درمان خانگی لکه های صورت + مواد غذایی مفید برای پوست بدون لکه

درمان خانگی لکه های صورت و راه های از بین بردن لکه های روی صورت و رفع لکه و درمان فوری لکه های پوستی و مواد غذایی مفید برای پوست بدون لکه

انواع لکه های پوستی

لکه ها می‌تواند شامل چندین مشکل پوستی نظیر جوش های چرکی ، جوش‌ ، جوش‌های سفید(میلیوم) و جوش‌های سر سیاه باشد و می‌توانند توسط منافذ مسدود شده ایجاد شوند . این لکه های ناخوشایند می‌توانند در هر سنی هر فردی را تحت‌تاثیر قرار دهند و می‌توانند در هر جایی از بدن شما ظاهر شوند ، اما شایع‌ترین نواحی تحت‌تاثیر ، صورت ، گردن و شانه‌ها  و گاهی در پشت بدن هستند .. وقتی لکه‌ها روی صورت و گردن باشند ، ما را ناراحت می‌کنند .

گاهی اوقات در فعالیت روزانه ما دخیل هستند . جوش ها ، آکنه ها و نیز لکه‌ها ممکن است باعث از دست دادن اعتماد به نفس ما شوند . بسیاری از افرادی که لکه‌ها را روی بدن و صورت خود تجربه می‌کنند ، به دنبال درمان خانگی لکه های صورت هستند.

درمان خانگی لکه های صورت

درمان های خانگی برای لکه های صورت

انواع مختلف محصولات مراقبت و درمان خانگی لکه های صورت بازار معرفی و تبلیغ می شود  بنابراین ، مبتلایان پول و زمان زیادی صرف این محصولات گران‌قیمت و مبتنی بر مواد شیمیایی می‌کنند . برخی ازاین محصولات ممکن است مناسب شرایط پوست شما باشد. با این حال ، آیا می‌توانید اطمینان حاصل کنید که این محصولات مراقبت از پوست حاوی هیچ مواد مضری نیستند که بر روی سلامتی پوست در طولانی مدت  تاثیر بگذارد ؟ آیا در مورد اثرات جانبی ناخواسته این محصولات آگاه هستید ؟ البته ، ما در مورد اثر بخشی یا ایمنی آنها اطمینان نداریم . خوشبختانه به جای خریدن این محصولات گران‌قیمت و شیمیایی ، شما می‌توانید درمان خانگی لکه های صورت را امتحان کنید . بنابراین زمان آن رسیده‌است که تکنیک‌های موثر و درمان‌های طبیعی خود را  برای کمک و آسودگی خاطر شما معرفی کنیم .

عوامل ایجاد لکه های پوست صورت

، لکه‌ها می‌توانند بعد از بروز آکنه به شکل تغییر رنگ و لکه‌های تیره ایجاد شوند . عوامل متعددی در این مشکل سهیم هستند، مانند ژنتیک ، تغییرات هورمونی ،، قرار گرفتن در معرض آفتاب ، رژیم غذایی نا مناسب ، عدم مراقبت از پوست در برابر شرایط ناخوشایند  همچون پیری . علاوه بر این، جوش‌های سر سیاه ، جوش‌ها و جوش‌های سفید (میلیوم) نیز به عنوان لکه در نظر گرفته می‌شوند . در اینجا بهترین درمان‌های خانگی برای لکه‌های روی صورت وجود دارد که مایلم  به خوانندگان معرفی کنم . امیدوارم اطلاعات ذکر شده به شما کمک زیادی کند . اگر شما نگران این مساله هستید ، لطفا ادامه مطلب درمان خانگی لکه های صورت را مطالعه کنید.

عصاره لیمو

کسانی که خواهان درمان خانگی لکه های صورت هستند عصاره لیمو را نادیده نگیرند . گفته می‌شود عصاره لیمو در روشن کردن پوست موثر است به علت دارا بودن خواص ضد آفتابی  هایپر پیگمنتاسیون  ( لکه های پوست )و خال های تیره را کاهش می دهد . علاوه بر این، استفاده از عصاره لیمو ، به علت داشتن مقدار زیاد  اسید سیتریک پوست شما را لایه برداری خواهد کرد و تولید روغن را کنترل کرده و از شر باکتری‌های مسبب آکنه خلاص خواهید شد . علاوه بر این ، به شما کمک می‌کند تا منافذ بزرگ و منافذ باز را به حداقل برسانید . در نتیجه ، با استفاده از عصاره لیمو به عنوان یکی از مراحل معمول مراقبت از پوست ، رنگ پوست شما را روشن  و خواهد کرد .

فواید عصاره لیمو

عصاره لیمو غنی از ویتامین است ؛ بنابراین برای سلامتی و پوست  شما هم به طور داخلی و هم خارجی مفید است . اما اگر می‌خواهید آب لیمو را مستقیما ً روی پوست خود بمالید ، باید آن را رقیق کنید . دلیل آن این است که اسیدهای موجود در این عصاره ممکن است باعث ایجاد خارش در پوست شما شود . عصاره لیمو برای بسیاری از مشکلات پوستی از جمله زخم‌ها ، لکه‌های کهولت سن ، آکنه ، جوش های سر سیاه و پوست چرب استفاده میشود . بنابراین ، عجیب نیست که عصاره لیمو یک درمان خانگی لکه های صورت باشد .

درمان خانگی لکه های صورت با عصاره لیمو

راه های درمان با عصاره لیمو

اگر پوست حساس ندارید ، می‌توانید به مدت ۱۵ دقیقه عصاره لیمو تازه را روی پوست خود بمالید و  با آب ولرم بشویید. بهتر است ابتدا عصاره لیمو را بر روی سطح کوچک کف دست امتحان کنید و ببینید چه اتفاقی خواهد افتاد . اگر هیچ اتفاقی رخ ندهد ، شما می‌توانید برای این درمان ایمن باشید . از آنجا که عصاره لیمو ممکن است پوست شما را نازک و حساس کند؛ بنابراین تنها باید این کار را چند بار در هفته برای یک ماه انجام دهید . اگر پوست حساس و یا خشکی داشته باشید ، بهتر است قبل از اعمال روی پوست خود عصاره لیمو را با آب کافی رقیق کنید .

به علاوه می‌توانید یک قاشق چای خوری عصاره لیمو  را با یک چهارم قاشق چای خوری عسل ترکیب کنید تا یک محلول عالی برای لکه‌ها ایجاد شود. در حالی که عصاره لیمو به شما کمک می‌کند تا لکه‌های موجود را بر روی صورت خود محو کنید ، عسل به عنوان درمان در نظر گرفته می‌شود که به مرطوب و نرم و صاف کردن پوست کمک می‌کند . ترکیب عسل و عصاره لیمو خطر تحریک در پوست شما را کاهش می‌دهد . بعد از ترکیب عسل و عصاره لیمو می‌توانید مخلوط را روی صورت خود بمالید و بگذارید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند . اگر می‌خواهید نتیجه بهتری داشته باشید ، این درمان را سه یا چهار بار در هفته تکرار کنید .

عصاره لیمو با عصاره گوجه فرنگی

گزینه دیگر درمان خانگی لکه های صورت مخلوط کردن عصاره لیمو با عصاره گوجه‌فرنگی با مقادیر مساوی است . اگر می‌خواهید لایه برداری بیشتری  داشته باشد میتوانید مقداری بلغور جو دو سر به این ترکیب اضافه کنید این ترکیب را حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی پوست صورت خود بمالید و بعد با آب ولرم بشویید  توصیه می‌شود که این روش را به طور منظم انجام دهید ،  به منظور رسیدن به نتیجه قابل قبول  شاید لازم باشد سه یا چهار بار در هفته به طور مرتب انجام دهید

درمان لکه صورت با گوجه‌فرنگی

علاوه بر عصاره لیمو ، یک راه‌حل دیگر که به شما کمک می‌کند تا لکه‌ها را به طور موثر درمان کنید و طبیعتا ً گوجه فرنگی است . از آنجایی که گوجه‌فرنگی منبع عالی ویتامین C و آنتی‌اکسیدان است ، باید در لیست درمان خانگی لکه های صورت قرار گیرد . استفاده از گوجه  فرنگی به شما پوست صاف و عاری از لکه خواهد داد . عصاره لیمو به خاطر خواص سفت کنندگی آن ، در کوچک کردن منافذ بزرگ و درمان آکنه موثر است . اگر می‌خواهید راه‌حل عالی در مورد نحوه روشن کردن و محکم کردن پوست خود پیدا کنید ،گوجه فرنگی پاسخ‌ خوبی است. از آنجا که گوجه‌فرنگی حاوی لیکوپن بالایی است ، قهوه ای شدن (برنزه ) پوست شما را کاهش می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا ظاهری درخشان و صاف پیدا کنید

نحوه درمان لکه صورت با گوجه فرنگی

گوجه‌فرنگی هم از لحاظ خارجی و هم از لحاظ داخلی خوب است . به خاطر مواد مغذی زیاد ، از جمله ویتامین ، فیبر و مواد معدنی ، گوجه‌فرنگی در رژیم غذایی تان پوست شما را مانند پوست نوزاد صاف می‌کند و هم چنین در  معرض تابش خورشید  از پوست شما محافظت می‌کند . گفته می‌شود که اگر به طور مرتب ماسک‌های گوجه‌فرنگی را استفاده کرده و روزانه گوجه‌فرنگی مصرف کنید، جوان‌تر به نظر خواهید رسید . اگر می‌خواهید از گوجه‌فرنگی به عنوان یک درمان موثر برای لکه‌ها استفاده کنید ، باید گوجه‌فرنگی را له کنید تا عصاره ( آب ) آن را به دست آورید .

عصاره گوجه‌فرنگی روی پوست خود بمالید و با انگشتان خود در حرکت دایره‌ای به آرامی ماساژ دهید . دقت کنید با گذاشتن آن روی پوست خود برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه پوست شما می تواند تمام فواید گوجه فرنگی را جذب کند . بعد از آن ، شما می‌توانید آب را با آب ولرم بشویید . برای رسیدن به نتیجه مطلوب ، شما باید این درمان را روزانه برای چند هفته تکرار کنید تا لکه‌ها به طور کامل ناپدید شوند

سرکه سیب

از آنجا که سرکه سیب دارای مقادیر بالای آلفا هیدروکسی اسید است , می‌تواند به شما در روشن‌شدن لکه‌ها و درمان خانگی لکه های صورت کمک کند . گفته می‌شود سرکه سیب درمان موثری برای زگیل , جوش‌ها , آکنه و سایر مشکلات پوستی است .

سرکه سیب می‌تواند ph پوست را کنترل، تولید روغن و باز کردن منافذ مسدود شده را نیز کنترل کند.

روش استفاده برای درمان لکه صورت

به لطف خواص ضد میکروبی و ضد التهابی آن , سرکه سیب به شما در درمان خانگی لکه های صورت کمک می‌کند . چون سرکه سیب خیلی قوی است , نباید تنها از سرکه سیب روی پوست خود استفاده کنید . اگر این کار را انجام دهید  , موجب سوزش و قرمزی ‌شود . بهتر است سرکه سیب را در آب رقیق کنید . تمام چیزهایی که باید انجام دهید این است که یک سهم سرکه سیب را با سه سهم آب مخلوط کنید . اگر می‌خواهید میتوانید آب بیشتری اضافه کنید .

از یک توپ پنبه ای استفاده کنید و آن را در این محلول بیندازید و خیس کنید . بعد از آن , این گلوله پنبه را بر روی پوست خود بمالید . باید آن را ۱۰ تا ۱۵ دقیقه  روی پوست خود نگه دارید و بعد با آب ولرم بشویید . بعد از رقیق کردن سرکه سیب , سرکه می‌تواند برای پوست شما ایمن باشد . بنابراین , می‌توانید این درمان را سه یا چهار بار در روز دنبال کنید تا لکه‌ها کاملا ً ناپدید شوند .

هشدارهای لازم

پیش از استفاده از سرکه سیب , ،هشدارها و اقدامات احتیاطی وجود دارد که من می خواهم به شما بگویم.. اول , برخی ممکن است بوی سرکه سیب را بیش از حد قوی و ناخوشایند احساس کنند. اگر نمی‌توانید این بو را تحمل کنید , می توانید این کار را در هنگام رفتن به رختخواب انجام دهید. دوم اینکه اگر چه سرکه سیب فاقد ترکیبات مضر است , اما در برخی موارد باعث سوزش و قرمزی پوست می‌شود . اگر پوست حساسی دارید لطفا ًبا احتیاط انجام دهید . با این حال , شما نباید ناامید شوید .

می‌توانید سرکه سیب را روی مچ خود امتحان کنید و ببینید چه اتفاقی می‌افتد . اگر چیزی نبود , برای شما امن است . افراد با پوست حساس می‌توانند مقدار آب را افزایش دهند تا سرکه سیب رقیق شود تا از سوزش جلوگیری شود . اگر در اولین استفاده از سرکه سیب پوست صورتتان پاک‌سازی نشد, نگران نباشید . پاک‌سازی حالت طبیعی است که به این دلیل اتفاق می‌افتد که سرکه سیب منافذ مسدود شده را باز میکند  و ناخالصی‌ها را از بین می برد . سوم , چون سرکه سیب حساسیت پوست شما را به اشعه ماورابنفش افزایش می‌دهد , قبل از خروج  از کرم ضد آفتاب با spf حداقل ۱۵ استفاده کنید.

سیب‌زمینی

سیب‌زمینی ،  جز سبزیجات معمولی ، و دارای فواید متنوعی است که به زیبایی و مراقبت از پوست مربوط است . شما می‌توانید آن را برای سلامتی خود مصرف کنید و از مزایای مختلفی نیز  بهره مند شوید ؛ سیب زمینی ها دارای نشاسته هستند و همین امر باعث روشن شدن رنگ شما خواهد شد . باید بدانید سیب‌زمینی به عنوان یکی از انواع درمان خانگی لکه های صورت در نظر گرفته می‌شود. همه ما می‌دانیم که استفاده از سیب‌زمینی در مناطق زیر چشم‌ها به کاهش حلقه‌های تیره زیر آن کمک خواهد کرد .

درمان خانگی لکه های صورت با سیب زمینی

روش استفاده برای درمان لکه صورت

سیب زمینی ظاهرا به عنوان راه حلی عالی در مورد چگونگی خلاص شدن از شر و محو شدن لکه‌های پوست استفاده می شود .سیب زمینی کوچک را پوست کنده و رنده کنید و سپس عصاره سیب‌زمینی را استخراج کنید . از یک توپ پنبه  برای خیساندن در محلول آب سیب‌زمینی استفاده کنید . بعد از آن ، روی پوست آسیب دیده بمالید . توصیه می‌شود که اجازه دهید تا حداقل ۱۵ دقیقه روی پوست شما بنشیند و بعد با آب ولرم بشویید ،. شما باید این درمان را هر روز به مدت یک ماه انجام دهید تا نتیجه مطلوب حاصل شود .

خاک رس

برای کسانی که خواهان درمان خانگی لکه های صورت هستند ، من مایلم به آنها راه‌حل موثر وعالی ، خاک رس را معرفی کنم . خاک رس یک ترکیب طبیعی و سالم است که برای قرن‌ها در صنعت زیبایی به کار می رود . تولید کنندگان اغلب از خاک رس در بسیاری از محصولات گیاهی آرایشی و محصولات مو استفاده می‌کنند  زیرا خاک رس به عنوان مولتانی میتی که تحت عنوان خاک رس قهوه ای شناخته می‌شود ، منبع بسیار زیادی از مواد معدنی مانند کوارتز ، منیزیم ، آهن ، سیلیس ، کلسیت ، کلسیم و دولمیت است .

خاک رس به شکل پودر به رنگ‌های سبز ، سفید ، قهوه‌ای ، آبی یا زیتونی در بازار یافت می شود. این گیاه فواید شگفت‌انگیز زیادی برای پوست و موی شما دارد . با توجه به خواص ضد عفونی‌کننده ، پاک کننده و ویژگی‌های جذب روغن ، در درمان بسیاری از بیماری‌های پوستی و مو ، از جمله لکه‌ها ، موثر است . جالب‌تر اینکه ، این ترکیب برای مصرف ایمن است و  هیچ گونه عوارض جانبی ناخواسته ایجاد نمی کند .

روش استفاده

استفاده منظم از خاک رس  به پوست شماکمک می کند تا روغن های اضافی را کنترل کرده و همچنین رنگ چهره شما را روشن‌تر سازد . اگر می‌خواهید از خاک رس برای درمان خانگی لکه های صورت استفاده کنید ، باید مقداری چای سبز را با گلاب ، عصاره لیمو و عصاره خیار با دو قاشق سوپ خوری خاک رس  با هم مخلوط کنید تا خمیر نرم ایجاد شود . این خمیر را روی مناطق آسیب‌دیده خود بمالید . بگذارید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند  و سپس با آب ولرم بشویید.

از سوی دیگر، می‌توانید یک قاشق چای خوری عصاره گوجه‌فرنگی ، یک قاشق چای خوری از پودر چوب صندل را با دو قاشق چای خوری خاک رس مخلوط کنید تا خمیر نرمی شود . بعد از آن می‌توانید این خمیر را روی پوست خود بمالید . بهتر است به مدت ۲۰ دقیقه بگذارید بماند و سپس بشویید. شما باید یک یا دو بار در هفته از این درمان استفاده کنید تا نتیجه مطلوب را ببینید .

آلوئه ورا

همه ما می‌دانیم که آلوئه ورا مزایای زیادی برای پوست شما دارد . به عنوان مثال ،  دارای پلی ساکاریدها (چند قندی )است که به تحریک شکل‌گیری سلول‌های جدید پوست و درمان زخم‌ها و لکه‌ها کمک می‌کند . به خاطر خواص ضد التهابی  که دارد به شما کمک می‌کند تا مشکل آکنه را درمان کنید . اگر مایل به استفاده از آلوئه ورا به عنوان درمان خانگی لکه های صورت هستید، باید ژل آلوئه ورا را از برگ‌های آن خارج کنید  و سپس ژل را بر روی پوست آسیب دیده که لکه ها در آن هستند بمالید. چند دقیقه صبر کنید تا به طور کامل خشک شود. بعد از آن ، می‌توانید آن را با آب‌گرم بشویید و بعد پوست خود را با حوله تمیز خشک کنید . می‌توانید این درمان را یک‌بار یا دو بار در هفته تکرار کنید . جوش ها ، آکنه و لکه‌ها پس از یک ماه ناپدید خواهند شد .

روش استفاده آلوئه ورا

گزینه دیگر در مورد نحوه کاهش لکه‌ها و آکنه ، مخلوط کردن دو قاشق سوپ خوری ژل آلوئه ورا و یک قاشق چای خوری آب لیمو با نمک کافی به منظور ایجاد یک ترکیب خوب است . آلوئه ورا به شما در مبارزه با التهاب کمک خواهد کرد. عصاره لیمو خواص اسیدی و روشن کننده دارد ؛ بنابراین به شما کمک می‌کند نقاط تاریک ، لکه‌ها و آثار آکنه را روشن‌تر کنید .

شکر در از بین بردن سلولهای مرده موثر است و این درمان نه تنها به شما کمک می‌کند که جای زخم آکنه را محو کنید ، لکه و رنگ چهره شما را روشن می کند . این مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید . بعد از آن می‌توانید این مخلوط را روی پوست خود بمالید و بگذارید چند دقیقه بماند و بعد با آب ولرم بشویید  . توصیه می‌شود این درمان دو یا سه بار در هفته انجام شود تا نتیجه قابل‌توجه تری داشته باشد .

توت‌فرنگی برای درمان خانگی لکه صورت

گفته می‌شود توت‌فرنگی مملو از آنتی‌اکسیدان‌ها و مواد مغذی هست که می‌تواند پوست شما را صاف و تمییز کند . این آنتی‌اکسیدان‌ها و مواد مغذی به شما کمک می‌کنند تا پوست خود را تغذیه کنید ؛ در نتیجه باعث می‌شود که پوست شما سالم‌تر به نظر برسد . بسیاری از مطالعات و تحقیقات نشان داده‌اند که افرادی که توت‌فرنگی و همچنین غذاهای غنی از ویتامین C میخورند ، چین و چروک ، خطوط ظریف و علائم دیگرمربوط به پیری کمتری خواهند داشت ،نسبت به افرادی که  مصرف نمی‌کنند .

ویتامین C موجود در توت‌فرنگی توانایی مبارزه با رادیکال آزادی را دارد که کلاژن را از بین می‌برد . علاوه بر این ، اسید فولیک در توت‌فرنگی ، پوست ما را احیا خواهد کرد و تشکیل پوست جدید را افزایش خواهد داد. توت‌فرنگی دارای خواص اسیدی است، بنابراین استفاده از توت‌فرنگی به عنوان اسکراب و ماسک ، چربی های اضافی پوست را کنترل خواهد کرد . علاوه بر ویتامین C و اسید فولیک ، توت‌فرنگی غنی از اسید الاژیک و اسید سالیسیلیک است به بهبود سلول‌های مرده پوست و مشکلات زخم آکنه که منجر به درمان خانگی لکه های صورت شما می شود ، کمک می‌کنند .

روش استفاده

شما باید دو سه توت‌فرنگی را با یک چنگال خرد کنید . به منظورافزایش اثر مطوب کنندگی  بیشتر ، باید دو قاشق سوپ خوری ماست بدون شکر و دو قاشق سوپ خوری عسل را به توت‌فرنگی له‌شده اضافه کنید . این ترکیب را به آرامی روی صورت و نواحی گردن که لکه‌ها و جوش‌ها در آن وجود دارند بمالید . حوله تمیز را در آب‌گرم خیس کنید و بعد  فشار داده تا آب اضافی از آن خارج شود . سپس می‌توانید ترکیب را از صورت و گردن خود پاک کنید . دمای گرم به باز کردن منافذ مسدود کننده کمک می‌کند . شما باید این کار را یک یا دو بار در هفته برای چند هفته انجام دهید تا نتیجه قابل توجهی به دست آورید .

پوست پرتقال

کسانی که خواهان درمان خانگی لکه های صورت , زخم‌های آکنه و لکه‌های تیره هستند نباید پوست پرتقال را نادیده بگیریند . پوست پرتقال حاوی خواص سفید کننده است , بنابراین در روشن‌شدن پوست و محو کردن جای زخم‌های آکنه و نیز کاهش لکه‌ها موثر است . علاوه بر این, اگر از تیره شدن پوست خود رنج میبرید, پوست پرتقال راه‌حل مفیدی است . به خاطر آنتی‌اکسیدان‌ها و ویتامین cموجود در پوست پرتقال , رنگ پوست شما راروشن‌تر خواهد کرد و پوست شما به نظر جوانتر و شادابتر خواهد آمد.

روش استفاده

به عنوان یکی از درمان‌های موثر برای لکه‌ها , شما باید یک قاشق چای خوری از پودر پوست پرتقال را با ماست ساده و عسل ارگانیک مخلوط کنید . عسل به عنوان یک مرطوب کننده طبیعی در نظر گرفته می‌شود که می‌تواند به پوست شما کمک کند تا رطوبت خودرا حفظ کند در حالیکه ماست می‌تواند پوست شما را نرم و سفت کند . این ترکیبات را به خوبی مخلوط کنید تا خمیر نرم ایجاد شود. پس از آن , این خمیر را روی پوست جایی که آثار آکنه و لکه‌ها وجود دارد بمالید ,.

بگذارید چند دقیقه بنشیند وسپس با آب ولرم بشویید . توصیه می‌شود که این درمان را دو یا سه بار در هفته انجام دهید تا به نتیجه مطلوب برسید . پودر پوست پرتقال در هر فروشگاه غذایی بهداشتی موجود است . می‌توانید آن‌ها را بخرید یا خودتان درست کنید . فقط باید پوست پرتقال را برای چند روزدر آفتاب قرار دهید تا  خشک شود .و سپس  آن‌ها را آسیاب کنید.

خیار

آیا می‌خواهید یک پوست شاد و سالم داشته باشید ؟ باید خیار را انتخاب کنید که یک گزینه عالی است . چون خیار و پوست شما دارای سطح مشابهی از هیدروژن هستند ،  همین دلیل باعث میشود خیار به یکی از موثرترین درمانهای خانگی طبیعی تبدیل شود وبه درمان بسیاری از مشکلات پوستی و خشکی پوست ، دایره تیره زیر چشم‌ها و لکه‌ها کمک  می کند.با استفاده  مستقیم خیار روی پوست سریعا از مزایای آرامش‌بخش و نرم کنندگی آن برخوردار خواهید شد . وجود بسیاری از عناصر مفید در خیار ،  باعث شده به عنصر مهمی در محصولات مراقب و زیبایی پوست و هم چنین بسیاری از کرم ها و ماسک‌ها تبدیل شود . پاکسازی  و ویژگی تمیزکنندگی خیار باعث می شود پوست شما نرم و لطیف به نظر آید.

روش استفاده

استفاده از خیار بعنوان یکی از درمان‌های خانگی برای لکه‌ها هم به صورت داخلی و هم به صورت خارجی میتواند مفید باشد.

خیار می‌تواند به عنوان یک سفت کننده پوست عمل کند  وبه شما در کاهش لکه‌ها و زخم‌ها کمک کند .

 وباعث بهبود تدریجی  و طبیعی رنگ پوست شما و کاهش التهاب در همان موقع خواهد شد.

یک خیاررا  پوست‌کنده و قطعه قطعه کنیدو سپس به داخل مخلوط‌کن یا چند کاره بیاندازید قبل از ترکیب کردن خیار، باید سه قاشق سوپ خوری آب لیمو را به آن اضافه کنید .

واین خمیر را روی مناطق پوستی خود که لکه‌ها وجود دارند بمالید.

بهتر است به مدت ۲۰ دقیقه  روی پوست بماند . بعد از آن ، می‌توانید مخلوط را با آب ولرم بشویید .

این درمان را روزانه دنبال کنید تا لکه‌ها ، جای زخم آکنه و لکه‌های سیاه به طور کامل ناپدید شوند .

راه حل جایگزین ،عصاره خیار را استخراج کنید و سپس از توپ پنبه ای برای مالیدن این عصاره بر روی پوست آسیب‌دیده خود استفاده کنید . توصیه می‌شود این درمان حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی پوست بماند . در نهایت با آب ولرم بشویید . توصیه می‌شود که حداقل یک ماه از این درمان استفاده کنید تا مطمئن شوید که لکه‌ها به طور کامل ناپدید می‌شوند

پوست موز

گفته می‌شود که پوست موز و موز حاوی خواص ضد التهابی هستند در نتیجه به مقابله با قرمزی و التهاب ناشی از آکنه و جوش‌ها کمک می‌کند . علاوه بر این ، موز سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها و پتاسیم است که برای پوست شما مفید هستند . برای استفاده از پوست موز به عنوان یکی از درمان‌های خانگی طبیعی برای لکه‌ها روی صورت ، شما باید پوست موز  رسیده  را به مدت ۱۰ دقیقه به آرامی در مناطق پوستی آسیب دیده خود بمالید . بعد از آن ، شما می‌توانید  تا زمانیکه راضی شوید (دوست دارید) اجازه دهید روی پوست شما بماند ، وسپس آن را با آب ولرم بشویید . این درمان را سه یا چهار بار در روز برای چند هفته تکرار کنید تا لکه‌ها ، جوش‌ها و جای زخم آکنه به طور کامل ناپدید شوند .

روغن درخت چای

روغن درخت چای از درخت ملالوکا آلفرنونیکای استرالیایی ساخته شده‌است و به عنوان یک روش درمانی محلی برای قرن ها در استرالیا مورد استفاده قرار گرفته‌است . روغن درخت چای در درمان بسیاری از بیماری‌های پوستی و بهداشتی از جمله آبسه ها , زخم‌های دهانی , آکنه , ورم ملتحمه , زردزخم , ورم واژن , کورکها , برفک ، خراش ، زخم عفونی ، شوره سر، عفونت قارچی پر از چرک،  بیماران مبتلا به سوزش پوست ، خارش, پوسته‌پوسته شدن و قرمزی.مبتلایان به این بیماری ها با استفاده از روغن درخت چای به مدت چند هفته نتیجه قابل‌توجهی را خواهند دید .

در این مقاله , من تنها بر اثربخشی روغن درخت چای در درمان لکه‌ها تمرکز می‌کنم . روغن درخت چای می‌تواند لکه‌ها را به دلیل خاصیت ضد باکتریایی آن درمان کند . این خاصیت به مبارزه پوست شما در برابر باکتری‌های مضر که مشکل ایجاد می‌کنند کمک می‌کند . علاوه بر این, خواص آرامش بخشی آن کمک می‌کند تا التهاب و قرمزی ایجاد شده از جوش‌ها یابد . هم چنین در درمان جوش های سفید (میلیوم ) و جوش های سر سیاه به شما کمک می‌کند .

روش استفاده

به منظور استفاده از روغن درخت چای به عنوان راه حل موثر برای  درمان لکه‌ها و جوش‌ها , شما فقط باید یک توپ پنبه ای را داخل محلول روغن درخت چای فرو کنید و سپس آن را بر روی مناطقی که لکه و آکنه و هم چنین جوش وجود دارد , بمالید . و اجازه دهید به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست شما بماند و سپس با آب ولرم بشویید . اما قبل از این که این درمان را امتحان کنید باید چند قطره روغن درخت چای روی سطح کوچک مچ خود بمالید تا ببینید چه اتفاقی می‌افتد . اگر پوست شما تحریک شود , باید این کار را متوقف کنید . روغن درخت چای  برای افراد دارای پوست حساس مناسب  نیست .

خمیر دندان

ممکن است درباره اثربخشی خمیر دندان در درمان آکنه و جوش‌ها شنیده باشید . علاوه بر این، خمیر دندان در درمان لکه‌ها نیز موثر است . توصیه می‌شود به جای ژل خمیر دندان ، خمیر دندان سفیدکننده را انتخاب کنید . باید شب‌ها قبل از رفتن به رختخواب این درمان را انجام دهید .  مقداری خمیر دندان را در مناطق پوستی که در آن لکه‌ها و آثار آکنه وجود دارد ، قرار دهید . بعد از آن ، اجازه دهید یک شب بدون شستن روی پوست شما بماند . صبح بعد از بیدار شدن ، می‌توانید صورت خود را با آب ولرم بشویید . انجام این درمان به طور مرتب باعث بهبود قابل‌توجه آنها خواهد شد . اگر بخواهید می‌توانید این درمان را چندین بار در روز تکرار کنید . اما باید مطمئن شوید که خمیر دندان حداقل یک ساعت قبل از شسته شدن ، روی جوش‌ها یا لکه‌ها باقی خواهد ماند .

بخوردادن

. بخور دادن راه حل عجیب اما موثر به نظر می‌رسد که برای پوست شما موثر است ، به خصوص زمانی که از لکه‌ها و آثار آکنه رنج می‌برید . بخور دادن به شما کمک خواهد کرد تا منافذ مسدود شده پوست باز شود و اجازه تنفس به پوست شما را میدهد. با باز کردن منافذ مسدود شده، از شر، روغن و باکتری هایی که منجر به لکه‌ها و دیگر مشکلات پوستی مانند آکنه ، جوش ، التهاب و عفونت می‌شوند ، خلاص خواهید شد .

ابتدا باید ظرف آب داغ را روی میز یا سطح صاف قرار دهید . سرتان را بالای ظرف بگذارید . از حوله تمیز بزرگ برای پوشاندن سر خود استفاده کنید تا مطمئن شوید که بخار نمی‌تواند از آن خارج شود. سعی کنید نفس عمیق بکشید و چند دقیقه صبر کنید . وقتی که تمام شد، می‌توانید صورت خود را با آب ولرم بشویید و با حرارت کم آن را خشک کنید . زمانی که پوست شما خشک شد ، می‌توانید از مرطوب کننده بدون چربی برای افزایش کارایی آن استفاده کنید .

سیر

سیر گیاهی است که برای طعم دادن به غذاها به کار می‌رود . علاوه بر این ، سیر همچنین در درمان طیف وسیعی از بیماری‌ها و مشکلات ناشی از عفونت‌های ویروسی ، قارچی و  یا باکتریایی موثر است . بنابراین شما می‌توانید از سیر به عنوان یکی از درمان‌های خانگی موثر برای لکه‌ها و آکنه هاو برای کسانی که از پوست چرب رنج می‌برند استفاده کنید . افزایش چربی در پوست شما ، خطر توسعه آثار آکنه را افزایش خواهد داد . برای درمان این شرایط ، سیر یک راه‌حل شگفت‌انگیز است . به عنوان مثال ، سیر حاوی خواص ضد عفونی‌کننده ، ضد میکروبی و آنتی‌اکسیدان است که می‌تواند مانع مسدود شدن منافذ پوست شما شود. در نتیجه ، خطر ابتلا به رشد آکنه را کاهش خواهد داد . اما مهم است که از سیر تازه برای پوست خود استفاده نکنید چون باعث احساس سوزش  و خارش می‌شود .

بخوانید: ۲۱ درمان خانگی برای رفع تیرگی پوست صورت و گردن

روش استفاده

سیرحاوی خواص آنتی‌اکسیدانی است بنابراین  به مبارزه با رادیکال‌های آزاد که می‌تواند باعث آسیب به سلول‌های پوست شما شود ، کمک کند . استفاده از سیر به شما کمک خواهد کرد تا از تشکیل آکنه و دیگر مشکلات پوستی نظیر چین و چروک ، پیری و جوش‌ها جلوگیری کنید .

ترکیبات گوگرد به نام تیاکرمونون نقش مهمی در تولید چربی در پوست شما ایفا می‌کنند ؛ در نتیجه ، این ترکیبات از آکنه ها و جوش‌ها جلوگیری خواهد کرد . در اینجا روشی برای درمان لکه های آکنه با محلول سیر وجود دارد . ابتدا ، سیر را به دو تکه تقسیم کنید . تکه‌های سیر را  به آرامی روی قسمت‌هایی از پوست که دارای لکه های آکنه  است بمالید. بگذارید چند دقیقه روی پوستان بماند و سپس با آب گرم بشویید. توصیه می‌شود برای نتیجه بهتر این درمان را چندین بار در روز انجام دهید .

با این حال ، علاوه بر روش استفاده از سیر در روی پوست ، شما می‌توانید هر روز یک سیر خام را برای فواید سلامتی بخورید . مصرف سیر خون شما را تصفیه خواهد کرد . اما مصرف بیش از اندازه سیر موجب ناراحتی شکم میشود .

جوش‌شیرین

همه ما می‌دانیم که جوش‌شیرین موسوم به بیکربنات سدیم ، در روشن‌شدن پوست شما موثر است . جوش‌شیرین کمک خواهد کرد تا پوست شما صاف و روشن به نظر آید. چون سلول‌های مرده پوست را می تراشد (از بین میبرد ) و آلودگی و چربی و منافذ پوست شما را پاک میکند .

استفاده از جوش‌شیرین به عنوان یکی از درمان‌های خانگی موثر برای لکه‌ها روی صورت ، جایگزین مقرون‌به‌صرفه و فوق‌العاده‌ای برای بسیاری از محصولات مبتنی بر مواد شیمیایی گرانقیمت است . برای ایجاد ماسک صورت جوش‌شیرین که کمک به کاهش ظاهر لکه‌های آکنه می شود ، باید یک قاشق چای خوری جوش‌شیرین را با عصاره لیمو کافی و یا آب مخلوط کنید . اما اگر پوست حساسی دارید نباید از ماسک صورت ساخته‌شده از عصاره لیمو و جوش‌شیرین استفاده کنید چون می‌تواند باعث تحریک پوست شود .

در عوض ، شما می‌توانید جوش‌شیرین را در آب حل کنید . این مواد را به خوبی مخلوط کنید تا خمیر ضخیمی درست شود. این خمیر را روی مناطق آسیب دیده خود بمالید و بگذارید تا چند دقیقه روی آن بنشیند تا خشک شود . مهم است به یاد داشته باشید که بعد از چند دقیقه باید آن را بشویید . گذاشتن بیش از چند دقیقه باعث تحریک و خشکی می‌شود . شما باید این فرآیند را دو بار در هفته به مدت یک ماه تکرار کنید تا نتیجه رضایت‌بخشی به دست آید .

انبه هندی

اگر به دنبال درمان خانگی لکه های صورت باشید ، نباید انبه  هندی را نادیده بگیرید . دلیل احتمالی این است که انبه هندی دارای منبع عالی ویتامین A و پاپایین ( آنزیم مخصوصی که از شیره انبه ی نرسیده میگیرند ) است که به از بین بردن (تراشیدن) سلول‌های مرده پوست کمک می‌کند . ویتامین Aحاوی خواص آنتی‌اکسیدانی است . علاوه بر این، استفاده از انبه هندی به عنوان درمان لکه‌ها التهاب را تسکین می دهد  و باعث میشود پوست شما  صاف و نرم به نظر برسد . شما باید از تکه های انبه خام عصاره بگیرید . و سپس عصاره آن را بر روی لکه‌ها و جوش‌ها بمالید .  و در حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند و سپس با آب گرم بشویید .

اگر می‌خواهید از انبه هندی به عنوان درمان لایه برداری استفاده کنید ، باید برخی قطعات انبه هندی را پوره کرده و عسل کافی را به آن اضافه کنید . بعد از آن ، شما باید این خمیرسفت را در مناطق آسیب‌دیده را با استفاده از نوک انگشتان خود به آرامی به صورت دایره‌ای ماساژ دهید . و سپس اجازه دهید تا این خمیر خشک شود . در نهایت ، شما می‌توانید با آب ولرم بشویید .

کمپرس یخ

یخ می‌تواند برای درمان خانگی لکه های صورت مفید باشد .

شما می‌توانید از یخ برای کاهش تورم ، قرمزی و التهاب ناشی از لکه های آکنه استفاده کنید .

علاوه بر این ، استفاده ازیخ باعث بهبود جریان خون در مناطق آسیب‌دیده از پوست شما می‌شود و هم چنین منافذ پوستتان را سفت میکند .

می‌تواند به شما کمک کند از چربی و آلودگی پوست خود رها شوید .

می‌توانید به هر شکلی که مایل بودید از یخ( خرد شده یا قطعات مکعبی یخ ) استفاده کنید .

برای درمان لکه‌ها و  ناپدید کردن آنها  ، باید مقداری یخ را در یک تکه پارچه بپوشانید .

بعد از آن ، برای چند ثانیه این پارچه را در مناطق آسیب‌دیده خود نگه دارید.

بعد از آن ، قبل از تکرار دوباره این فرآیند باید چند دقیقه صبر کنید .

هویج

هویج ها غنی از ویتامین A  هستندکه یک ماده مغذی ضروری برای پوست سالم شما می باشد .

ویتامین A عنصر کلیدی  در درمان لکه‌ها و یا آکنه ها مانند رتینوییدها یا ترتینویین ها است .

خوردن هویج بیشتر به پوست کمک می‌کند تا سالم به نظر برسد .

علاوه بر این ، هویج نه تنها برای مصرف بلکه در مواقع کاربردی مفید است .

برای درمان لکه‌ها ، شما باید یک هویج را بجوشید سپس پوره کرده تا  یک خمیر مناسب ایجاد شود .

و سپس این خمیر را در مناطق آسیب دیده خود به کار برده و به آرامی با حرکت دایره ای پوست خود را ماساژ دهید .

آن را ۱۵ دقیقه بگذارید  بماند و سپس با آب ولرم بشویید .

این درمان خانگی لکه های صورت به شما کمک می‌کند تا جای زخم آکنه ، لکه‌ها و نقاط تیره را به طور موثر از بین برود .

در صورت تمایل برای یک ماه آن را ادامه دهید .

پیشگیری از به وجود آمدن لکه های پوستی روی صورت

بهترین راه که به شما کمک می‌کند از شر لکه‌ها خلاص شوید پیش‌گیری است .

این امر مستلزم آن است  که وقتی روی پوست شما آکنه ، جوش های سفید (میلیوم) و جوش های سرسیاه  ظاهر می شود باید آن را درمان کنید .

مهم است که جوش‌ها و آکنه ها را دستکاری نکنید چون می‌تواند باعث تحریک ، قرمزی و لکه‌ها شود .

به اندازه کافی آب بنوشید  و زود بخوابید. گاهی اوقات مشکلات آکنه به دلیل بی خوابی و عادت غذایی بد ایجاد می‌شود .

شما باید عادت غذایی خود را به منظور جلوگیری از مشکلات پوستی تغییر دهید .

از استرس و افسردگی دوری کنید که باعث بروز آکنه می‌شود .

ورزش کردن روزانه یا چند بار  در هفته می‌تواند به عنوان راه حلی موثر برای دور ماندن از استرس به شما کمک کند.

بدن خود را سالم نگه دارید و تا از ایجاد آکنه ها و لکه‌ها جلوگیری کنید .

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *