بیوگرافی و عکس های پوریا پورسرخ بازیگر + همسر

پوریا پورسرخ بازیگر جوان و پرانرژی سینمای ایران متولد ۴ تیر ۱۳۵۶در تهران است.ساکن جردن و فرزند اول خانواده است.مادرش معلم زبان  و پدرش باز نشسته ی شرکت نفت است. او دو خواهر به نام پگاه و پانته آ و یک برادر کوچکتر به نام رضا دارد که هرسه مانند برادر خود تحصیلات عالیه دارند.

شغل پدرش به گونه ای بود که دوران کودکی و دبستان را در شهر های مختف به ویژه شهر های جنوبی به سر می بردند. با وجود شیطنت و انرژی فراوانش همیشه در تحصیل موفق بود و اجازه نمی داد که چیزی مانع موفقیت او در تحصیل شود.به راحتی وارد دانشگاه شد و رشته ی تحصیلی مورد علاقه اش را انتخاب کرد. پوریا پورسرخ دوره ی کارشناسی را در رشته ی اصلاح نباتات در دانشگاه شیراز با رتبه سوم و کارشناسی ارشد را در رشته فیزیولوژی گیاهی با رتبه عالی گذراند و فارغ التحصیل شد.علاقه پوریا پورسرخ به رشته اش باعث شد که به سرعت جذب بازار کار در خارج از کشورش شود اما با این وجود باز ادامه ی تحصیل را رها نکرد  و موفق به کسب مدرک دکترا  در رشته فیزیولوژی گیاهی شد.از فعالیت های شغلی پوریا پورسرخ می توان به خبرنگاری در نشریات هنری و اجتماعی مانند دنیای جوانان و فعالیت دریک شرکت تبلیغاتی در دبی اشاره کرد.

 

پوریا پورسرخ

 

این بازیگر جوان که مجرد است شرایط کنونی و انتظارات جوانان را مانعی برای ازدواج می بیند اما با این وجود اعلام میکند هر زمانی که با فرد مناسب خود آشنا شود فارغ از مرز بندی های شمال شهر و پایین شهر ازدواج خواهد کرد و لزومی ندارد پیش از این اتفاق خود را سوژه ی رسانه ها کند.

پوریا پورسرخ برای مدتی در کلاس های کارگردانی محمد حسین لطیفی حضور داشت و با ایشان آشنا شد. در سال۱۳۸۳ به عنوان دستیار کارگردان به سریال فرار بزرگ دعوت شد اما سرنوشت این گونه برای  او رقم خورد که وی به جای بازیگر انتخاب شده بازی کند و این فیلم به نقطه ی شروع بازیگری پوریا پور سرخ در تلویزیون تبدیل شود.این بازیگر در سال سال ۱۳۸۵ در سریالی دیگر به نام وفا با محمد حسین لطیفی همکاری کرد و چهره ای متفاوت از خود را در تلویزیون به نمایش گذاشت.

 

پوریا پورسرخ

 

پوریا پورسرخ بازیگرسابقه همکاری های بسیاری را با سینما و تلویزیون در کارنامه ی خود دارد که از آن جمله می توان به سریال های تلویزیونی چون: مرز خوشبختی به کارگردانی حسین سهیلی زاده(۱۳۹۵)، کیمیا به کارگردانی جواد افشار(۱۳۹۴)،شام ایرانی به کارگردانی سروش صحت(۱۳۹۳)،ماتادور به کارگردانی فرهاد نجفی(۱۳۹۱)،پایتخت به کارگردانی سیروس مقدم(۱۳۸۹)،روز حسرت به کارگردانی سیروس مقدم(۱۳۸۷)،شکرانه به کارگردانی سعید سلطانی(۱۳۸۶)،صاحبدلان به کارگردانی محمد حسین لطیفی(۱۳۸۵)،پیکسل به کارگردانی محمد حسین لطیفی(۱۳۹۵)،برادر به کارگردانی جواد افشار(۱۳۹۵)

و فیلم های سینمایی چون:ثبت با سند برابر است به کارگردانی بهمن گودرزی(۱۳۹۵)،روز رستاخیز به کارگردانی احمدرضا درویش(۱۳۹۲)،نا سپاس به کارگردانی حسن هدایت(۱۳۸۸)،دلخون به کارگردانی محمد رضا رحمانی(۱۳۸۷)،پسران آجری به کارگردانی مجید قاری زاده(۱۳۸۵) و آثار دیگر اشاره کرد.

 

پوریا پورسرخ

 

پوریا پورسرخ افتخار آفرینی های بسیاری چون: نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد برای نقش آفرینی در فیلم سینمایی روز سوم در بیست و پنجمین جشنواره فجر، نامزد دریافت تندیس حافظ بهترین بازیگر نقش اول مرد درام برای بازی در سریال وفا، نامزد دریافت تندیس حافظ بهترین بازیگر مرد درام برای بازی در سریال برادر، نامزد دریافت تندیس حافظ بهترین بازیگر نقش اول مرد درام برای بازی در سریال کیمیا را نیز در کارنامه ی بازیگری خود دارد.

از علاقه مندی های این بازیگر می توان به فعالیت در در رشته رزمی تکواندو و کسب کمر بند مشکی و ورزش فوتبال و طرفداری از پرسپولیس و تیم رئال مادرید اشاره کرد.

 

پوریا پورسرخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *