تعبیر خواب بختک : انواع تعبیر خواب کامل بختک

تعبیر خواب بختک و تعبیر ارواح شیطانی در خواب و تعبیر روانشناسی دیدن خواب بختک و چرا خواب بختک می بینیم را بخوانید.

بخوانید: درمان خانگی بختک : بختک چیست و چگونه می توان آن را از بین برد؟

احتمالاً تابحال در میانه شب از خواب پریده­ اید، از شدت ترس فلج شده ­اید، و با حسی از وحشت درونی و غیرقابل وصف، طوری که انگار مظهر شیطان در اطراف شما ظاهر شده باشد.

چنین تجربه­ هایی در طول عمر انسان رخ میدهند و هر بار به چیزی شخصی چنگ می­اندازند، ولی همه آنها بر یک عنصر مرکزی تمرکز دارند: بینش حضوری که معمولاً به آن لقب شیطان میدهیم، بختکی که در واقعیت آن لحظه دیده میشود. شدت این اتفاق به قدری زیاد و وحشیانه حس میشود که تقریباً غیرقابل تحمّل است. کسی که چنین خوابی میبیند به راه هایی برای فرار متوصل میشود، و در حالی بیدار میشود که اسپاسم های عضلانی شدیدی تجربه میکند، و آرامش میابد زمانی که میفهمد صرفاً یک خواب دیده است.

تعبیر خواب کامل بختک

اگر خواب یک بختک را دیدید، تعبیر خواب بختک علامتی از عمیق ترین ترس هایتان است. قادر نبودن به تشخیص بختک نشان میدهد که انرژی جنسی شما بسیار قویست و دیگر نمی­توانید خودتان را تشخیص بدهید. این خواب اکثر اوقات هشداریست نسبت به اینکه کسی که به او اعتماد دارید، شما را فریب خواهد داد. همزمان، خواب بختک به ما میگوید که به غذا و هر آنچه که میخوریم بیشتر دقت کنیم تا سالم و سلامت بمانیم.

کلمه بختک از ریشه لاتین incubo می آید، که به معنی دراز کشیدن بر روی چیزی است. بختک همیشه مذکر است، و ظاهر میشود تا به شما دروغ بگوید، مخصوصاً اگر زن هستید. به وسیله دروغ هایش، بختک تلاش میکند تا با شما همبستر شود.

اشباح شیطانی

در قرون وسطی، اشباح شیطانی اینکوبوس و سوکوبوس (بختک مذکر و مونث) نامیده شدند. اینکوبوس شخصیت مذکری بود که در اطراف رویاهای زنانه پرسه میزد، و آنها را به سوی گرایشات غیرطبیعی­ای از سنین جوانی میبرد. سوکوبوس نسخه مونث اینکوبوس بود، که به شکار رویاهای مردانه از سنین جوانی میرفت، و وادارشان میکرد به داشتن رویاهایی اروتیک و شوری وحشیانه. باور عموم بر این است که تجربه های مکرر جنسی با این بختک ها برای سلامت شما مضر است و میتواند به مرگتان بیانجامد.

دیدن خواب بختک در تعبیر خواب آمریکایی

آلگونکوینی ها (قبایل بومی شمال آمریکا) معتقدند که دیدن خواب یک بختک حالت ذهنی خاصی است که زمانی اتفاق می­افتد که روح میان جهان مردگان و جهان زندگان معلق است. به همین دلیل  است که مردم در مواجهه با حمله بختک ها آسیب پذیرند. یکی دیگر از فرضیه ها ادعا میکند که آنهایی که روح برزخی دارند، افرادی که اعمال وحشتناکی انجام داده­اند و مرده­اند، اینها پس از مرگ نیز به آرامش نمیرسند و پیش از ورود به کالبدی دیگر برای شروع مجازاتشان، سعی میکنند تا عطش خود را به نحوی دیگر سیراب کنند.

تعبیر خواب بختک : چرا خواب بختک می بینیم؟

چون بدنی برای خود ندارند، سعی میکنند تا یکی را تصاحب کنند، یا حتی ساده­تر، به روح افراد ضعیف­تر در شککنده­ترین حالتشان حمله میکنند: در زمانی که خوابند. فرضیه های مدرن­تر چنین ابرازهایی را در ارتباط با زندگی بیننده خواب قرار میدهند. برای مثال، اتفاقات منفی و ضربه­های روحی دوران کودکی میتواند اثری بد در طولانی مدت داشته باشد، و سبب بروز حین خواب­های آشفته و کابوس­های شبانه زندگی بزرگسالی شود.جنایت، فساد، خشونت فیزیکی و زبانی، و حوادث طبیعی­ای که بشر از توقف یا محدودسازی آنها عاجز است میتواند منجر به حالات درونی اذیت کننده شود که بر خواب­های بختکی اثرگذار است.

استرس و اضطرای در محل کار، نارضایتی عاطفی از روابط خانوادگی، دوستانه و پارتنری از جمله عواملی هستند که اشباح بختکی را فرا میخوانند. خواب های بختک­گونه در زندگی هر شخصی رخ میدهند، و غیرعادی بودن بیمارگونه­اش به تکرار آن بستگی دارد. فارغ از علّت، تکرار بالای چنین پدیده­ای به حالتی روانی-عاطفی شکننده اشاره دارد، و مداخله­ای سریع به منظور درمان آن ضروریست.

تعبیر خواب بختک و نماد وسوسه

اگر خواب بختک میبینید، نماد وسوسه در افکار و قدردانی افراد نزدیک به شماست، اعمال نسنجیده­ای که به شما آسیب میرسانند، بیتفاوتی، نبود شور، قضاوت، تنبلی و مفاهیم محدود، خودخواهی وخیم و فخری که هیچ نفعی به هیچ احدی نمیرساند، درگیری های درونی با حوادث ناراحت کننده­ی دوران کودکی، احساس کمبود محبت از سمت والدین و افرادی که محبوبند.

یک بختک در خواب شما به سختکوشی احتمالیتان، حوادث ناگوار در محل کار، غریزه انجام کاری دیگر در بیداری، نارضایتی شغلی، خسران، آرزوی شما برای رهایی از حجم زیاد مسئولیت­ها، تصمیم گیری درباره زندگی شخصی به دست خودتان، و نیاز به سازگاری با هر شرایطی حتی سخت ترین شرایط ممکن اشاره میکند.

روانشناسی خواب بختک

روانشناسان حوزه خواب معتقدند که بختک­ها نمایانگر درونی­ترین ترس­هایمان هستند. اگر بختک­ها تیره­ رنگ هستند، عموماً نشان میدهند که شما به نوعی از افسردگی مبتلا هستید. اگر بختک ها رنگ روشنی دارند، این یک خواب خوش است. بختک­ها و ارواح طبیعی برای تضعیف نوع بشر ساخته شده­اند. اگر شما خواب ببینید که بختک­ها به سقوط ربط دارند، این بختک­ها وسوسه در آینده نزدیک را نشان میدهند.

شاید در خوابتان این موارد را دیده باشید…

  • بختکی شما را میترساند.
  • بختکی خانه شما را تسخیر کرده است.
  • بختکی تیره رنگ.
  • بختکی با رنگ روشن.
  • حمله یک بختک.
  • سقوط یک بختک.

تغییرات مثبتی رخ میدهد اگر: با درونی­ترین ترس­هایتان روبرو شوید. بر شخصیت قویتان تسلّط پیدا کنید. گذشته خود را قبول کنید و بر آینده خود تمرکز کنید. احساساتی که شاید حین دیدن خواب بختک تجربه کرده باشید: فلج شده. ترسیده. گیج و منگ. تنها. تحت کنترل. وحشی. شکار شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *