بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان کدام است؟

خیلی از ما در آرزوی داشتن یک شغل خوب هستیم و به همین دلیل به مهاجرت فکر می‌کنیم. اگر شما هم قصد دارید به خاطر کار به کشور دیگری مهاجرت کنید و یا می‌خواهید بدانید که چطور اقامت دائم یک کشور را به دست بیاورید با ما همراه شوید تا کشورهایی که برای مهاجرت کاری مناسب است را بشناسید.

نروژ نخستین کشور برای مهاجرت

نروژ را به علت داشتن صنایعی که در حال رشد هستند، برای به دست آوردن شغل بسیار مناسب است. میزان بیکاری در نروژ فقط به اندازه ۳.۶۶ است. اگر می‌خواهید هم امنیت شغلی داشته باشید و هم در کارتان پیشرفت کنید و افزایش حقوق هم شامل حالتان شود حتما نروژ را انتخاب کنید. البته یادتان باشد که نروژ از نظر اقلیم آب و هوایی کشوری سرد محسوب می‌شود.

نیوزیلند برای علاقه‌مندان به کشاوزی

اگر اهل کشاورزی هستید نیوزیلند برای شما بهترین گزینه است. البته نگران نباشید در نیوزیلند می‌توانید شغل‌های مرتبط با گردشگری، جنگلداری، تولید و شغل‌های مربوط به سلامت و بهداشت هم پیدا کنید. نیوزیلند دارای یک ویزای کاری موقت برای مهارت‌های اصلی است. البته گرفتن ویزای دائم هم چندان سخت نیست. دو راه برای گرفتن ویزای موقت وجود دارد اول اینکه شغلی را انتخاب کنید که در لیست شغل‌های ضروری نیوزیلند باشد  دوم اینکه کارفرما به شما پیشنهاد کاری بدهد. در مورد دوم البته راه سختی در پیش دارید چرا که کارفرما باید ثابت کند از میان شهروندان نیوزیلند نتوانسته شخصی را برای کار مد نظرش پیدا کند.

آلمان کشوری برای متخصصان

آلمان کشور مقصد خوبی برای متخصصان است و در این زمینه رشد زیادی هم دارد. شما برای کار کردن در آلمان باید اجازه اقامت بگیرید و ویزای کار را به صورت اختصاصی نمی‌توانید بگیرید. برای کار کردن در آلمان دو راه دارید اول اینکه باید مهارت فنی خوبی داشته باشید دوم اینکه از طرف کارفرما به کار دعوت شوید. برای اینکه در آلمان به شما اجازه کار داده شود باید حتما تحصیلات کافی و مهارت خوبی داشته باشید و دعوت به کار نیز شده باشید. راه حل دیگر اینکه اجازه کار کردن در آلمان را از طریق راه انداختن یک کار مناسب در جهت منافع آلمان را می‌توانید به سادگی به دست بیاورید.

کانادا کشوری مملو از منابع نفتی و گازی

در کانادا می‌توانید شغل‌هایی در ارتباط با انرژی برای خودتان دست و پا کنید. شغل‌های دیگر نیز در ارتباط با ملک، ارتباطات و امور مالی است. در کانادا می‌توانید  به راحتی وارد، جذب کار و ویزا برای خوداشتغالی بگیرید که این برای شما اقامت را نیز به همراه می‌آورد. در روش اول باید پیشنهاد کار از کانادا داشته باشید و در دومین روش که علاقه‌مندان زیادی نیز دارد فرد باید سابقه کار کردن در یکی از شغل‌هایی که جزو مشاغل ملی کاناداست را داشته باشد. برای دریافت ویزای خوداشتغالی هم باید سابقه کار در موضوعات فرهنگی و ورزشی را داشته باشید و بتوانید به آن‌ها سود زیادی نیز برسانید.

استرالیا کشور مورد علاقه مهاجران

برای مهاجرت به استرالیا باید ویزای موقت داشته باشید. در استرالیا می‌توانید زندگی خوبی داشته باشید و دستمزد قابل قبولی هم بگیرید. اگر شما از دسته کارشناسان سایبری، تحلیل گر امور مالی و وسعت دهنده اپلیکیشن‌ها هستید استرالیا برای شما بسیار مناسب است. علاوه بر این طراحان وب سایت، نجار، کارگر، آرایشگر یا مددکار نیز هستید در استرالیا برای شما کار پیدا می‌شود. برای مهاجرت به استرالیا اول باید زبان انگلیسی‌تان را تقویت کنید و بعد رزومه‌ای به زبان انگلیسی به شرکت‌های مد نظر ارسال کنید. برای گرفتن ویزای استرالیا می‌توانید از یک وکیل مهاجرت که با مهاجرت به استرالیا آشناست کمک بگیرید.

منبع: چطور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *