۵ جایگزین عالی برای شربت ذرت

اگر می‌خواهید به سوالات شما پیرامون شربت ذرت، خواص شربت ذرت، جایگزین شربت ذرت، طرز تهیه شربت ذرت با نشاسته ذرت، خرید شربت ذرت، اینکه شربت ذرت را از کجا بخریم، عصاره و شربت ذرت و طرز تهیه شربت ذرت خانگی پاسخ داده شود با ما همراه شوید.
در این مطلب به شما اطلاعاتی درباره شربت ذرت، جایگزین شربت ذرت، خرید شربت ذرت، طرز تهیه شربت ذرت با نشاسته ذرت، قیمت شربت ذرت، کاربرد شربت ذرت و جایگزین شربت ذرت در آشپزی می‌دهیم.
 
استفاده از جایگزین درست برای شربت ذرت می‌تواند تفاوت یک جایگزین هوشمندانه با یک دستور پخت افتضاح را مشخص کند، بنابراین عاقلانه انتخاب کنید.
جایگزین‌های شربت ذرت
 
بسته به ترجیحات شما در مورد آشپزی سالم، جایگزین‌های مختلف شربت ذرت می‌توانند انتخابی عالی برای شما باشند. شربت ذرت ماده‌ی اولیه‌ی رایجی نیست و بیشتر در دستورالعمل تهیه‌ی دسر‌هایی مانند پای گردو، کارامل و آب‌نبات دیده می‌شود. شربت ذرت از شکرک بستن جلوگیری می‌کند، شیرینی را افزایش می‌دهد و ترکیبی نرم به دست می‌دهد. این ماده در دو نوع روشن و تیره عرضه می‌شود. بعضی دستور پخت‌ها شاید رنگ خاصی از آن را توصیه کنند، اما معمولاً می‌شود از هر دو رنگ به‌جای هم استفاده کرد. اگر شما نه شربت ذرت روشن نه شربت ذرت تیره را در خانه ندارید می‌توانید از جایگزین‌های خوب آن استفاده کنید تا دسرهایتان هم به‌اندازه‌ی کافی شیرین بشوند و هم آن‌طور که باید غنی و مفید.

شکر دانه‌ریز

 
یک جایگزین ساده، اما به‌دردخور شکر معمولی است که می‌توان آن را در مقدار کمی آب داغ حل کرد و سپس به دستور پخت اضافه نمود. این گزینه برای اکثر دستور پخت‌های شیرینی‌پزی مناسب است، اما برای آب‌نبات نه.
 
عسل
 
برای به دست آوردن شبیه‌ترین طعم به شربت ذرت از یک عسل معتدل و روشن استفاده کنید. عسل برای تهیه‌ی آب‌نبات خوب نیست، چون مانع شکرک بستن نمی‌شود؛ اما به‌هرحال برای سایر دستورپخت‌ها که در آن‌ها از شربت ذرت استفاده می‌شود می‌توان به کار رود.
 
شهد آگاوه
 
شهد یا نکتار آگاوه به‌عنوان یک شیرین‌کننده‌ی خفیف طبیعی ازنظر غلظت و روانی شبیه شربت ذرت است. شهد آگاوه مانند عسل به کار تهیه‌ی آب‌نبات نمی‌آید، اما برای تهیه‌ی پای‌ها یا سس‌ها گزینه‌ی جایگزین خوبی است.

شربت برنج قهوه‌ای

 
شربت برنج قهوه‌ای قند‌های پیچیده‌تری از قند‌های موجود در شربت ذرت دارد بنابراین برای حفظ سطح متعادل قند خون بهتر است. شربت برنج قهوه‌ای هم مانند شربت ذرت از شکرک زدن شکر جلوگیری می‌کند. غلظتش شبیه شربت ذرت است، اما طعم مالت مانندش شاید برای هم مطلوب نباشد. اگر با طعمش مشکل نداشته باشید، شربت برنج قهوه‌ای یک جایگزین عالی برای سایر شیرین‌کننده‌ها در دستور‌های پخت است.
 
شربت طلایی
 
در انگلستان شربت طلایی از شربت ذرت رایج‌تر است و جایگزینی عالی برای درست کردن دسر است. طعم شربت طلایی چیزی بین شربت ذرت روشن و تیره است. اندازه‌ی شیرین‌کنندگی آن مثل شربت ذرت است و بافتش اندکی سفت‌تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *