۵ روش جلوگیری از گرم شدن لپ تاپ اپل

چه کار کنیم که لپتاپ داغ نشود؟ جلوگیری از گرم شدن لپ تاپ اپل چه راه هایی دارد؟ تمیز کردن دریچه هوا برای داغ نکردن لپتاپ. قرار دادن لپتاپ روی متکا و داغ شدن.

مشکل داغ شدن لپ تاپ‌ها مسئله‌ای است که کاربران از آن بسیار رنج می‌برند و همیشه این تصور را دارند که لپ تاپ آنها در حال منفجر شدن است و نمی‌دانند چه کاری انجام دهند. دلیل این مشکل ساده است. سازندگان لپ تاپ سعی کرده‌اند که محصولات خود را کوچکتر و هوشمندانه‌تر بسازند.

چرا لپتاپ داغ می‌شود؟

به منظور دستیابی به هدفشان، آنها مجبور هستند که بخش‌هایی از محصولشان مانند مادر برد، هارد درایو و غیره را کوچکتر و هوشمندانه‌تر درست کنند. آنها همچنین باید این قطعات را در یک جای کوچکتر با یکدیگر قرار دهند. به همین دلیل از آنجایی که این قطعات یعنی مادربرد، پردازنده‌های میکرو و درایو هارد به یکدیگر نزدیک هستند بیشتر در معرض داغ شدن هستند. فن‌هایی که در داخل لپ تاپ ها برای خنک نگه داشتن این اجزا تعبیه می‌شوند نمی‌توانند در چنین محدوده‌ کوچکی به خوبی کار کنند و به همین خاطر محلی برای فرار این گرما وجود ندارد و در این موقع لپ تاپ داغ می‌شود. زمانی که کامپیوتری داغ می‌شود بیشتر در معرض آسیب است. در این مطلب قصد داریم به معرفی نکاتی بپردازیم که به شما کمک می‌کنند از داغ شدن لپ تاپ اپل خود جلوگیری کنید.

جلوگیری از گرم شدن لپ تاپ اپل

روش های جلوگیری از گرم شدن لپ تاپ اپل

نکته اول: لپ تاپ خود را چیزهایی مانند کوسن یا بالشت هنگامی که روشن است قرار ندهید. مواد نرم می‌توانند منافذ جریان هوا به ویژه منافذ پشتی را مسدود کنند و این خود باعث می‌شود کامپیوتر داغ شود.

نکته دوم: هرگز چیزی را روی صفحه کلید لپ تاپ زمانی که سیستم در حال اجرا در حالت در بسته است قرار ندهید. به این دلیل که باعث می‌شود کامپیوتر به طور مکرر روشن و خاموش شود و این خود موجب ایجاد گرمای بیش از حد و خالی شدن باتری می‌شود.

بخوانید: انتقال فایل از کامپیوتر به گوشی بدون نیاز به کابل + با استفاده از کابل

نکته سوم برای جلوگیری از گرم شدن لپ تاپ اپل: در طول شب زمانی که در خواب هستید سعی کنید کامپیوتر خود را خاموش کنید و اجازه دهید خنک شود. اگر همیشه در طول روز مجبور هستید از آن استفاده کنید، آن را در حالت استندبای در مواقعی که استفاده نمی‌کنید تنظیم کنید. این کار موجب صرفه جویی در انرژی و کاهش خروجی گرما از اجزای کامپیوتر می شود.

نکته چهارم: زمانی که لپ تاپ خود را داخل کیف‌تان قرار می‌دهید همیشه از خاموش بودن آن اطمینان حاصل کنید.

نکته پنجم: برای جلوگیری از گرم شدن لپ تاپ اپل دریچه‌های هوا را تمیز کنید. گرد و غبار انباشته شده در دریچه‌ها که آنها را مسدود می‌کنند در واقع مانع کار کردن آنها می‌شوند. شما همچنین می‌توانید یک تمیز کننده اکتریکی کوچک برای تمیز کردن این گرد و غبارها از دریچه‌ها خریداری کنید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *