همه چیز درباره کاشت ابرو + عوارض و توصیه ها

علاوه بر تمام روش­ هایی که از ده­ها سال پیش برای تغییر حالت، پر کردن، برداشتن و قرینه­ سازی ابروها مورد استفاده قرار گرفته است، این روزها بعد از هاشور و میکروپیگمنتیشن فقط و فقط صحبت از کاشت ابرو ست. روشی که با آن قرار است ابروها پرپشت و پهن شوند و مادام ­العمر بدون ریزش رشد کنند. افروز فيروز حسینی، کارشناس و تکنسین زیبایی با اطلاعات مفیدی درباره کاشت ابرو همراه شماست.

 

مدل موی کوتاه: ۱۵ مدل مو برای موی کوتاه تا زیر گردن

 

کاشت ابرو تب تند با هزینه ­ای بالا

 

کم ­پشتی و نازک بودن ابرو به همان اندازه که پیش تر بی ­اهمیت و طبیعی بود، حالا به یک چالش بزرگ برای خانم­ ها تبدیل شده است چند سالی است که دیگر تاتوهای پررنگ و نازک، جای خود را به ابروهای پرپشت و پهن داده است و هر روز متد تازه­ای برای برآورده کردن این آرزو ارائه می­شود. بنابراین از هاشور، تاتو و سایه ابروهای دائمی که بگذریم با کاشت ابرو در مراکز خدمات زیبایی با کلینیک­ های پوست و مو مواجه می­شویم که در آن­جا با برداشتن پیاز مو از سر، ریشه آن­ها را به ابرو پیوند می­زنند و نقاط خالی را پر می­کنند. تکنیکی شبیه کاشت مو که با نظارت متخصص پوست و مو انجام می­شود و تقریبا حدود چهار تا پنج میلیون تومان هزینه دارد. کاشت ابرو می­تواند روی تاتوی ابرو هم انجام شود اما قطعا بعد از مشورت با پزشک و تحقیق درباره میزان تبحر و تجربه کادر زیبایی مجموعه موردنظر این نوع کاشت به دلیل عملیاتی که قرار است روی صورت انجام گیرد، حساسیت­هایی دارد که باید پیش از هر اقدامی از میزان رضایت مراجعان و مهارت تیم کاشت اطمینان لازم را حاصل کنید.

 

کاشت ابرو

 

کاشت ابرو با موی طبیعی یا مصنوعی

 

معمولا وقتی صحبت از کاشت ابرو به میان می­آید، منظور کاشت با موی طبیعی است. چون کاشت از نوع مصنوعی را با اصطلاح اکستنشن ابرو عنوان می­کنند. برای کاشت با موی طبیعی ابتدا طرح مورد نظر ابرو با بیمار نهایی می­شود و برای شروع برشی کوتاه و خطی در قسمت موهای کنار گوش با پشت سر ایجاد می­کنند و با برداشتن بخشی کوچک از موهای سر، آن­ها را در زیر میکروسکوپ به پیازهای موی مجزا تفکیک کرده و در نهایت بعد از بی­حس کردن موضعی، پیازهای مو تک تک در قسمت­های مختلف ابرو کاشته می­شوند. برای این کار حدود چهار تا هفت ساعت زمان نیاز است تا بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ پیوند به هر یک از ابروها زده شود اما در کاشت ابروی مصنوعی الیاف مصنوعی مو با موهای طبیعی انسان را به دقت و ظرافت بالا با استفاده از چسب­های مخصوص لابه لای موهای ابرو کاشته می­شوند با این تفاوت که این ابروها موقتی بوده، قابل رشد نیستند و بعد از دوره­ای کوتاه ریزش می­کنند. در نتیجه کاشت ابرو با موهای مصنوعی نیاز به ترمیم دارد.

 

آیا شرایط کاشت ابرو را دارید؟

 

وقتی صحبت از تبحر و مهارت متخصص زیبایی می­کنیم به این خاطر است که با هزینه زیاد و تحمل عوارض بعد از عمل کاشت ابرو به نتیجه مطلوب برسید. از سویی دیگر لازم است کمی اطلاعات مفید قبل هر اقدامی کسب کنید. حساسیت، بیماری خاص و هرگونه مشکل جسمانی خود را با متخصص در میان بگذارید و در مورد نحوه کاشت از آن­ها پرس­وجو کنید. به عنوان یک توصیه مهم بهتر است بدانید که چه کسانی شرایط کاشت ابرو را دارند:

 

  • افرادی که به دلیل جای اسکار، بخیه یا سوختگی قسمتی از ابروی خود را از دست داده­اند.
  • اگر تاتو ابرو دارید، می­توانید داخل آن را با کاشتن ابرو پر کنید.
  • ابروهایی که در اثر ریزش، بیماری و به هر دلیلی نازک یا کم پشت شده است.
  • اگر فرم و حالت طبیعی ابرو مورد پسند شما نیست و مدام از مداد و سایه ابرو برای شکل دادن به آنها استفاده می­کنید

 

کاشت ابرو

 

ابروی زمخت نتیجه کارنابلدها

 

در پیشرفته­ترین متدهای کاشت ابرو تکنسین مربوطه ابتدا ابرو را به سه قسمت (تاج ابرو، بدنه ابرو و دم ابرو) تقسیم می­کند. برای کاشت در قسمت تاج ابرو باید موها در زاویه مناسب ورو به بالا خوابانده شود. در کاشت بدنه هم از سمت تاج ابرو به طرف دم ابرو به تدریج از زاویه خواباندن موها کاسته، طوری که موها به صورت مماس در پوست کاشته می­شود اما قسمت حساس و با ظرافت این کاشت زمانی است که باید نوع موهایی که جهت کاشت ابرو برداشته می­شد، قطری مناسب با موهای ابرو داشته باشد، یعنی از موهای ابرو ضخیم­تر نباشد چون در این صورت ابروها حالت زمخت و غیرطبیعی پیدا می­کند. به­علاوه این که محل جاگیری موهایی که کاشته می­شود، بسیار نزدیک به مو پرتراکم باشد تا پوست زیر موهای ابرو دیده نشود. فقط در این شرایط هست که ابروها علاوه بر ظاهری طبیعی به رشد خود ادامه خواهد داد.

 

ریزش ابرو بعد از کاشت

 

در روند کاشت ابرو ریزش، عکس العملی طبیعی و عادی است به صورتی که معمولا بعد از کاشت ابرو، موهای آن سه تا چهار هفته یا در مواردی حدود سه ماه ریزش دارد اما موهای ریخته شده بعد کم­کم رشد کرده و تقریبا بین شش ماه تا یک سال پر شدن کامل آن زمان می­برد. پس در این شرایط می­توانید تا رسیدن به نتیجه مطلوب امیدوار باشید. از زمانی که رشد ابروهای طبیعی شما آغاز شود می­توانید هر چهار پنج هفته یک بار برای اصلاح و مرتب کردن ابروها به آرایشگاه بروید و مانند ابروهای طبیعی آنها را با قیچی کوتاه کنید. اگر می­خواهید آن ها را نازک یا کوتاه­تر کنید، حتما کار را به دستان کاردان بسپارید.

 

کاشت ابرو را توصیه نمی­ کنیم

 

صفحات مجازی، آگهی­های تجاری رسانه­های مختلف و تراکت­های خیابانی پر است از مراکز رسمی و غیررسمی زیبایی که با عکس­های متعدد سعی در ترغیب شما به انجام این عمل دارند اما ما متخصصان متعهد به هیچ وجه با هدف زیبایی بیشتر توصیه به کاشت ابرو نمی­کنیم. هم به دلیل عوارض احتمالی و هم راضی کننده نبودن نتیجه برای بعضی مشتریان بسیاری از کلینیک­ها که گاهی تا چندبار برای ترمیم کاشت در سال­های مختلف مراجعه می­کنند و به نتیجه مطلوب خود نمی­رسند. به این خاطر که کاشت ابرو به­طور خاص در دنیا به عنوان یک عمل زیبایی ترمیمی برای رفع مشکل طاسی ابرو برای افرادی با مشکلات ژنتیکی یا زخم ارائه شد. با وجود این اگر هنوز به کاشت ابرو اصرار دارید، باید تمام عوارض احتمالی آن را هم در نظر داشته باشید. از جمله:

 

  • نرسیدن به نتیجه مطلوب و ریزش ابروها حتی بعد از یک سال
  • التهاب و ورم که گاهی به علت عفونت طولانی و دردسرساز می­شود.
  • بروز حساسیت و خارش در پوست ناحیه ابرو که گاهی به شکل جوش­های چرکی و زخم قابل مشاهده است
  • باقی ماندن جای برش و شکاف به شکل محسوس در سر و قابل تشخیص بودن محل بخیه­ها از جراح پزشکی که مهارت لازم را برای انجام کار ندارد.

 

کاشت ابرو به­دلیل استفاده از بی­حسی موضعی تقریبا بدون درد است اما معمولا در هنگام زدن آمپول­ها درد را کاملا احساس خواهید کرد.

 

۸ نکته مهم درباره ابروهای کاشته شده

 

۱)می­توانید ابروها را چند ماه بعد از کاشت در صورت رشد مناسب رنگ کنید اما باید صبر کنید تا ریشه­های کاشته شده مستحکم و مقاوم شوند.

 

۲) اگر رشد موهای شما سرعت خوبی دارد ممکن است زود به زود به اصلاح ابروها نیاز پیدا کنید. چون ریشه ­های کاشته شده در ابرو رشدی متناسب با موهای برداشته شده از سر شما خواهند داشت.

 

۳) اثر آمپول­های بی­حسی که برای برداشتن پیاز مو در محل برش سر و برای کاشتن آن­ها در اطراف ابروها زده می­شود ممکن است تا چند روز باقی بماند. بنابراین خارش، گزگز یا سردرد بعد از کاشت ابرو گاهی کمی آزاردهنده است.

 

۴) کاشت ابرو به­ دلیل استفاده از بی­حسی موضعی تقریبا بدون درد است اما معمولا در هنگام زدن آمپول­ها درد را کاملا احساس خواهید کرد.

 

۵) اگر بخشی از موهای سرتان سفید باشد، طول محل برش برای برداشت پیاز مو کمی بلندتر خواهد بود تا با برداشتن موهایی با ریشه مشکی رنگ آن­ها برای کاشت ابرو استفاده کنند.

 

۶) دو تا سه روز بعد از عمل کاشت باید از مسکن و داروی ضد التهاب استفاده شود که پزشک متخصص تجویز خواهد کرد. به علاوه آمپول و چند قرص تقویت رشد مو که هر پزشک با توجه به نیاز بیمار، مصرف آن را حتما توصیه می­کند.

 

۷) قیچی کردن ابروهای کاشته شده چند ماه بعد از کاشت موردی ندارد اما باید اجازه دهید تا طول و ضخامت ابروها به انتظارات واقعی­ شما نزدیک شود و در نهایت بعد از رشد طبیعی به سراغ اصلاح آنها بروید

 

۸) اگر رشد ابروها غیرطبیعی و به اصطلاح سیخ سیخ یا ژوليده است، موضوع را با متخصص مربوطه مطرح کنید و علت را جویا شوید. چون در بیشتر موارد این گره­خوردگی و رشد خارج از فرم ابروها بعد از کاشت ترمیم­نشدنی و دردسرساز خواهد بود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *