بهترین جایگزین‌های خامه را بشناسید / به جای خامه از چه چیزی استفاده کنیم؟

اگر می‌خواهید درباره جایگزین خامه در کیک و شیرینی، جایگزین خامه در آشپزی، جایگزین خامه برای تزیین کیک، جایگزین خامه ترش در دستور آشپزی‌ها، جایگزین خامه قنادی و به صورت کلی بهترین جایگزین‌های خامه بدانید با ما همراه شوید.

بسیاری از افراد یا برای کمک به سلامتی خود یا برای امتحان کردن طعمی جدید به دنبال جایگزینی برای خامه می‌گردند. خامه‌ی پرچرب و خوشمزه در دستور‌پخت‌های مختلف به عنوان ماده‌ی تشکیل‌دهنده‌ای کلیدی محسوب می‌شود. اگر شما به دنبال جایگزین سلامت‌تر برای خامه می‌گردید یا شاید هم خامه‌ی منزلتان تمام شده، خوشبختانه جایگزین‌های زیادی برای آن وجود دارد که می‌توانید استفاده کنید.
 
خامه
 

جایگزین‌های خامه

بهترین جایگزین‌های خامه شامل شیر و کره، شیر جو دوسر و روغن، شیر غلیظ‌شده، خامه‌ی نارگیل، ماست یونانی و پنیر سویای نرم می‌شود.

شیر و کره

۱ واحد کره را با ۳ واحد شیر مخلوط کنید تا ترکیبی چرب و یکدست به دست آید و آن را به‌عنوان جایگزینی مناسب برای خامه در دستور‌پخت‌های خوشمزه یا به عنوان مواد تشکیل‌دهنده‌ی مایع در شیرینی‌پزی استفاده کنید. اگر می‌خواهید ترکیبتان قدری غلیظ‌تر شود می‌توانید مقداری آرد یا نشاسته‌ی ذرت به آن اضافه کنید.
 
 
 

شیر جو دوسر و روغن

برای کسانی که گیاه‌خوار هستند یا به لاکتوز حساسیت دارند این یکی جایگزینی عالی است. شیر جو دو سر یکی از غلیظ‌ترین شیر‌های گیاهی است بنابراین نزدیک‌ترین بافت را به خامه دارد. طبق این دستور پخت شما باید یک واحد روغن را با دو واحد شیر جو دوسر مخلوط کنید. بعد از اینکه خوب این دو باهم مخلوط و یکدست شدند می‌توانید از آن در تهیه‌ی انواع غذا‌ها استفاده کنید، اما به علت طعم روغن زیتونی که دارد برای استفاده در دسر‌ها مناسب نیست. شیر غلیظ‌شده به علت چربی و کالری کمترش جایگزین سالک‌تری برای خامه محسوب می‌شود. از این جایگزین، چون کف نمی‌کند برای تهیه‌ی انواع سس، سوپ و در شیرینی‌پزی به‌خوبی می‌توان استفاده کرد. اگر می‌خواهید از شیر غلیظ‌شده برای تهیه‌ی دسر استفاده کنید می‌توانید مقدار کمی دارچین، وانیل یا شکر هم برای طعم دهی بهتر به آن اضافه کنید.

خامه‌ نارگیل

یک جایگزین سالم و گیاهی برای خامه‌ی شیر گاو. این خامه به طور طبیعی اندکی شیرین است بنابراین برای استفاده در دسر‌ها عالی است. یادتان باشد استفاده از این خامه ممکن است قدری طعم نارگیل را به فرآورده‌ی نهایی اضافه کند.

ماست یونانی

ماست یونانی از جایگزین‌های خوب خامه برای استفاده در سوپ‌ها و سس‌ها است گرچه ممکن است طعم ترشی را به آن‌ها بدهد ضمن اینکه می‌تواند به‌عنوان غلیظ کننده هم بکار رود. ازآنجاکه ماست یونانی از خامه غلیظ‌تر است می‌توانید برای به دست آوردن غلظت مناسب و مد نظرتان از مقداری شیر استفاده کنید.
 
 
 

پنیر سویای نرم

پنیر سویای نرم را به‌راحتی می‌توان هم زد و آن را به ترکیبی نرم و خامه مانند تبدیل کرد. اگر زیادی غلیظ است می‌توانید هر نوع شیری که دوست دارید را به آن اضافه کنید تا به غلظت مطلوب شما برسد. برای استفاده در سوپ و سس جهت غلیظ‌تر و خامه‌ای‌تر شدن می‌توان از این فرآورده‌ی سویا استفاده کرد؛ یا برای استفاده در دسر‌ها هم می‌توان آن را حسابی هم زد تا کف کند و بعد از آن در دسر استفاده کرد. در صورت استفاده از پنیر سویا در دسر برای اینکه به طعم جذاب‌تری برسید می‌توانید مقداری شکر، دارچین یا وانیل به آن اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *