۵ راهکار سریع برای پیشگیری از سرماخوردگی

با چند کار ساده می‌توانید به سلامت از فصل سرما عبور کنید.

۱. دستان خود را بشویید.

دستان خود را زیاد بشویید به خصوص بعد از استفاده از دستشویی یا لمس اشیا‌ئی مانند شیر آب دستشویی و دستگیره‌های در، در فضاهای عمومی. همچنین تلاش کنید صورت خود را لمس نکنید. شاید احمقانه به نظر برسد اما طبق تحقیقات یک گروه تحقیقاتی در آمریکا، آمریکایی‌ها هر ۲۰ ثانیه یک بار چشم‌ها، بینی، دهان یا صورتشان را لمس می‌کنند. این کار باعث می‌شود میکروب‌ها به آسانی وارد بدن شوند.

۲. زود بخوابید.

اگر می‌خواهید دستگاه ایمنی بدنتان در آماده‌ترین حالت خود باشد باید زیاد بخوابید.

۳. غذاهای سالم با ویتامین فراوان بخورید.

این کار باعث می‌شود دستگاه ایمنی بدن قوی باشد. برای اینکه در طول فصل سرما  از شر سرماخوردگی و آنفلوانزا در امان باشید سعی کنید همیشه غذاهای خود را سرشار از سبزیجات کنید و د رمیان وعده‌ها میوه مصرف کنید.

۴. ورزش کنید.

با اینکه در فصل سرما ورزش در فضای بیرون آسان نیست اما با این حال شما تمام سعی خودتان را بکنید تا همچنان فعال باقی بمانید. فعالیت‌های ورزشی منظم راه دیگری برای تقویت دستگاه ایمنی بدن است.

۵. قرص روی مصرف کنید.

اگر احساس کردید علیرغم همه‌ی تلاش‌هایتان باز هم دارید سرما می‌خورید قرص روی بخورید. تحقیقات نشان داده‌اند که مصرف روی طول دوره‌ی سرماخوردگی را کاهش می‌دهد. مصرف روی از سرما خوردن شما جلوگیری نمی‌کند اما کاری می‌کند که شدت آن کمتر و مدت زمانش کوتاه‌تر شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *