معنی خواب‌ ها : آیا خواب های ما واقعا معنی دار هستند؟

خواب ها همواره راز و رمزی جذاب بوده اند. در این مطلب درباره معنی خواب ها و این که تاریخچه معنی خواب‌ ها چیست و معنای خواب ها چه فایده ای برای ما دارند بخوانید.

فیلسوفان همواره تلاش کرده اند تا فرضیه هایی را برای توضیح دادن معنای خواب مطرح و ارائه کنند. با این حال هنوز هیچکس نتوانسته است که معنای واقعی آن ها را ثابت کند. چرا خواب میبینیم؟ هدف خواب هایمان چیست؟ خواب ها چگونه بر زندگی ما اثر می گذارند؟ برخی از خواب ها بسیار واضح اند و برخی دیگر مبهم. چرا؟ هیچکس یک جواب قابل قبول که بر مبنای حقیقت باشد، در اختیار ندارد. در زیر تاریخچه ای از خواب ها ارائه کرده ایم و درباره ی برخی از فرضیه های مشهور تعبیر خواب صحبت خواهیم کرد.

  • خواب ها واقعا به چه معنا اند و تاریخچه ی تعبیر خواب چیست؟
  • چگونه به خواب ها معنا هایی را ربط می دهیم؟
  • معنای خواب من چیست؟

معنی خواب ها چیست و تاریخچه ی تعبیر خواب چیست؟

همانطور که ذکر شد خواب ها همچنان یک راز مانده اند. اگر چه برطبق نظر بسیاری از فیلسوفان و محققان خواب ها اهداف مختلفی دارند. برای مثال، زیگموند فروید ادعا می کند که خواب های ما امیال سرکوب شده­ی ما هستند. روانپزشکان بیان می کنند که خواب ها ذخیره گاه موقت حافظه­ی ما هستند.

بخوانید :‌ انواع تعبیر خواب

دیگر مطالعات در این زمینه بیان می کنند که خواب های ما مانند مکانیزم جمع آوری زباله است. به عبارت دیگر، رویاها ابزاری نامرئی هستند که به کمک افراد برای خلاص شدن از دست اتصالات و ارتباطات مغزی ساخته شده در طول روز می آیند. یک تئوری دیگر چنین فرض می کند که ما خواب می بینیم تا چیزهایی را به یاد بیاوریم. بر طبق گفته های دیراید بارت، محقق پزشکی دانشگاه هاروارد، خواب های ما تئاتری هستند که ما مشکلاتمان را در آن حل می کنیم. به بیان دیگر ما خواب می بینیم تا راه حلهایی را پیدا کنیم و مشکلاتمان را در بیداری حل کنیم. برخی روانشناسان و روانپزشکان ادعا می کنند که خواب های ما ایده­های جدیدی تولید می کند.

ثابت نشدن معنی خواب‌ ها

در هر صورت این فرضیه هارا نمی توان ثابت کرد و هیچگاه ثابت نخواهد شد. هرچیزی که درمورد خواب ها می خوانیم صرفا پیشفرض ها یا توضیحاتی هستند. فرضیاتی اخیر با یک نتیجه گیری از خواب مطرح شده اند به این شرح که خواب ها با عواطفی از ما که کاملا منطقی اند در ارتباط هستند. با این حال سوالی که هچیگاه پاسخ آن پیدا نشده است این است که «چگونه می توان مطمئن بود؟» پاسخ این سوال این است که «ما مطمئن نیستیم و هیچگاه هم از هدف واقعی خواب ها مطمئن نخواهیم شد».

چگونه به یک خواب معنایی را نسبت می دهیم؟

خواب های ما می تواند بر زندگی ما اثر بگذارد. بسته به این که چگونه آنهارا درک می کنیم. برخی شاید اعتقاد نداشته باشند که این خواب ها معنایی در بر دارند، درحالی که سایرین به شدت معتقدند که زندگیشان بر معنای خوابهایشان استوار است. برای به­کارگرفتن تعبیر خواب­ در زندگی روزمره، بررسی معنایشان در مرحله ی اول ضروریست است.

اگر شما به خواب­هایتان باور دارید، به گفته­های متخصصان خواب با دقت گوش دهید. خودتان را از معنای خوابتان مطلع کنید و مطابق آنچه خوابتان به شما می گوید، واکنش نشان بدهید. اگر چه تعبیر خواب را هم نباید بسیار جدی گرفت. گاهی اوقات خواب هایتان صرفا انعکاسی از احساسات فعلی شما هستند. مطابق پژوهش ها افرادی که از یک صانحه جان سالم به سر می برند، اکثراً مستعد دیدن کابوس هستند. کابوس­های این چنینی را نباید به معنای خاصی تعبیر کرد؛ بلکه صرفاً انعکاس عواطف کنونی آن فرد می باشد.

خواب من به چه معناست؟

برای بررسی معنی خواب‌ ها قویاً توصیه می کنیم که بخش واژه­نامه­ی تعبیر خواب وبسایت ما را بررسی و جست و جو کنید. پس از گذر سالهای زیادی از تحقیقاتمان در حوزه خواب، با توضیحاتی مفصل درباره تعبیر خوابهایتان اینجا هستیم. حرف اول اصطلاح مربوط به خوابتان را سرچ کنید، اصطلاحی که نقشی اساسی در خوابتان بر عهده داشت، تا از جزئیات خوابتان مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *