بیوگرافی و عکس های مهدی سلوکی بازیگر + همسر

مهدی سلوکی بازیگر جوان  و پر انرژی سینما و تلویزیون ایران۱۴ خرداد سال ۱۳۶۱ در اصفهان متولد شد. او در آذر ماه سال ۱۳۹۳ در سن  ۳۲سالگی ازدواج کرد و متاهل است.

پدرش  افسر نیروی هوایی ارتش و اهل تهران و مادرش اصالتا اراکی است. خانواده سلوکی خانواده ای مذهبی و متعصب و اهل فرهنگ و هنر هستند.

مهدی سلوکی فرزند دوم خانواده

این خانواده به دلیل ماموریت پدر در پایگاه هشتم شکاری نیروی هوایی در اصفهان ساکن بودند که مهدی در آن جا به دنیا آمد به همین دلیل شناسنامه ی او را در آن جا گرفتند.پس از اتمام دوره ماموریت پدر به تهران آمده و در نارمک ساکن شدند.مهدی سلوکی فرزند دوم خانواده است برادر بزرگتر او محمد سلوکی متولد سوم اسفندماه سال ۱۳۵۸،مجری به نام شبکه تهران است.

بیوگرافی و عکس های مهدی سلوکی بازیگر + همسر

در دوران کودکی با وجود شیطنت های بسیار زیاد و بازی گوشی، نقاشی قابل و خطاطی چیره دست بود. کارهای هنری او به قدری زیبا بود که همه آینده ی او را نقاشی حرفه ای و مشهور می دیدند.هنر خطاطی و خط خوش  نیز در این خانواده ارثی است و همه از آن بهره برده اند.

رشته تحصیلی مهدی سلوکی

علاقه ی او به هنر و نقاشی باعث شد که در هنرستان رشته گرافیک را دنبال کند او در سال ۱۳۷۹ دیپلم خود را از هنرستان مالک اشتر دریافت کرد.

در همین دوران بود که وارد فعالیت در عرصه ی تلویزیون شد. با بازی در برنامه تلویزیونی نیم رخ و سریال چراغ های خاموش در رمضان ۱۳۸۰  اولین کار جدی و حرفه ای خود را آغاز کرد و بسیار خوش درخشید. از دیگر برنامه های تلویزیونی این هنرمند می توان به  بازی در سریال هایی چون: غریبانه به کارگردانی قاسم جعفری(۱۳۸۳)،تب سرد به کارگردانی علیرضا افخمی(۸۳–۱۳۸۲)، باجناق ها به کارگردانی فرهاد آئیش(۱۳۸۴)،نرگس به کارگردانی سیروس مقدم(۱۳۸۵)، ستایش فصل اول دوم سوم  به کارگردانی سعید سلطانی(۹۰–۱۳۸۹)،پنج کیلومتر تا بهشت به کارگردانی علیرضا افخمی(۱۳۹۰)، خوب بد زشت به کارگردانی منوچهر هادی(۱۳۹۳)، آرام میگیریم به کارگردانی روح الله سهرابی(۱۳۹۵) و … اشاره کرد.

فیلم های سینمایی مهدی سلوکی

بیوگرافی و عکس های مهدی سلوکی بازیگر + همسر

این بازیگر در عرصه سینما نیز آثاری چون : چشماتو نبند به کارگردانی مجتبی چراغعلی(۱۳۹۰)،سرگیجه به کارگردانی محمد زرین دست(۱۳۸۵)،احضار شدگان به کارگردانی آرش معیریان(۱۳۸۶)،کریستال به کارگردانی محسن محسنی(۱۳۸۷)،زادبوم به کارگردانی ابوالحسن داوودی(۱۳۸۷)،پاشنه بلند۲ به کارگردانی محسن منشی زاده(۱۳۹۴) و…را در کارنامه ی خود دارد.

پس از پایان دوره خدمت سربازی  و همزمان با بازی در چند مجموعه به فکر ادامه تحصیل و حضور در دانشگاه افتاد،در کنکور شرکت کرد و در رشته بازیگری در دانشگاه آزاد اراک قبول شد اما متاسفانه به دلیل حجم بالای کاری و گرفتاری های ناشی از آن نتوانست در دانشگاه ادامه  تحصیل دهد و مدرک خود را بگیرد.

علاقه مندی های مهدی سلوکی

از علاقه مندی های این بازیگر می توان به ورزش بدنسازی ، طرفداری از تیم پرسپولیس و رئال مادرید و علاقه به رانندگی با سرعت بالا که البته بسیار خطر آفرین است اشاره کرد. از ویژگی های شخصیتی مهدی سلوکی که در مصاحبه های خود بسیار به آن اشاره میکند می توان به کنجکاوی و صراحت او در مطرح کردن مسائل یا به قول خود او “هیچ چیز را در دل خود نگه نمی دارم” اشاره کرد که این بی باکی خود از عوامل بسیار مهم رشد و پیشرفت این بازیگر به حساب می آید.

همسر مهدی سلوکی

مهدی سلوکی در سال ۹۳ ازدواج کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *