بیوگرافی باران کوثری + عکس ها + ازدواج

باران کوثری بازیگری محبوب و حرفه ای کشورمان در ۲۵ مهرماه سال ۱۳۶۴ در تهران به دنیا آمد. بیوگرافی باران کوثری و شایعه ازدواج او را در ادامه بخوانید.

مدتی شایعاتی درباره ازدواج او در فضای مجازی منتشر شد که اطلاعات دقیقی درباره آن وجود نداشت اما آنچه که اکنون مشاهده می شود این است که او مجرد است.

مادرش رخشان بنی اعتماد کارگردان،فیلم نامه نویس و تهیه کننده ایرانی و پدرش جهانگیر کوثری تهیه کننده،مجری،فوتبالیست و روزنامه نگار است.او تک فرزند خانواده است و خواهر و برادری ندارد. بزرگ شدن و تربیت او در خانواده ای هنرمند و استعداد پرور قطعا در شکل گیری علاقه و گرایش او به سمت فعالیت در عرصه تئاتر،سینما و تلویزیون بی تاثیر نبوده است. خانواده ای که فرزند خود را همراه با هنرهای نهفته در وجودشان تربیت کرده و او را برای تبدیل شدن به یکی از افراد برجسته سینما آماده کرده اند.

بیوگرافی باران کوثری

شروع بازیگری

در سنین کم بود که با تشویق پدر و مادرش  برای ایفای نقش در فیلم سینمایی بهترین بابای دنیا به کارگردانی داریوش فرهنگ آماده شد و با وجود سن کم و بی تجربگی توانست به خوبی از عهده ایفای نقش بر بیاید.این فیلم به عنوان نخستین حضور این بازیگر که در آن زمان ۶ سال بیشتر نداشته است در کارنامه اش به ثبت رسید.پس از ایفای نقش در این فیلم و نشان دادن توانایی ها و استعداد های خود در این زمینه با حمایت مادرش در فیلم های سینمایی چون نرگس(۱۳۷۰)،روسری آبی(۱۳۷۳)،بانوی بهشت(۱۳۷۶)،داستان های جزیره ای(۱۳۷۸)که به کارگردانی خود رخشان بنی اعتماد بود ایفای نقش کرد و در کنار و همراه مادرش به کسب تجربه و مهارت افزایی در عرصه بازیگری سینما پرداخت و توانست به سرعت پله های رشد و موفقیت را یکی پس از دیگری طی کند.

فیلم‌های سینمایی

او پس از ایفای نقش در فیلم های سینمایی مادرش کم کم به همکاری با کارگردانان دیگر نیز پرداخت و توانست آثاری را در کارنامه خود به ثبت برساند.از جمله آثار این هنرمند در عرصه سینما می توان به ایفای نقش در فیلم های سینما چون: برگ برنده به کارگردانی سیروس الوند(۱۳۸۱)، رقص در غبار به کارگردانی اصغر فرهادی(۱۳۸۱)،خوابگاه دختران به کارگردانی محمد حسین لطیفی (۱۳۸۳)،خون بازی به کارگردانی رخشان بنی اعتماد(۱۳۸۵)،روز سوم به کارگردانی محمد حسین لطیفی(۱۳۸۵)،پستچی سه بار در نمی زند به کارگردانی حسن فتحی(۱۳۸۷)، من مادر هستم به کارگردانی فریدون جیرانی(۱۳۸۹)،عصبانی نیستم به کارگردانی رضا درمشیان(۱۳۹۲)،کوچه بی نام به کارگردانی هاتف علیمردانی(۱۳۹۳)،خانه دختر به کارگردانی شهرام شاه حسینی(۱۳۹۳)، لانتوری به کارگردانی رضا درمشیان(۱۳۹۴)،هفت ماهگی به کارگردانی هاتف علی مردانی(۱۳۹۴) او هنگام فیلم برداری این فیلم بر اثر تصادف با یک جرثقیل دچار سانحه شد و بسیار آسیب دید و مدتی را در بیمارستان سپری کرد.

بخوانید: بیوگرافی و عکس های آزاده صمدی + طلاق

 عرق سرد به کارگردانی سهیل بیرقی(۱۳۹۶)،جان دار به کارگردانی حسین امیری دوماری و پدرام پور امیری(١٣٩٧)و بسیاری آثار دیگر در این زمینه اشاره کرد.

سریال‌های تلویزیونی

این بازیگر با حضور در مجموعه های تلویزیونی چون صاحبدلان به کارگردانی محمد حسین لطیفی (۱۳۸۵)،کلاه قرمزی(۱۳۹۳و۱۳۸۷ )،دندون طلا(نمایش خانگی-۱۳۹۴) پا به عرصه تلویزیون گذاشته و به ایفای نقش در این زمینه پرداخته است.ایفای نقش او در سریال صاحبدلان یکی از متفاوت ترین و بهترین نقش های او در این زمینه بود.

تئاتر

فعالیت در عرصه سینما و تلویزیون باعث بی توجهی او به عرصه تئاتر نشده و او با هنرنمایی در این زمینه آثار بسیاری را از خود به جا گذاشته است که می توان به آثاری چون: تئاتر سگ سکوت به کارگردانی آروند دشت آرای(۱۳۸۸)،منهای دو به کارگردانی داوود رشیدی(۱۳۸۹)،خشکسالی و دروغ به کارگردانی محمد یعقوبی(۱۳۹۰)،بر اساس دوشس ملفی به کارگردانی محمد رضایی راد(۱۳۹۵)و بسیاری آثار دیگر این هنرمند اشاره کرد.

بیوگرافی باران کوثری

بیوگرافی باران کوثری : جوایز

تلاش ها  و کوشش های بسیار زیاد او و خانواده اش برای رشد و پیشرفت در عرصه تئاتر،سینما و تلویزیون با نتایج بسیار ارزنده ای همراه بود و باعث افتخارآفرینی ها و کسب جوایزی برای این بازیگر شد که از آن جمله می توان به:

نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن فیلم من عصبانی نیستم، بخش مسابقه سینمای ایران / سی و دومین جشنواره فیلم فجر

دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن دربخش مسابقه سینمای ایران، بیست و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم خون بازی

دریافت تندیس بهترین بازیگر نقش اول زن،یازدهمین جشن خانه سینما برای بازی در فیلم خون بازی

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول، بخش سودای سیمرغ سی و سومین دوره جشنواره فیلم فجر برای فیلم کوچه بی‌ نام در سال

تندیس شایستگی و دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول زن، هجدهمین جشن سینمای ایران برای فیلم کوچه بی نام

نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن،بخش فیلم‌های اول نگاه نو / سی‌امین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم بغض

و بسیاری دیگر از موفقیت های این هنرمند اشاره کرد.

 او از جمله بازیگرانی است که با وجود جوان بودن کوله باری از تجربه و استعداد را با خود حمل می کند و تا به امروز در عرصه فعالیتش موفق و سربلند بوده است. در بیوگرافی باران کوثری گفته می شود که او علاوه بر فعالیت در عرصه هنری برای حمایت از کودکان محروم جامعه نیز اقداماتی انجام می دهد و در این زمینه بسیار فعال است. حسین عالمگیر کتابی را تحت عنوان باران کوثری در سینمای ایران منتشر و روانه بازار کرد که با وجود ارزنده بودنش مدتی پس از انتشار با انتقاد های بسیاری مواجه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *