۱۷ فایده نوشیدن آب سرد ناشتا / با معده خالی آب بخوریم؟

اکثر درمانگران توصیه می‌کنند آب گرم بنوشید نه آب سرد چرا که نوشیدن آب گرم مزایای زیادی برای سلامتی دارد. ولی نوشیدن هر نوع آب برای سیستم بدن مفید است.

اگر می‌خواهید از فواید سلامتی نوشیدن آب سرد در صبح با معده خالی اطلاعاتی به دست بیاورید با ما همراه باشید.

۱. جلوگیری از دهیدراته شدن بدن

اولین مزیت آب این است که به سالم و تازه ماندن فرد کمک می‌کند چرا که آب نیازهای مایعاتی بدن را برآورده می‌کند. بنابراین، به جلوگیری از دهیدراته شدن بدن کمک می‌کند.

۲. گوارش بهتر

زمانی‌که بدن مایعات کافی دریافت می‌کند این امر به فعالیت بهتر روده‌ها کمک می‌کند. بنابراین به صورت اتوماتیک به یک سیستم گوارش سریع‌تر و بهتر منجر می‌شود. به علاوه از بروز مشکلات گوارشی جلوگیری می‌کند.

۳. بهبود متابولیسم

نوشیدن آب سرد در صبح به بهبود سیستم متابولیسم بدن کمک می‌کند. بنابراین، آب کافی مصرف کنید تا سرعت متابولیسم بدن‌تان افزایش یابد. به علاوه، به صورت مؤثری بر تبدیل شدن غذا به انرژی تأثیرگذار است.

۴. اجتناب از یبوست

یکی دیگر از مزایای مصرف آب سرد در صبح این است که از بروز مشکلات گوارش اجتناب می‌کند. بنابراین، می‌تواند گوارش سالمی را برای‌تان به همراه داشته باشد و از یبوست جلوگیری کند.

۵. بهبود گردش خون

زمانی که بدن به اندازه کافی آب داشته باشد، جریان خون را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد. آب می‌تواند به بهتر شدن گردش خون کمک کند. به همین دلیل است که نوشیدن آب برای بدن بسیار مهم است.

۶. سیستم قلبی و عروقی بهتر

جریان بهتر خون به معنای سلامت قلبی و عروقی است. بنابراین، به کاهش سطح کلسترول خون نیز کمک می‌کند. به این ترتیب به صورت اتوماتیک به از بین رفتن علائم سکته نیز کمک می‌کند.

۷. بهبود سطح چسبندگی خون

مصرف آب بیشتر به بهبود سطح چسبندگی خون کمک می‌کند. این‌که خون به خوبی در بدن گردش کند بسیار مهم است. به همین دلیل است که نوشیدن حداقل ۲ لیتر آب در روز توصیه شده است چرا که مزایای زیادی برای بهبود گردش خون دارد.

۸. پوست تازه

وجود آب کافی در بدن می تواند به تازه‌تر شدن ظاهر پوست‌تان کمک کند. به همین دلیل است مصرف آب بیشتر می‌تواند پوستی نرم و ابریشمی برای‌تان به همراه داشته باشد.

۹. قلب سالم

سلامت قلبی و عروثی به معنای داشتن رگ‌های خونی سالم‌تر است. بنابراین، نوشیدن آب راهی است برای جلوگیری از احتمال بروز حمله قلبی.

۱۰. مدیریت وزن

جای تعجبی ندارد که آب به کنترل بهتر وزن‌تان کمک می‌کند. بنابراین، راه خوبی برای جلوگیری از افزایش وزن است و به داشتن اندامی مناسب منجر می‌شود.

۱۱. اجتناب از تجمع چربی

مصرف آب به معنای بالا رفتن سوخت و ساز و جلوگیری از جذب چربی است. به همین دلیل است که نوشیدن آب به از بین رفتن چربی بدن کمک می‌کند و یک چربی سوز طبیعی است.

۱۲. ایجاد احساس سیری

آب می‌تواند جایگزینی برای ایجاد حس پر بودن معده است. بنابراین، اگر قصد کاهش وزن یا کنترل برنامه غذایی‌تان را دارید بهتر است صبح‌ها با معده خالی آب بنوشید.

۱۳. کاهش فشار خون

مصرف آب به کنترل فشار خون منجر می‌شود. بنابراین، افرادی که به علائم پرفشاری خون مبتلا هستند می‌توانند آب بیشتری بنوشند تا سطح فشار خون‌شان پایین‌تر بیاید.

۱۴. سلامتی عمومی

وجود آب کافی در بدن می‌تواند به معنای شرایط جسمی بهتر و سالم‌تر است. به همین دلیل است که نوشیدن آب بیشتر می‌تواند به صورت خودکار سلامتی عمومی برای‌تان همراه داشته باشد. به علاوه، نوشیدن آب سرد موجب می‌شود حس‌تان بهتر شود و به صورت طبیعی از افکار منفی یا استرس جلوگیری می‌کند.

۱۵. بهبود مغز

زمانی‌که گردش خون‌تان بهبود یافت، سطح اکسیژن مغز نیز بهتر می‌شود. به همین دلیل است که نوشیدن آب کافی نقش مهمی در عملکرد مغز و بهبود فکر می‌شود.

۱۶. انرژی بهینه

دریافت انرژی بهینه از طریق نوشیدن آب یک راه خوب است. افرادی که دهیدراته می‌شوند دچار ضعف می‌شوند و انرژی کافی دریافت نمی‌کنند. بنابراین، نوشیدن آب کافی به فعال‌تر و مثبت‌تر شدن‌تان کمک می‌کند.

۱۷. احساس تازگی

نوشیدن آب سرد خلق و خوی‌تان را نیز بهتر می‌کند. بنابراین، صبح‌ها آب سرد بنوشید تا حس تازگی داشته باشید و روزتان با روحیه مثبت آغاز کنید.

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *