عوض کردن رمز هات اسپات در اندروید و ایفون

هات اسپات یکی از موارد مورد استفاده کاربران موبایل است و عوض کردن رمز هات اسپات در اندروید و ایفون یکی از موارد ضروری برای حفظ امنیت دیتای موبایل است.

تنظیمات رمز وای فای در هات اسپات (hotspot) گوشی به منظور جلوگیری از دسترسی افراد ناشناس به اطلاعات یا استفاده از اینترنت امری ضروری است. در واقع هات اسپات گوشی موبایل به شما این امکان را می ‌دهد تا همواره به اینترنت دسترسی داشته باشید و با تبدیل موبایل به مودم وای فای، دیگر نگران قطعی اینترنت ADSL یا وایمکس خود نباشید و کارتان لنگ نماند. البته باید قبل از هر کاری از وصل بودن اینترنت سیم کارت تلفن همراه خود اطمینان حاصل کرده و در صورتی که اینترنت آن فعال نیست از طریق دفاتر خدماتی اپراتور مربوطه، آن را فعال کنید. 

چرا باید رمز هات اسپات را عوض کنیم؟

همانطور که می‌دانید بخاطر امنیت و حفظ حریم شخصی و اطلاعات همیشه توصیه می‌شود که برای دستگاه‌های خود اعم از لپ تاپ، گوشی یا ایمیل و هر چیزی که روزانه اطلاعاتتان را با آنها جا به جا می‌کنید رمز عبور یا پین در نظر بگیرید. اینترنت که امروزه به یکی از بخش‌های مهم زندگی نیز تبدیل شده است باید رمز عبوری داشته باشد تا دیگران از آن سواستفاده نکنند. مودم‌های وای فای را معمولا به آنها برای جلوگیری از هک شدن رمزی می‌دهند. امروزه اکثر گوشی‌ها از قابلیت هات اسپات (hotspot) برخوردار هستند و برای اشتراک گذاری می‌توان از آن استفاده کرد. اگر به طور روزانه از هات اسپات گوشی استفاده می‌کنید بهتر است رمز آن را چند وقت یک بار به روز رسانی کنید و تغییر دهید.

بخوانید: پیدا کردن رمز وای فای : وصل شدن به وای فای بدون رمز

در این مطلب آموزشی قصد داریم به شما نحوه تغییر رمز هات اسپات وای فای در گوشی های هوشمند بگوییم. بنابراین در ادامه مطلب با ما همراه باشید و مراحلی که گفته می‌شود را با دقت انجام دهید.

عوض کردن رمز هات اسپات

آموزش عوض کردن رمز هات اسپات در اندروید و ایفون

کاربران اندروید

۱-تنطیمات گوشی خود را باز کنند.

۲-به بخش Wireless & networks بروید و گزینه More را بزنید.

۳-اکنون باید به سمتگزینه Tethering & portable hotspot بروید و روی تاگل مقابل گزینه منوی Portable Wi-Fi hotspot  ضربه بزنید.

۴-پس از آن روی تنظیمات هات اسپات وای فای (Setup Wi-Fi hotspot) ضربه بزنید.

۵-در اینجا شما می‌توانید نام هات اسپات همراه با پسورد تغییر دهید.

این نکته را در نظر داشته باشید، سازنده‌های مختلف گوشی های اندروید هر کدام گزینه تنظیمات هات اسپات خود در تنظیمات دارند.

کاربران آیفون

۱-کاربران آیفون ابتدا باید برای تغییر رمز و نام هات اسپات به تنظیمات گوشی خود مراجعه کنند.

۲-روی گزینه Personal hotspot ضربه بزنید و تاگل آن را به حالت روشن (on) قرار دهید.

۳-اطمینان حاصل کنید که وای فای یا بلوتوث روشن هستند.

۴-روی گزینه Wi-Fi password ضربه بزنید و بعد پسورد جدید خود را وارد کنید.

عوض کردن رمز هات اسپات

انتخاب یک پسورد امن

همانطور که می‌دانید یک رمز ساده به راحتی قابل حدس زدن است و ممکن است خیلی سریع در دسترس افراد ناشناس قرار گیرد. از همین رو راهنمایی‌هایی که در ادامه گفته می‌شود اگر آنها را رعایت کنید می‌توانید یک رمز امن و مطمئن برای هات اسپات خود انتخاب کنید.

۱-همیشه از پسوردی که دارای حروف الفبا است استفاده کنید.

۲-از انتخاب رمزهای ساده مانند نام حیوان خانگی‌تان، تاریخ تولد، شماره خانه یا شماره تلفن‌تان برای پسورد هات اسپات گوشی خود پرهیز کنید.

۳-از کاراکترهای خاص که یک رمز پیچیده کوتاهی را به وجود می‌آورند استفاده کنید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *