درمان رفلاکس معده : راه های درمان بالا آمدن و برگشت اسید معده

درمان رفلاکس معده با طب سنتی و درمان بالا آمدن اسید معده با روش های خانگی و طبیعی و درمان جدید رفلاکس اسید معده به مری و درمان برگشتن اسید به مری

بخوانید : درمان خانگی رفلاکس معده : چگونه رفلاکس معده را از بین ببریم

برگشت اسید یا رفلاکس اسید علامتی است که معمولا زمانی رخ می‌دهد که مقداری از اسیدهای چرب تولیدشده توسط معده به مری منتقل ‌شود. این امر می تواند باعث کمی درد در سینه فرد شود. در برخی موارد، ممکن است از حالت تهوع یا استفراغ و دیگر علائم مربوط به تپش قلب نیز رنج ببرید. اگر این وضعیت بیش از دو بار در هفته تکرار شود ، تبدیل به یک بیماری شده که برای سلامتی شما مضر است.

در این مقاله، به شما ۳۰ مورد طبیعی درمان‌های خانگی برای رفلاکس اسید معده در بزرگسالان معرفی خواهد کرد.

۳۰ درمان رفلاکس معده

۱. جو دوسر

درمان رفلاکس معده با جو

اولین چیزی که می‌توانید از آن به عنوان یکی از سی داروی خانگی برای برگشت اسید در این مقاله استفاده کنید، استفاده از بلغور جو دو سر است. شما می‌توانید از بلغور جو دو سر در صبحانه خود استفاده کنید. این خوراکی هم چنین مانند یک اسنک و میان وعده است که هر وقت احساس گرسنگی می‌کنید، می‌توانید به عنوان غذا بخورید. بلغور جو دو سر معده را با نشاسته پر می کند و به کنترل میزان اسیدهای چرب در معده کمک می‌کند در نتیجه ممکن است از برگشت اسید از معده به سمت مری جلوگیری کند.

۲. درمان رفلاکس معده با استفاده از زنجبیل

یکی از درمان‌های خانگی دیگر برای برگشت اسید می تواند زنجبیل باشد. زنجبیل، یک گیاه پزشکی است که سابقه طولانی دارد و برای درمان بسیاری از بیماری‌ها به کار رفته‌است. زنجبیل می تواند اثر زیادی بر از بین بردن التهاب داشته باشد. این گیاه به عنوان درمان برای مشکلات گوارشی نیز شناخته می‌شود. انواع زیادی از زنجبیل  وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید:

ابتدا، می‌توانید ریشه‌های زنجبیل را برش دهید و در یک ماهی‌تابه با حرارت متوسط بجوشانید.

بعد از آن، مایع را بیرون بیاورید و اگر احساس ناراحتی ناشی از برگشت اسید می‌کنید.آن را بنوشید

دوم، می‌توانید تکه‌های زنجبیل را هر روز به وعده‌های خود اضافه کنید. برگ‌های تازه و یا برجستگی های روی زنجبیل ممکن است مناسب‌ترین ترکیب برای افزودن به رژیم غذایی شما باشند.

همچنین می‌توانید از جویدن زنجبیل برای کمک به کاهش اثر برگشت اسید بر سلامتی خود استفاده کنید.

۳. سیب

ساده‌ترین درمان‌های خانگی برای برگشت اسید می تواند خوردن سیب در هر روز باشد. سیب دارای ماده ضد اسید طبیعی بسیاری است که در برابر برگشت اسید موثر است. می‌توانید هر شب قبل از این که به رختخواب بروید یک سیب بخورید،. این امر می تواند به شما کمک کند که سریعاً برگشت اسید را از بین ببرید.

مصرف یک سیب در هر روز پزشک را  یک روز بیشتر از شما دور نگه می‌دارد.

۴. درمان رفلاکس معده با سالاد:

سالاد ترکیبی از انواع مختلف سبزیجات است. راه‌های زیادی برای تهیه سالاد برای کمک به شما در حذف احساس ناخوشایند برگشت اسید وجود دارد. شما می‌توانید تمام مواد لازم را بخرید، برای مثال سیب‌زمینی، هویج، لوبیا، یا چیوت را از سوپرمارکت‌ بخرید و آن‌ها را بپزید تا هر روز غذای خوش‌مزه و لذیذ تهیه کنید.

اگر چه می‌توانید بسیاری از انواع سبزیجات را به سالاد خود اضافه کنید، بهتر است از اضافه کردن برخی سبزیجات مانند پیاز و گوجه‌فرنگی خودداری کنید چون این سبزیجات ممکن است اسیدهای چرب‌تری را در معده شما ایجاد کنند.

۵. موز

درمان‌های خانگی برای برگشت اسید

طبق برخی مطالعات، موز سطح pH ۵.۶ دارد، بنابراین برای افرادی که از برگشت اسید رنج می‌برند بسیار مفید است. شما می‌توانید از برخی از موزها به عنوان یک اسنک استفاده کنید تا به معده شما کمک کند مقدار اضافی اسیدهای چرب را کاهش دهد. بنابراین هیچ اسید اضافی برای بازگشت به مری وجود نخواهد داشت. با این حال، برخی می‌گویند که باید یک یا دو موز را در روز اول امتحان کنید تا نتیجه را ببینید زیرا موز هم می‌تواند برای همه افراد مناسب باشد و هم می تواند برای برخی افراد ایجاد حساسیت کند. توصیه این است که با این میوه محتاطانه تعامل کنید. اگر نسبت به آن‌ها حساسیت نداشته باشید، روزانه از دوتا سه موز استفاده کنید.

۶. درمان رفلاکس معده با هندوانه

این میوه یکی از درمان‌های خانگی موثر برای برگشت اسید است که در این مقاله ارائه شده‌است. این میوه برای سلامتی شما بسیار خوب است چون تعادل را به معده می‌آورد و تعداد باکتری‌های مفید را در معده و روده افزایش می‌دهد. می‌توانید حدود یک یا دو ساعت بعد  از غذا از این میوه استفاده کنید. شما می‌توانید از هندوانه و یا عصاره آن نیز استفاده کنید.

درمان رفلاکس معده

۷. رازیانه

رازیانه یک گیاه معمولی از مناطق استوایی است. برگ‌ها و دانه‌ها این گیاه دارای مواد ویژه‌ای در ارتقای عملکرد معده و کاهش اثر برگشت اسید هستند. می‌توانید با جویدن مقداری رازیانه چند دقیقه بعد از وعده‌های غدایی خود کمک به کنترل میزان اسیدهای چرب در معده خود بکنید .

۸. درمان رفلاکس معده با مرغ

مرغ مقدار زیادی پروتئین دارد که به اسیدهایی زیادی نیاز دارد تاآن را تجزیه کنند. بنابراین باید آن را کباب کنید و یا مرغ را آبپز کنید و هیچ گاه آن را سرخ نکنید . به علاوه، بهتر است قبل از اینکه از آن لذت ببرید، پوست مرغ را بردارید. باید حداقل سه بار در هفته از مرغ استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

۹ – غذاهای دریایی و ماهی

ماهی و غذاهای دریایی باید حداقل سه یا چهار بار در هفته به رژیم غذایی شما اضافه شوند، حاوی مواد چربی نیستند که هضم آن‌ها دشوار باشد و این بدان معناست که معده شما مجبور نیست سخت کار کند و اسیدهای خیلی زیادی ایجاد کند و این امر منجر به برگشت اسید اضافی نمی شود

۱۰. سبزیجات سبز بخورید

برخی سبزیجات با رنگ‌های سبز مانند کلم، گل‌کلم، و یا برخی از انواع لوبیا سبز را باید به وعده‌های غذایی خود اضافه کرد. این سبزیجات حاوی فیبر هستند که برای سلامتی خوب هستند و در کاهش اثرات برگشت اسید قدرت زیادی دارند. باید هر روز بسیاری از انواع سبزیجات سبز را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. در نتیجه و بعد از مصرف این نوع سبزیجات شاهد خواهید بود که برگشت اسید معده شما به زودی کاهش یافته است.

روش‌های خانگی موثر دیگر برای برگشت اسید در بزرگسالان وجود دارد که در بخش بعدی این مقاله ارائه شده‌اند پس به خواندن این مقاله ادامه دهید تا بیشتر یاد بگیرید.

۱۱. درمان رفلاکس معده با استفاده از کرفس:

این گیاه به عنوان یک درمان بزرگ شناخته می‌شود که شامل مقدار زیادی آب است و هیچ کالری ندارد. بنابراین، ممکن است یکی از درمان‌های خانگی موثر برای برگشت اسید باشد. اگر با بوی این گیاه احساس بدی نمی کنید، می‌توانید کرفس را به وعده‌های غذایی روزانه خود اضافه کنید.

۱۲. سبزی جعفری

جعفری به عنوان یک گیاه جادویی برای سلامتی شناخته شده‌است. مزه آن، گوارش شما را تقویت و تحریک می‌کند؛ بنابراین، عمل معده را ارتقا می‌دهد و به کاهش اثرات برگشت اسید کمک می‌کند. باید جعفری را به مدت سه بار در هفته به غذای خود اضافه کنید، می‌توانید نتیجه را بعد از یک یا دو ماه ببینید.

۱۳. “کوس کوس (بلغور آبپز با کاهو و آب لیمو و گاهی گوشت) و برنج

کوس کوس (بلغور آبپز با کاهو و آب لیمو و گاهی گوشت) غذای سنتی مردم آفریقای شمالی است. از ترکیب آرد با گوشت پخته می‌شود. برنج یک غذای فرهنگی برای مردم شرق است و برنج در بسیاری از سرزمین‌ها در سراسر دنیا  برای مردم شناخته شده است و مردم با آن آشنایی دارند. برای جلوگیری از برگشت اسید، نباید از هر غذایی با غذای سنتی کشور خود صرف‌نظر کنید.

۱۴. درمان‌های خانگی برای برگشت اسید – بابونه

بابونه باعث کاهش التهاب معده می‌شود. هم چنین تعادل میزان اسیدیته را در معده سبب می شود. بنابراین، اگر قبل از رفتن به رختخواب، از آن استفاده کنید، در شب کمک بزرگی به شما خواهد کرد.

می‌توانید مقداری آب به یک ماهی‌تابه بریزید و آن را در حرارت متوسط بجوشانید. سپس، یک قاشق چای خوری بابونه را در آن بریزید . برای یک دقیقه آب را بجوشانید. مخلوط را بردارید و بگذارید در دمای عادی سرد شوند. هر وقت که برگشت اسید را احساس می‌کنید، آب بابونه بنوشید. اگر می‌خواهید طعم شیرین‌تر را بچشید، می‌توانید کمی عسل به مخلوط اضافه کنید. برگشت اسید شما به زودی کاهش خواهد یافت.

۱۵. بادام

یکی از درمانهای معمول در بسیاری از درمان‌های خانگی طبیعی برای برگشت اسید با استفاده از بادام انجام می‌شود. شما می‌توانید بادام را به عنوان تنقلات بخورید. همچنین می‌توانید مقداری بادام را در وعده‌های غذایی روزانه خود اضافه کنید. بسیاری از مردم بر این باورند که هر روز سه یا چهار عدد بادام مناسب‌ترین میزان است که باید برای کمک به کاهش اثر برگشت اسید بخورید.

۱۶. درمان رفلاکس معده – خردل

مواد موجود در خردل می‌تواند به کم کردن مقدار اسیدهای چرب در معده شما کمک کند. این گیاه شامل بسیاری از مواد معدنی است که برای سلامتی شما مفید هستند. شما می‌توانید از برخی از انواع خردل استفاده کنید، مانند سس خردل که در بسیاری از سوپرمارکت‌ها خریداری می‌شود. خردل را به وعده‌های غذایی روزانه خود اضافه کنید تا بهترین نتیجه را بعد از یک یا دو ماه به دست آورید.

۱۷. عسل

درمان رفلاکس معده

عسل می‌تواند یکی از بهترین درمان‌های خانگی برای برگشت اسید باشد. عسل شامل بسیاری از آنتی‌اکسیدان‌ها است که نقش مهمی در پیش‌گیری از التهاب دارند. شما می‌توانید یک فنجان عسل را هر روز به کار ببرید. این باعث می‌شود که معده شما قوی‌تر شود، بنابراین، معده شما ممکن است تمام اسیدهای اضافی را کنترل کند و برگشت اسید شما به زودی نابود خواهد شد. شما می‌توانید هر روز ۱۰ تا ۱۵ میلیلیتر عسل بنوشید تا بهترین نتیجه را به دست آورید.

۱۸-درمان رفلاکس معده – پاپایا

بخوانید : ۱۴ راه طبیعی برای کاهش رفلاکس معده + علائم رفلاکس

پاپایا یک میوه مفید است که می‌توانید از آن برای کاهش اثرات ناشی از برگشت اسید استفاده کنید. این میوه همچنین بسیار رابطه دوستانه ای با معده شما می تواند داشته باشد، بنابراین می‌توانید هر روز از آن استفاده کنید تا باکتری‌های مفید را داخل معده خود بیاورید و عملکرد شکم خود را تحریک کنید. شما می‌توانید  این میوه را  به همراه بسیاری از میوه‌ها که در این مقاله عنوان شده استفاده کنید تا بهترین نتیجه را داشته باشید. یک  پاپایا برای یک روز مناسب است.

