روغن آرگان تقلبی: ۶ روش شناخت روغن آرگان تقلبی

روغن آرگان یکی از روغن های محبوب و مفید است. اگر می خواهید درباره روغن آرگان تقلبی و نشانه های روغن آرگان تقلبی بدانید ادامه مطلب را بخوانید. 

نشانه های شناخت روغن آرگان تقلبی

ترکیبات روغن آرگان تقلبی:

مواد تشکیل دهنده باید بسیار کوتاه باشد. این یعنی روی بسته بندی نوشته شده باشد صد درصد روغن آرگان یا صد درصد روغن دانه آرگان اسپینوزا در غیر این صورت اگر برای ترکیبات آن هر چیز دیگری ذکر شده است بهترین راه این است که از خرید آن صرف نظر کنید.

بسته بندی:

روغن آرگان تقلبی

برای شناخت روغن آرگان تقلبی باید بدانید که روغن آرگان باید درون بطری های شیشه ای تیره رنگ به فروش برسد. چون نور تمام خواص و ویژگی های روغن آرگان را از بین می برد و فاسد می شود. فروش آن در بطری های بی رنگ و پلاستیکی نشانه اصلی تقلبی بودن این روغن است.

بیش تر بخوانید: روغن آرگان: نحوه مصرف آرگان برای مو و زیبایی

قیمت:

این تصور که روغن آرگان شما هر چه گران تر باشد بهترین است، کاملا اشتباه است. هرچند که این روغن با توجه به فرآیندی در تولید آن است، نسبت به روغن هایی مانند بادام و نارگیل قیمت بالاتری دارد اما نکته اینجاست که روغن آرگان طبیعی در کشور تولیدکننده با قیمتی حدود ۱۰دلار به فروش می رسد که تقریبا قیمت نسبتا مناسبی است اما تاکید می کنیم که روغن اصل آرگان را باید قیمتی ایده آل داشته باشد.

بو:

روغن آرگان بویی ندارد و کاملا عطر روغن های خام بعد از بو کشیدن از آن به مشام می رسد. بنابراین اگر روغن آرگانی که به شما ارائه می شود بوی معطری داشت حتما خالص نیست. البته به غیر از نوع خوراکی آن که در واقع در فرآیند آن تغییراتی ایجاد می شود و کمی عطر تست شده به خود می گیرد.

بافت و ظاهر:

روغن آرگان باید نرم و ابریشمی و به رنگ زرد کمرنگ باشد. بافت این روغن به گونه ای است که اگر کمی از آن را روی پوست دست بمالید و برای پنج دقیقه ماساژ دهید. روغن کاملا جذب پوست می شود و هیچ گونه آثار چربی از آن باقی نمی ماند. لزج، چسبنده یا آبکی بودن روغن آرگان نشانه تقلبی بودن آن است و استعمال آن نباید هیچ سوزش یا دردی را روی پوست ایجاد کند.

تاثیر:

قطعا اگر انتخابی اصل و مرغوب کرده باشید باید پس از دو هفته مصرف، تغییرات محسوسی روی پوست، مو یا ناخن های خود مشاهده کنید. در غیر این صورت حتما به اصل بودن این روغنی که در دست دارید شک کنید.

منبع: همشهری تندرستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *