یک گزینه کامل باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *