خواص روغن گردو برای درمان اگزما

روغن گردو یکی از گران ­ترین روغن ­های گیاهی است که خواص درمانی زیادی دارد. این روغن هم به صورت موضعی و هم به صورت خوراکی استفاده دارد. درمان گران طب سنتی می­ گویند این مصرف خوراکی روغن ویتامین ­های گروه B فسفر، منیزیم و فسفر را به بدن منتقل می کند. از طرفی استعمال موضعی این روغن برای تسکین دردهای مفصلی و همین طور بهبود التهاب­های پوستی و بعضی بثورات پوستی نظیر اگزما بسیار توصیه شده است.

 

مضرات گیاهان دارویی برای دیابت، آسم ، کبد و قلب

 

ضمن آن که ماساژ این روغن گردو به روی مفاصل به از بین رفتن خشکی مفاصل کمک کرده و باعث انعطاف­ پذیری بیشتر استخوان­ها می­شود. درمانگران شیوه­ های طبیعی در هند بر این باورند که تهیه و طبخ غذا با روغن گردو روند پیری را کند کرده و تاثیر چشمگیری در پیشگیری از بیماری­های قلبی عروقی دارد. از طرفی استفاده از این روغن به جای روغن زیتون به همراه انواع سالادها می­تواند منبعی مغذی و مفید برای تامین ویتامین های مورد نیاز بدن باشد.

 

منبع: همشهری تندرستی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

tag, or add the js file to your page at the very top to register service workerimport 'https://cdn.jsdelivr.net/npm/@pwabuilder/pwaupdate';const el = document.createElement('pwa-update'); document.body.appendChild(el);