۱۹. لباس‌های سایز و اندازه انتخاب کنید

لباس‌هایی که برای کمر شما تنگ هستند می‌توانند فرآیند برگشت اسید را ارتقا دهند. بنابراین باید لباس‌های مناسب را بپوشید و یا حتی اندازه بزرگ‌تر لباس بپوشید. توضیح این روش این است که لباس‌های تنگ ممکن است فشار زیادی بر روی شکم شما بگذارند و باعث ایجاد اسیدهای بیشتری شوند. این امر ممکن است باعث برگشت اسید اضافی به مری شود.

۲۰. درمان رفلاکس معده با آلوئه ورا

آلوئه ورا به عنوان درمان سنتی برای برخی ناخوشی ها و بیماری‌ها شناخته می‌شود، و یکی از درمان‌های خانگی موثر برای برگشت اسید است. این گیاه براحتی دردسترس است. امروزه بسیاری از سوپرمارکت‌ها برگ‌های آلوئه ورا را می‌فروشند. علاوه بر این، برخی از فروشگاه‌ها ممکن است همیشه عصاره متراکم آلوئه ورا را بفروشند. بنابراین می‌توانید عصاره را بخرید و آن را به خانه خود بیاورید و شروع به استفاده از آن بکنید.

شما می‌توانید از عصاره آلوئه ورا برای درست کردن انواع سوپ استفاده کنید. حدود بیست تا سی میلی‌گرم عصاره آلوئه ورا، با دو یا سه برگ آلوئه ورا بزرگ برابر است. برگ های آلوئه ورا را پوست بگیرید و محتوای آن را داخل یک ماهیتابه بزرگ بریزید. نصف لیتر آب را به داخل ماهی‌تابه بریزید و آن‌ها را با هم بجوشانید. اگر می‌خواهید این مخلوط مزه خوبی داشته باشد، می‌توانید کمی لوبیا به آن اضافه کنید. شما باید اجازه دهید که تمام مخلوط به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه بجوشد .. آخرین مرحله این است که این مخلوط را سرد کنید و حدود یک ساعت آن را در یخچال بگذارید. می‌توانید هر روز از آن برای جلوگیری از اثر برگشت اسید در طول روز استفاده کنید.

۲۱. میخک

میخک یک درمان با ارزش برای بسیاری از بیماری‌ها است. ا

ین گیاه اثرات خوبی روی برخی از اعضای بدن شما دارد تا اعضای بدن بتوانند از خودشان حفاظت کنند.

  تمام فعالیت‌های این اندام‌ها توسط خودشان کنترل شود.

شما می‌توانید عصاره تولید شده این گیاه را ۴ تا ۵ بار در هفته بخورید تا به نتیجه مطلوب برسید.

۲۲. بالا نگه داشتن سر در هنگام خواب

برگشت اسید معمولاً در هنگام خواب رخ می‌دهد.

بنابراین، بایدسر خود را روی بلندی قرار داده و از دراز کشیدن بر روی شکم خودداری کنید.

در صورت خوابیدن بر روی شکم، شکم را بالاتر از مری قرار داد و این باعث برگشت اسید خواهد شد.

۲۳. آدامس بادکنکی

بسیاری از مطالعات نشان می‌دهند که جویدن آدامس می تواند یکی از درمان‌های خانگی برای برگشت اسید باشد.

این امر به این دلیل است که آدامس جویدن غدد بزاق را تحریک می‌کند و بزاق را بیشتر می‌کند.

در نتیجه اسیدهای اضافی در معده به سرعت از بین خواهند رفت.

این امر می‌تواند به کاهش برگشت اسید کمک کند.

بعد از غذایتان خوب است آدامس هایی را بجوید که بدون قند باشد.

۲۴. درمان رفلاکس معده با استفاده از جوش‌شیرین

جوش‌شیرین دارای سطح pH بالاتر از ۷.۰. است و به این معنی است که جوش‌شیرین می‌تواند اسیدهای چرب را در معده خنثی کند. بنابراین جوش‌شیرین ممکن است به کاهش مقدار اسیدهای اضافی در معده کمک کند. می‌توانید یک قاشق چای خوری جوش‌شیرین را با هشت یا ده قاشق سوپ خوری آب در یک کاسه بزرگ مخلوط کنید. به تدریج آن را به هم بزنید و مخلوط را بنوشید. تنها دو یا سه بار در هفته از این درمان استفاده کنید و خواهید دید که برگشت اسید شما کنترل خواهد شد.

۲۵- شیرین بیان

می‌توانید از ریشه شیرین‌بیان چای درست کنید.

مزه شیرین چای، گوارش شما را تشویق می‌کند و فعالیت‌های معده شما را تقویت می‌کند.

نتیجه این است که به زودی بر برگشت اسید غلبه خواهید کرد.

شیرین بیان حاوی برخی از موادی است که می‌توانند آستر مری را تشکیل و از آن در مقابل اسیدها محافظت کنند.

چهار تا پنج ریشه شیرین‌بیان را در نیم لیتر آب بریزید تا چای درست کنید و چای را در یک روز بنوشید.

شما می‌توانید هر روز از این چای استفاده کنید.

۲۶. نارون آمریکایی:

این گیاه یک درمان قدیمی برای مردم مشرق کره زمین است.

می‌توانید به برخی از پزشکان شرقی برای پیدا کردن درمان مناسب این مشکل مراجعه کنید.

پس از این که از این درمان در یک ماه استفاده ‌کنید برگشت اسید شما به زودی از بین خواهد رفت.

با قرار دادن چهار تا پنج ریشه در ۱ لیتر آب داغ و نوشیدن چای در طول یک روز از این گیاه استفاده کنید.

هر روز چای را بخورید تا به برگشت اسید غلبه کنید و بهبود یابید.

۲۷. درمان رفلاکس معده با آب هویج

هویج و برگشتن اسید معده

آب هویج ممکن است به شما در کاهش اثر برگشت اسید کمک کند.

هویج حاوی مقادیر زیادی کاروتین است که برای سلامتی شما بسیار مفید است.

هویج می تواند به مری کمک کند تا ضخیم‌تر و محکم‌تر باشد تا از برگشت اسید کمتر تاثیر و آسیب بخورد.

هر روز دو یا سه هویج بخورید. شما هم چنین می‌توانید هر روز آب هویج را برای غلبه بر برگشت اسید بنوشید.

۲۸. از سیگار کشیدن پرهیز کنید

سیگار کشیدن و نوشیدن الکل عامل اصلی بسیاری از بیماری‌ها در انسان‌ها هستند.

بنابراین باید این چیزها را برای سلامتی خود کنار  بگذارید.

اگر به این چیزها معتاد هستید، سعی کنید عادت‌های بد را رها کنید.

اگر زیاد از آن‌ها استفاده نمیکنید، باید حتما از دود سیگار دوری کنید.

۲۹. غذای سالم بخورید

این توصیه همه پزشکان در جهان است که مردم را قوی‌تر و سرزنده تر می کند.

دلیل آن این است که اگر اضافه‌وزن داشته باشید، خطر ابتلا به بیماری ها در شما زیادتر خواهد شد.

وزن اضافی ممکن است فشار زیادی بر فعالیت‌های بسیاری از اعضای بدن شما وارد کند.

این به این معنی است که عملکرد این اندام‌ها محدود خواهد شد.

رژیمی داشته باشید که پر از سبزیجات و تغذیه مناسب و سالم باشد.

بخوانید : ۱۲ خوراکی که باعث بروز علائم رفلاکس اسید می‌شوند

۳۰. توجه به خوردن غذا

در مورد خوردن غذا مساله ای باید به یک اصل مهم توجه کنید.

این اصل حاوی سه سوال است.

اول، چطور باید غذا بخورید؟

نباید بیش از حد غذا داخل دهان بگذارید.

وقتی غذای زیادی بخورید، غذا ممکن است فشار بیشتری به معده شما کند و این باعث برگشت اسید خواهد شد.

دوم، چه بخورید؟

پاسخ این است که شما باید از برخی غذاهای ویژه که دارای اسیدهای زیاد هستند و یا غذای تند اجتناب کنید.

سوم، چه زمانی باید غذا بخورید؟

در هنگام روز بیشتر غذا بخورید و از خوردن غذا، سه‌تا چهار ساعت قبل از رفتن به رختخواب خودداری کنید.

اگر بلافاصله بعد از خوردن غذا دراز نکشید، بهتر است.

دلیل آن این است که با خوابیدن بلافاصله بعد از خوردن غذا ، فشار زیادی روی شکم خود تحمیل می کنید.

منبع

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *