آب کردن چربی های بدن با روش ویژه کرایوتراپی

از بین بردن چاقی های موضعی یا همان آب کردن چربی هایی که یک گوشه در بدن جمع می شوند و تناسب اندام را به هم می زنند، موضوعی آزاردهنده برای بسیاری از افراد است.

 

معضلی که هر کس را به سمت راهکاری می برد. ورزش، رژیم غذایی با راهکارهایی دیگر که ما را از شر آنها خلاص کنند اما این پایان ماجرا نیست، دانش پزشکی که هرگز متوقف نمی شود، برای این دل نگرانی هم یک راهکار در و آستین دارد.

 

راهکاری به نام «کرایوتراپی» یا سرما درمانی که را مستقیم به سراغ آب کردن چربی خوش کرده در اندام ها می رود و را مجبورشان می کند دست از مقاومت بردارند. دکتر لیلی فروزش، پزشک پوست و مو در این باره توضیح می دهد.

کرایوتراپی چیست؟

حدود ۱۰ سال است که روش کرایوتراپی ابداع شده و سه چهار سال هم هست که توانسته از سازمان غذا و داروی آمریکا FDA مجوز درمانی و تاییدیه بگیرد. در ایران هم این روش باب شده و در بعضی کلینیک های زیبایی برای آب کردن چربی مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع کرایوتراپی یک دستگاه است که به موضع دارای چربی تجمیع شده، سرما می دهد. این سرما باعث می شود چربی ها دچار فعل و انفعالاتی شده و در جریان روال طبیعی بدن بسوزند و از بدن خارج شوند.

 

بیشتر بخوانید: ۵۰ راز پزشکی ضد پیری که شما را جوان نگه می‌دارد

چند جلسه لازم است؟

یکی از سوء تفاهم هایی که درباره کرایوتراپی ایجاد شده و در باور عمومی شکل گرفته، این است که کرایوتراپی روشی است که به سادگی و در یکی دو جلسه همه اضافه وزن بدن را از بین می برد و فرد بعد یکی دو روز با کاهش وزن محسوس به خانه باز می گردد. در حالی که این تصور کاملا اشتباه است. در واقع کرایوتراپی یک راهکار برای از بین بردن چاقی نیست. بلکه روشی برای تغییر سایز افراد و آب کردن چربی در نقاط خاصی از بدن است.

 

سرمادرمانی

این روش لاغری موضعی با استفاده از سرما برای بعضی افراد مناسب نیست و باید دورش را خط بکشند. مانند خانم های باردار، کسانی که کبد چرب دارند. افرادی که کیست داخل کبدی دارند. خانم هایی که کیست داخل تخمدان دارند.

چه فرآیندی طی می شود؟

لیلی فروزش، دکتر پوست و زیبایی در این باره می گوید: «کرایوتراپی یک روش آب کردن چربی غیرتهاجمی برای درمان چاقی های موضعی است. منظور از غیرتهاجمی یعنی این که در این روش خبر از چاقو، تیغ جراحی، لیزر و تراشیدن چربی ها نیست، بلکه در کرایوتراپی شما با یک دستگاه سردکننده طرف هستید که روی موضع دارای چربی قرار می گیرد.

 

کرایوتراپی

برای چه کسانی مناسب است؟

این روش به درد افرادی نمی خورد که خیلی چاق هستند و به بیماری چاقی دچارند. بلکه صرفا مناسب کسانی است که کمی اضافه وزن و چربی در بعضی قسمت های بدن دارند. مثل کناره های ران، پهلوها، شکم، بازو، باسن، دور ران و خیلی کم شاید ساق پا. چون ساق پا دارای عضله است و چاقی اش فقط چربی نیست. پس به ندرت برای ساق پا استفاده می شود. این روش برای کسانی که چاقی کلی دارند نه از لحاظ هزینه ای مقرون به صرفه است و نه از لحاظ زمانی، چرا که باید دفعات زیادی کرایوتراپی شوند تا به نتیجه برسند که البته در نهایت هم نتیجه دلچسب نیست. کرایوتراپی معمولا به درد آقایان هم نمی خورد. چون معمولا چاقی آقایان ویسرال است یعنی احشایی است. چربی بیشتر دور معده، کید و احشای داخلی شان جمع می شود تا به صورت زیر پوستی که در مورد خانم ها اتفاق می افتد.

برای چه کسانی ممنوع است؟

این روش آب کردن چربی با استفاده از سرما برای بعضی افراد مناسب نیست و باید دورش را خط بکشند. خانم های باردار، کسانی که کبد چرب دارند. افرادی که کیست داخل کبدی دارند. خانم هایی که کیست داخل تخمدان دارند. کسانی که کهیرهای سرمایی می زنند و بدن شان به سرما حساس است؛ این ها نمی توانند از این روش استفاده کنند قاعدتا کسانی هم که در موضع مورد نظر برای کرایوتراپی زخم باز یا زخم عفونی، جراحی داخل ش کمی تازه ، کهیر تازه بهبود یافته یا بخیه داشته باشند هم امکان استفاده از کرایوتراپی را ندارند. کسانی که چربی خون بالا دارند هم گزینه مناسبی برای کرایوتراپی نیستند. همچنین کسانی که داروهای ضدانعقاد مصرف می کنند نیز نباید از این شیوه برای لاغری استفاده کنند.

 

منبع: همشهری تندرستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *