علائم فشار خون بالا چیست : شایع ترین علائم پرفشاری خون

علائم فشار خون بالا و شایع ترین نشانه‌های پرفشاری خون چه چیزهایی هستند؟ ارتباط سردرد و تنگی نفس با فشار خون بالا و دیگر علائم.

پرفشاری خون چیست؟

پرفشاری خون میتواند عواقب بدی به همراه داشته باشد. در نتیجه پرفشاری خون را «قاتل خاموش» می نامند. نام علمی فشار خون بالا، پرفشاری خون است.

۶ تا از شایع ترین علائم فشار خون بالا

فشار خون بالا اغلب هیچ علامتی ایجاد نمیکند. یعنی افراد مبتلا به فشار خون بالا میتوانند بدون این که احساس بدی داشته باشند دچار آسیب هایی در قلب، کلیه ها، چشم و جریان خون شوند. بنابراین مهم است که فشار خون خود را به عنوان بخشی از معاینه معمول پزشکی چک کنید. با این حال افراد مبتلا به فشار خون بالای بدون عارضه ممکن است علائم زیر را تجربه کنند:

سردرد

تاری دید

سرگیجه

تنگی نفس

پیامدهای فشار خون بالا

به شدت و مدت زمان وجود آن، و نیز مشکلات پزشکی زمینه ای فرد بستگی دارد. پرفشاری خون میتواند روی قلب اثر گذاشته و منجر به این موارد شود:

تنگی نفس

درد قفسه سینه

حمله قلبی

بخوانید: درمان طبیعی فشار خون بالا ‌: برای پایین آوردن فشار خون چی بخوریم؟

فشار خون بالا میتواند در عملکرد کلیه ها اختلال ایجاد کرده و باعث احتباس مایعات و تورم پاها، و حتی نارسایی کلیوی شود. فشار خون بالا میتواند روی چشم ها اثر گذاشته و منجر به از دست دادن بینایی گردد. فشار خون بالا میتواند اثرات جدی ای روی گردش خون داشته و منجر به درد در پاها هنگام راه رفتن، سردی پاها و سکته گردد.

خوشبختانه اگر پرفشاری خون زود تشخیص داده شده و تحت نظر قرار داشته باشد، میتوان از پیامدهای آن پیشگیری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *