درمان سیاهی دور چشم : ۲۹ درمان خانگی حلقه سیاهی دور چشم

حلقه‌های سیاه دور چشم از جمله مشکلات رایج میان مردم است. برای درمان سیاهی دور چشم و چگونه سیاهی دور چشم را از بین ببریم و رفع سیاهی دور چشم ادامه مطلب را بخوانید.

بخوانید: ۲۵ درمان خانگی برای از بین بردن حلقه های سیاه دور چشم

افراد زیادی از این مشکل رنج می‌برند.

اگرچه لکه‌ها و حلقه‌های سیاه زیر چشم هیچ ضرری برای سلامتی افراد ایجاد نمی‌کند.

ولی اعتماد به نفس آن‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد و آن‌ها را نگران وضعیت ظاهری‌شان می‌کند.

در برخی موارد، وجود حلقه‌های سیاه زیر چشم موجب می‌شود فرد مسن‌تر و خسته‌تر از واقعیت نشان داده شود.

اگر شما نیز از این مشکل رنج می برید به مطالعه این نوشتار ادامه دهید.

۲۹ بهترین درمان سیاهی دور چشم را به شما معرفی می‌کنیم تا از شر حلقه‌های سیاه دور چشم خلاص شوید.

درمان سیاهی دور چشم

۱. روغن بادام

درمان سیاهی دور چشم با روغن بادام

روغن بادام برای تغذیه و مراقبت از پوست حساس زیر و اطراف چشم بسیار عالی است.

روغن بادام حاوی ویتامین E است، که برای چشم و پوست بسیار خوب است.

شما می‌توانید قبل از خواب، ۲ تا ۳ قطره روغن بادام را روی حلقه‌های سیاه زیر چشم و تمام پوست اطراف چشم‌تان استعمال کنید.

بگذارید شب تا صبح بماند و سپس با آب خنک بشویید.

این کار را هر روز تکرار کنید تا حلقه‌های سیاه دور چشم‌تان از بین بروند.

۲. خیار

خیار حاوی مواد تسکین دهنده است که نقش مهمی در روشن‌تر و نرم‌تر شدن پوست دارد.

بنابراین، با روشن‌تر کردن تدریجی پوست، به از بین رفتن حلقه‌های سیاه اطراف چشم کمک می‌کند.

پوست اطراف چشم‌تان سفت و نرم می‌شود.

شما می‌توانید خیار را حلقه کنید. سپس حلقه‌های خیار را به مدت۳۰ دقیقه در یخچال بگذارید.

سپس آن‌ها را از یخچال خارج کنید و به مدت ۱۵  دقیقه اطراف چشم‌تان قرار دهید.

این کار را دو مرتبه در روز انجام دهید تا لکه‌های سیاه زیر چشم‌تان از بین بروند.

یک روش دیگر نیز برای استفاده از خیار وجود دارد.

شما می‌توانید آب خیار را بگیرید و با یک تکه پنبه اطراف چشم‌تان بزنید.

پس از ۱۵ دقیقه با آب خنک بشویید. این روش را هر روز انجام دهید تا لکه‌ها از بین بروند.

۳. سیب زمینی خام

سیب زمینی خام حاوی مواد زیادی است که برای روشن‌تر شدن پوست و از بین رفتن پف اطراف چشم عالی است.

شما می‌توانید یک یا دو عدد سیب زمینی را رنده کنید و عصاره آن را به دست آورید.

سپس، با استفاده از یک تکه پنبه این عصاره را روی پوست اطراف چشم‌تان بزنید.

بگذارید در حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بماند. سپس پوست‌تان را با آب خنک بشویید.

این روش را دو مرتبه در روز و پنج مرتبه در هفته انجام دهید.

همچنین می‌توانید برش‌های ضخیم سیب زمینی را اطراف چشم‌تان قرار دهید.

بگذارید شب تا صبح بماند و روز بعد با آب بشویید.

۴. درمان سیاهی دور چشم با گوجه فرنگی

درمان سیاهی دور چشم با گوجه

گوجه دارای خواص سفیدکنندگی است که در روشن کردن پوست، به ویژه پوست حساس اطراف چشم مفید است.

شما می‌توانید آب گوجه فرنگی را به نسبت مساوی با آب لیمو ترکیب کنید.

این ترکیب را به پوست اطراف چشم، به ویژه حلقه‌های سیاه زیر چشم بزنید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند.

سپس پوست‌تان را با آب گرم بشویید.

این روش را هر روز صبح قبل از بیرون رفتن از خانه و هر شب یک ساعت قبل از خواب انجام دهید.

همچنین می توانید روزانه یک لیوان آب گوجه فرنگی را با نمک و برگ نعناع مخلوط کنید و میل کنید.

این روش به سلامت داخلی چشم‌تان نیز کمک می‌کند.

۵. آب لیمو

ویتامین C یک درمان خوب برای بسیاری مشکلات پوستی و چشمی است. ترکیب ویتامین C و مواد سفیدکننده موجود در آب لیمو یک درمان خوب برای حلقه‌های سیاه دور چشم است. شما می‌توانید یک تکه پنبه را به آب لیمو آغشته کنید و بر نواحی زیر چشم‌تان استعمال کنید. بگذارید ۱۰ دقیقه بماند و سپس با آب گرم بشویید.

یک روش دیگر این است که ۱ قاشق چایخوری آب لیمو را با یک قاشق چایخوری پودر زردچوبه و مقداری آرد مخلوط کنید. این ترکیب را روی پوست اطراف چشم‌تان استعمال کنید. بگذارید ۱۵ دقیقه بماند و سپس با آب بشویید. این روش را تنها ۳ مرتبه در هفته انجام دهید.

۶. روغن نارگیل

روغن نارگیل یک درمان خانگی خوب برای درمان حلقه های سیاه اطراف چشم است. شما می‌توانید پوست اطراف چشم‌تان را با روغن نارگیل ماساژ دهید تا لکه‌های سیاه اطراف چشم‌تان روشن‌تر شوند. روغن نارگیل پوست‌تان را مرطوب می‌کند و آن را سفت و لطیف می‌کند. پس از این‌که به مدت ۵ دقیقه پوست‌تان را با روغن نارگیل ماساژ دادید، بگذارید به مدت ۱۵ دقیقه همین‌طور بماند. سپس با آب گرم بشویید. این روش را هر روز تکرار کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

۷. گلاب

گلاب یک درمان عالی برای پوست است و اثرات مراقبتی زیادی برای چشم و پوست دارد. بنابراین، می‌توانید از گلاب به عنوان یک روش درمان خانگی برای حلقه های سیاه اطراف چشم استفاده کنید. سه تا چهار قطره گلاب را روی یک تکه پنبه بچکانید و به اطراف چشم‌تان بزنید. بگذارید گلاب به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست‌تان بماند. سپس با آب خنک بشویید. این کار را هر شب یک ساعت قبل از خواب انجام دهید تا لکه‌های سیاه اطراف چشم‌تان به سرعت از بین بروند.

۸. چای کیسه‌ای

چای سرشار از کافئین و آنتی اکسیدان است که برای از بین بردن لکه‌های سیاه اطراف چشم بسیار مفید است و گردش خون زیر پوست را تسریع می‌کند. شما می‌توانید دو عدد چای کیسه‌ای را به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال بگذارید و سپس خارج کنید. یک جای راحت دراز بکشید و چای کیسه‌ای را روی چشمان‌تان بگذارید و نیم ساعت آرام بگیرید. در نهایت، چای کیسه‌ای را بردارید و صورت‌تان را با آب گرم بشویید. به خاطر داشته باشید در مدت این سی دقیقه چشمان‌تان را ببندید. این روش را دو مرتبه در روز انجام دهید.

۹. کمپرس سرد

شما می‌توانید برای درمان حلقه‌های سیاه زیر چشم از کمپرس سرد استفاده کنید. کمپرس سرد باعث بهبود گردش خون در زیر پوست می‌شود و به این ترتیب لکه‌های سیاه را از بین می‌برد. یک تکه پارچه را در آب سرد بخیسانید و پارچه را روی چشم و اطراف چشم‌تان قرار دهید و بگذارید ۴ تا ۵ دقیقه بماند. ۴ تا ۵ مرتبه در هفته از این روش استفاده کنید تا حلقه‌های سیاه اطراف چشم‌تان از بین برود.

۱۰. زردچوبه و آب آناناس

زردچوبه سرشار از آنتی اکسیدان و خواص ضد التهابی است که به از بین رفتن حلقه‌های سیاه اطراف چشم کمک می‌کند. زردچوبه به پوست‌تان، به ویژه اطراف چشم‌تان، کمک می‌کند تا سالم و لطیف بماند. شما می‌توانید ۲ قاشق چایخوری پودر زردچوبه و ۳ قاشق چایخوری آب آناناس مخلوط کنید. پس از آن، این مخلوط را اطراف چشم‌تان بزنید و بگذارید ۱۰ دقیقه روی پوست‌تان بماند و سپس با آب گرم بشویید. این کار را سه مرتبه در هفته انجام دهید تا حلقه‌های سیاه دور چشم‌تان از بین برود.

۱۱. درمان سیاهی دور چشم با شیر

شیر یکی دیگر از ساده‌ترین درمان‌های خانگی حلقه‌های سیاه زیر چشم است. شیر دارای اسید لاکتیک است که برای مرطوب کردن و لطیف کردن پوست‌تان عالی است. شیر جاوی پروتئين، آمینو اسید و آنزیم‌هایی است که پوست‌تان را از درون تقویت می‌کند. یک تکه پنبه را به مدت ۱ دقیقه در شیر تازه و خنک بخیسانید و سپس به مدت یک ساعت در یخچال قرار دهید. سپس، پنبه را اطراف چشم‌تان بگذارید و تا زمانی‌که پنبه گرم شود روی آن نگه دارید. این روش را دو مرتبه در روز انجام دهید تا حلقه‌های سیاه زیر چشم‌تان از بین برود.

۱۲. برگ نعناع

برگ نعناع اثر خنک کنندگی دارد و حلقه‌های سیاه زیر چشم را از بین می‌برد و به سلامت چشمان‌تان کمک می‌کند. بنابراین، می‌توان از برگ نعناع برای درمان حلقه‌های سیاه زیر چشم استفاده کرد. شما می‌توانید مقداری برگ نعناع را بکوبید و خمیر درست کنید. ۴ تا ۵ قطره آب لیمو به این خمیر اضافه کنید. شما می‌توانید مخلوط به دست آمده را با یک تکه پارچه نرم زیر چشم‌تان بزنید. این کار را هر روز انجام دهید تا لکه‌های سیاه زیر چشم‌تان از بین برود.

۱۳. شنبلیله

شنبلیله سرشار از ویتامین C، پروتئین و پتاسیم است که برای روشن‌تر شدن پوست زیر چشم‌تان خوب است. شنبلیله تعادل سطح pH را به پوست باز می‌گرداند؛ بنابراین، پوست صورت و بدن‌تان را تازه نگه می‌دارد. ۲ قاشق چایخوری تخم شنبللیه را به مدت ۲ تا ۳ ساعت در آب گرم قرار دهید. سپس، تخم شنبلیله خیس خورده را بکوبید و به یک خمیر تبدیل کنید. این خمیر را با ۱ قاشق چایخوری پودر زردچوبه و ۱ قاشق چایخوری شیر ترکیب کنید. سپس، این ترکیب را به مدت ۱۵ دقیقه زیر چشم‌تان بزنید و سپس با آب سرد بشویید. این کار را یک مرتبه در روز به مدت یک هفته انجام دهید.

۱۴. آب پرتقال

درمان سیاهی دور چشم با آب پرتقال

آب پرتقال حاوی ویتامین C است که برای درمان حلقه‌های سیاه زیر چشم بسیار خوب است و پوست‌تان را زیبا می‌کند. شما می‌توانید ۴ تا ۵ قطره آب پرتقال را با ۲ قطره گلیسیرین ترکیب کنید. سپس، این ترکیب را روی حلقه‌های سیاه زیر چشم‌تان بزنید. بگذارید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بماند و سپس بشویید.

۱۵. مراقبه و یوگا

حلقه‌های سیاه زیر چشم موجب استرس و افسردگی می‌شوند. بنابراین، بهتر است زمان‌تان را صرف آرامش و ورزش کنید. مراقبه و یوگا یکی از مؤثرترین درمان‌های خانگی برای درمان حلقه‌های سیاه زیر چشم است. شما می‌توانید هر روز یوگا انجام دهید تا استرس و افسردگی را از بین ببرید.

۱۶. بابونه

بابونه، یکی از مؤثرترین درمان‌ها برای سفت کردن پوست به ویژه در نواحی اطراف چشم است. شما می‌توانید یک تکه پنبه را در عصاره بابونه به مدت ۱ تا ۲ دقیقه بخیسانید. سپس پنبه را به دو تکه تقسیم کنید و روی چشمان‌تان بگذارید. به خاطر داشته باشید پنبه را هم روی چشم‌تان و هم زیر چشم‌تان قرار دهید. شما می‌توانید این کار را سه مرتبه در هفته انجام دهید تا لکه‌های سیاه زیر چشم‌تان از بین برود.

۱۷. درمان سیاهی دور چشم با عسل

عسل یکی از بهترین درمان‌ها برای پوست است. عسل، پوست را مرطوب می‌کند و آن را سالم و سلامت نگه می‌دارد. عسل دوستدار پوست است و عارضه جانبی برای‌تان ندارد. شما می‌توانید چند قطره عسل را ر.ی پنبه بریزید و روی حلقه‌های سیاه زیر چشم بگذارید. بگذارید عسل به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست‌تان بماند. سپس، صورت‌تان را با آب گرم بشویید. شما می‌توانید این کار را هر شب نیم ساعت قبل از خواب انجام دهید.

۱۸. آلوئه ورا

آلوئه ورا یکی از ساده‌ترین درمان‌های خانگی حلقه‌های سیاه اطراف چشم است. شما می‌توانید ژل آلوئه ورا را استخراج کنید و هر روز صبح روی حلقه‌های سیاه دور چشم‌تان بزنید. به یاد داشته باشید قبل و بعد از استفاده از ژل صورت‌تان را بشویید. آلوئه ورا دارای خواص پاک کنندگی است که برای از بین بردن سلول‌هیا مرده پوست و سفت کردن پوست‌تان خوب است. شما می‌توانید این درمان را سه مرتبه در هفته انجام دهید زیرا پوست زیر چشم بسیار حساس و نازک است. اگر بیش از حد از ژل آلوئه ورا استفاده کنید پوست‌تان از بین می‌رود.

۱۹. سیب

سیب حاویویتامین C و تانیک اسید است که برای روشن کردن پوست بسیار مفید است. همچنین حاوی پتاسیم و ویتامین B1 است. بنابراین، حلقه‌های سیاه زیر چشم را به سرعت از بین می‌برد و پوست حساس اطراف چشم را تغذیه می‌کند. شما می‌توانید سیب را به سه یا چهار قسمت نازک تقسیم کنید. و روی چشم و زیر چشم‌تان قرار دهید. نیم ساعت چشمان‌تان را ببندید و بگذارید سیب روی پوست‌تان بماند. سپس صورت‌تان را با آب گرم بشویید. این روش را سه تا چهار مرتبه در هفته انجام دهید.

۲۰. قاشق یخ زده

یکی از ساده‌ترین درمان‌های خانگی حلقه‌های سیاه زیر چشم است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک قاشق آهنی را حداقل به مدت یک ساعت در یخچال قرار دهید. سپس قاشق را خارج کنید و روی لکه‌های سیاه اطراف چشم‌تان قرار دهید. تا زمانی‌که قاشق هنوز سرد است بگذارید بماند. این کار را هر زمان که خواستید تکرار کنید ولی بیش از پنجاه دقیقه نگه ندارید.

۲۱. آووکادو

آووکادو یک درمان عالی برای مشکلات پوستی است. آنتی اکسیدان‌های موجود در آووکادو پوست‌تان را از درون سالم نگه می‌دارند. شما می‌توانید دو برش نازک آووکادو را روی چشمان‌تان بگذارید. دقت کنید روی حلقه‌های سیاه زیر چشم را بگیرد. بگذارید بیست دقیقه بماند و سپس با آب بشویید.

۲۲. روغن کرچک

روغن کرچک باعث تغذیه و روشن شدن پوست‌تان می‌شود. شما می‌توانید ۱ قاشق چایخوری روغن کرچک را با ۱ قاشق چایخوری سرشیر مخلوط کنید. آن را روی ناحیه مورد نظر بگذارید و اجازه دهید ۱۰ دقیقه بماند. سپس صورت‌تان را با آب گرم بشویید. این کار را سه مرتبه در هفته انجام دهید.

۲۳. درمان سیاهی دور چشم با آرد ذرت

آرد ذرت برای احیای پوست عالی است. شما می‌توانید ۲ قاشق چایخوری آرد ذرت را با ۲ قاشق چایخوری ماست مخلوط کنید. سپس مخلوط به دست آمده را روی لکه‌های زیر چشم‌تان بزنید. بگذارید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بماند. سپس صورت‌تان را با آب گرم بشویید. این کار را سه مرتبه در هفته انجام دهید.

۲۴. محبوبه شب

گل محبوبه شب بسیار خوشبو است و برای مراقبت از پوست بسیار خوب است. شما می‌تواند گل محبوبه شب را بکوبید تا یک خمیر به دست بیاید. خمیر را روی لکه‌های اطراف چشم بزنید و بگذارید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بماند. سپس صورت‌تان را با آب گرم بشویید. این روش را دو مرتبه در هفته انجام دهید.

۲۵. ترکیب لیمو، گوجه فرنگی و پودر زعفران

یک درمان طبیعی برای از بین بردن لکه های سیاه زیر چشم است. شما می‌توانید ۲ قاشق چایخوری آب گوجه را با ۱ قاشق چایخوری آب لیمو و ۱ قاشق چایخوری پودر زعفران مخلوط کنید. سپس این مخلوط را روی پوست‌تان بزنید و بگذارید ۱۰ دقیقه بماند. سپس صورت‌تان را با آب گرم بشویید. این کار را یک مرتبه در هفته انجام دهید تا لکه های سیاه زیر چشم‌تان از بین برود.

۲۶. آب

شما باید روزانه حداقل ۱۵ فنجان آب بنوشید تا بدن‌تان سالم بماند. شما همچنین می‌توانید هر روز از آب میوه‌هایی مانند آب لیمو، آب پرتقال یا آب هویج استفاده کنید تا ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن‌تان را فراهم کنید. به این ترتیب لکه های سیاه زیر چشم‌تان از بین خواهد رفت.

۲۷. رژیم غذایی سالم

باید به رژیم غذایی و وعده‌های غذایی روزانه‌تان توجه کنید. بهتر است از خوراکی‌های شیرین یا عذاهای چرب پرهیز کنید. برخی آمارها نشان مي‌دهد افرادی که بیشتر شیرینی مصرف می‌کنند بیشتر از دیگران به لکه های سیاه زیر چشم دچار می‌شوند. همچنین بهتر است مصرف حبوبات و سبزیجات‌تان را بیشتر کنید. این خوراکی‌ها سرشار از فیبر هستند به از بین رفتن طبیعی حلقه‌های سیاه زیر چشم کمک می‌کنند. همچنین از مصرف الکل، استعمال دخانیات و خوردن هله و هوله اجتناب کنید. این خوراکی‌ها به سلامت کلی بدن‌تان آسیب وارد می‌کنند.

۲۸. درمان سیاهی دور چشم با خواب کافی

شما باید برای خواب‌تان هم اهمیت قائل شوید.

اگر شب‌ها نخوابید طبیعی است که به حلقه‌های سیاه اطراف چشم دچار می‌شوید.

بنابراین خواب کافی شبانه بین ۷ تا ۸ ساعت ضروری است.

همچنین بهتر است در مکانی تاریک و به دور از سر و صدا بخوابید.

این کار باعث بهبود سلامت پوست‌تان می‌شود ولی بر حلقه‌های سیاه ایجاد شده از قبل تأثیری ندارد.

۲۹. استفاده کمتر از لوازم آرایشی

مواد شیمیایی موجود در محصولات آرایشی می‌توانند به پوست، به ویژه ناحیه اطراف چشم، آسیب برسانند.

بنابراین، بهتر است در انتخاب محصولات آرایشی دقت بیشتری به خرج دهید.

سعی کنید کمتر از لوازم آرایشی استفاده کنید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *