بیوگرافی و عکس های امیر جدیدی + همسر

امیر جدیدی بازیگر جوان ، با استعداد و خوش صدای کشورمان در۳۱ خرداد ۱۳۶۳ در تهران به دنیا آمد.اطلاعات دقیقی درباره مجرد یا متاهل بودن او در دسترس نیست اما شواهد این به گونه به نظر میرسد که وی مجرد است و هنوز تصمیم به ازدواج نگرفته است.

بیوگرافی تحصیلی امیر جدیدی

او تصمیم گرفت تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته مهندسی صنایع آغاز و ادامه دهد.پس از به اتمام رسیدن دوره تحصیلاتش موفق شد مدرک کارشناسی رشته مهندسی صنایع را از دانشگاه آزاد اسلامی تهران اخذ کرده و فارغ التحصیل شود. علاقه ی او به انجام ورزش های مختلف نظیر بدنسازی و داشتن تخصص، مهارت و تجربه در ورزش تنیس تقریبا تمام زمان زندگی او را به خود اختصاص داده بود.

بیوگرافی و عکس های امیر جدیدی + همسر

توجه امیر جدیدی به ورزش و فعالیت در این عرصه فرصت کافی را برای فکر کردن به بازیگری و ورود به این عرصه به او نمی داد. او توانایی و علاقه خود را در رشته ای دیگر یعنی ورزش یافته بود و شاید همین موضوع باعث می شد نسبت به استعداد ها و تونایی های دیگر خود بی توجه بوده و حتی به آن ها فکر هم نکرده باشد. در کلاس آموزشی تنیس خود با هومن سیدی بازیگر سینما و تئاتر ایرانی آشنا شد.

روابط مربی و شاگردی آن ها رفته رفته به روابط دوستانه و صمیمی تبدیل شد. هومن سیدی با مشاهده ی توانایی،استعداد و ویژگی های منحصر به فرد مربی اش برای ورود به عرصه بازیگری پیشنهاد ورود به این عرصه و کسب مهارت و تجربه در این زمینه را با او مطرح کرد. شاید همین زمان بود که جرقه ای در ذهن او زده شد و کم کمک علاقه به بازیگری در او شکل گرفت.

بیوگرافی و عکس های امیر جدیدی + همسر

امیر جدیدی و شروع بازیگری

پس از این پیشنهاد، هومن سیدی همچنان به روی صحبت خود پافشاری کرده و زمینه لازم را برای ایفای نقش این هنرمند در تعدادی از تئاترهای شناخته شده فراهم کرد.حضور این بازیگر در تعدادی از این تئاتر ها و ایفای نقش در آن ها نقطه آغازی بود برای وارد شدن به عرصه هنری و دست یافتن این هنرمند به درجات بالاتر.

هنرنمایی و ویژگی های مناسب این بازیگر باعث ورودش به عرصه سینما شد او نخستین بار در سال۱۳۸۹  با ایفای نقش در فیلم سینمایی آفریقا به کارگردانی هومن سیدی به صورت حرفه ای فعالیت خود را در زمینه آغاز کرد و تونست در مدت زمان کوتاهی توجه بسیاری از افراد و صاحب نظران را به سوی خود جلب کند.

فیلم های سینمایی امیر جدیدی

از دیگر آثار این بازیگر در عرصه سینما می توان به ایفای نقش در فیلم های سینمایی چون: سیزده به کارگردانی هومن سیدی(۱۳۹۲)،پایان خدمت به کارگردانی حمید زرگر نژاد(۱۳۹۲)،رخ دیوانه به کارگردانی ابوالحسن داوودی(۱۳۹۳)،خنده های آتوسا به کارگردانی علیرضا فرید(۱۳۹۳)،من به کارگردانی سهیل بیرقی(۱۳۹۴)،اژدها وارد می شود به کارگردانی مانی حقیقی(۱۳۹۴)،قاتل اهلی به کارگردانی مسعود کیمیایی(۱۳۹۵)،هت تریک به کارگردانی رامتین لوافی،عرق سرد به ارگردانی سهیل بیرقی(۱۳۹۶)،تنگه ابوقریب به کارگردانی بهرام توکلی(۱۳۹۶)، قانون مرفی به کارگردانی رامبد جوان(۱۳۹۶)و بسیاری آثار سینمایی دیگر اشاره کرد.

بیوگرافی و عکس های امیر جدیدی + همسر

شاید این بازیگر نسبت به تلویزیون و مجموعه های تلویزیونی بی توجه بوده و یا پیشنهاد مناسبی که انگیزه و رغبت لازم را برای انجام آن در او ایجاد کند دریافت نکرده است که باعث شده آٍثار چندانی در این زمینه در کارنامه درخشان او به چشم نخورد.

تئاترهای امیر جدیدی

اما هیچ کدام از این ها دلیل بر بی توجه ای او نسبت به تئاتر نشده و او همچنان در این زمینه به انجام فعالیت می پردازد. از آثاری که این بازیگر در آن ایفای نقش کرده است می توان به: تئاتر روایت ناتمام یک فصل معلق به کارگردانی هومن سیدی(۱۳۹۱)،کالیگولا به کارگردانی همایون غنی زاده (۱۳۹۴)،آوازه خوان به کارگردانی مهدی کوشکی، صحرا فتحی(۱۳۹۵)،شاه ماهی به کارگردانی رضا بهاروند(بازیگر و تهیه کننده-۱۳۹۸)اشاره کرد.

توانایی و استعداد های این بازیگر در این عرصه و هنرنمایی های او در تئاتر و به ویژه سینما باعث کسب جوایز و افتخار آفرینی هایی برای وی شده است که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

افتخارات

 کسب دیپلم افتخار بهترین بازیگر مرد از سی و دومین جشنواره فیلم فجر برای فیلم پایان خدمت

نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر برای فیلم من

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد در سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر برای فیلم‌های تنگه ابوقریب و عرق سرد

بیوگرافی و عکس های امیر جدیدی + همسر

نامزد دریافت تندیس حافظ بهترین بازیگر مرد از هجدهمین جشن دنیای تصویر برای فیلم قاتل اهلی در سال

او نیز مانند بسیاری از هنرمندان دیگر تنها به شغل بازیگری اکتفا نکرده و در کنار آن علاوه بر تدریس تنیس به فعالیت های دیگر نیز می پردازد تا بتواند زندگی ای را که ایده آلش است برای خود ساخته و مخارج زندگی اش را تامین کند.

او معتقد است بازیگری باید جزئی از زندگی باشد. زمانی که هنرمندی ایفای نقشی را بر عهده می گیرد باید هر لحظه از زندگی اش را با آن نقش زندگی کرده تا بتواند آن را به بهترین نحو ممکن  به نمایش بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *