قابلیت چند صفحه در اندروید : چگونه حالت تقسیم صفحه را فعال کنید؟

قابلیت چند صفحه در اندروید چیست و چگونه می توانیم حالت تقسیم صفحه یا اسپلیت اسکرین را در اندروید فعال کنیم؟ روش فعالسازی چند پنجره در اندروید چیست؟

گاهی اوقات می خواهید که دو چیز را به طور همزمان در گوشی خود مشاهده کنید و به دنبال روشی هستید که بتوانید صفحه نمایش خود را تقسیم کنید. در واقع شما در جستجوی قابلیت تقسیم صفحه نمایش اسپلیت اسکرین هستید. این ویژگی به شما اجازه می‌دهد دو برنامه را کنار هم در صفحه نمایش مشاهده کنید. به عنوان مثال می‌توانید همزمان که در حال بررسی ایمیل‌های خود هستید یک فیم هم تماشا کنید.

بخوانید: ۴ راه جلوگیری از هک شدن وای فای (Wi-Fi)

این قابلیت هم در دسترس کاربران آیفون و هم اندروید قرار دارد. اکنون در این مطلب می‌خواهید نحوه استفاده از قابلیت صفحه نمایش در اندروید را آموزش دهیم. بنابراین با ما همراه باشید.

نحوه استفاده ازقابلیت چند صفحه در اندروید اسپلیت اسکرین

قبل از اینکه مراحلی انجام این کار را انجام دهید و صفحه خود را تقسیم کنید. لازم است به یاد داشته باشید که همه برنامه‌ها از این قابلیت در اندروید پشتیبانی نمی‌کنند. برنامه‌هایی از قبیل Netflix، حالت دوربین و بازی‌های خاصی مانند Candy Crush از این ویژگی پیروی نمی‌کنند و به جای نصف صفحه به تمام صفحه نیاز دارند.

۱-پیدا کردن برنامه سازگار با قابلیت چند صفحه در اندروید

برای اینکه متوجه شوید برنامه هایی که مدنظر دارید از حالت تقسیم صفحه نمایش اسپلیت اسکرین پشتیبانی می‌کنند یا خیر باید به کانتینر برنامه‌های استفاده شده اخیر مراجعه کنیم. برای انجام این کار می توانید آیکن مربعی در پایین صفحه نمایش را فشار دهید یا در گوشی‌های خاص آن را بالا بکشید تا برنامه‌های استفاده شده اخیر را برایتان بیاورد. سپس به راحتی می‌توانید از این حالت برگردید. متوجه می‌شوید که برخی برنامه‌ها یک آیکن متشکل از دو باکس کوچک هستند، این نشان می‌دهد که این برنامه‌ها می‌توانند از حالت تقسیم صفحه نمایش استفاده کنند. بنابراین اگر هیچ آیکنی وجود نداشت، شانسی ندارید.

۲-انتخاب اولین برنامه از منوی چند وظیفه‌ای

برای استفاده از حالت تقسیم صفحه نمایش در اندروید، این آیکن را برای برنامه‌ای که می‌خواهید در بالای صفحه قرار گیرد انتخاب کنید. وقتی این کار را انجام دادید صفحه به دو نیم تقسیم می‌شود.

۳-انتخاب دومین برنامه از فهرست سازگاری

برای باز کردن برنامه دوم، در میان فهرست برنامه‌های سازگار که در نیمه خالی صفحه نشان داده شده‌اند جستجو کنید و روی برنامه مورد نظر ضربه بزنید تا نیمه خالی صفحه پر شود. نوار بین برنامه‌ها می‌تواند جا به جا شود. از همین رو اگر می‌خواهید یکی از برنامه‌ها کوچکتر از دیگری نشان داده شود می‌توانید روی این تقسیم فشار دهید و نگه دارید سپس آن را بکشید تا جایی که اندازه مدنظرتان درست شود.

قابلیت چند صفحه در اندروید

نحوه خاموش کردن قابلیت چند صفحه در اندروید (اسپلیت اسکرین)

غیرفعال کردن این حالت از فعال کردن آن ساده‌تر و راحتر است. برای حذف یکی از برنامه‌ها باید نوار مشکی بین برنامه‌ها را فشار دهید و آن را به بالا یا پایین صفحه نمایش بکشید. پس از آن برنامه‌ای را که نگه داشته‌اید تمام صفحه را دوباره پر می کند. اگر قصد دارید هر دو برنامه را ببندید، دستورالعمل بالا برای بستن اولین برنامه دنبال کنید و بعد می‌توانید برنامه دیگری را با فشار دادن دکمه هوم (Home) ببندید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *