تعبیر خواب دندان شیری +‌ تعبیر خواب دندان نداشتن

ممکن است دفعات زیادی در خواب تان دندان شیری دیده باشید و بخواهید تعبیر آن را بدانید. تعبیر خواب دندان شیری و تعبیر خواب کشیدن دندان شیری و دیگر تعبیرها ادامه را بخوانید.

تعبیر خواب دندان به چه معناست؟

دندان شیری علامت رشد، قدمی رو به بزرگسالی است. از دست دادن دندان شیری نشانه ی از دست دادن معصویت و رویا های کودکی است، بنابراین دندان شیری در خواب به احساسات کودکانه ای که از دست رفته اند، ارتباط دارند. دندان شاید نشان بدهد کلماتی که ما می خواهیم بگوییم اما نگفته ایم، شاید مشکلاتی بر سر راه ابرازمان در زندگی وجود دارد. در برخی از تمدنها از دست دادن دندان اغلب نمایانگر از دست رفتن زندگی در واقعیت است. بر طبق گفته های کارل یونگ، دندان شیری نمایانگر تولد موقعیت های جدید است. اگر در دندانپزشکی هستید و بر روی دندان شیریتان کار می کنند (مثل پر کردن یا کشیدن)، معنای این خواب این است که بیننده ی آن صرفاً آماده­ی هر نوع چالشیست در زندگی که در سر راهش سبز شود.

انواع خواب دندان و تعبیر آن

 • دیدن دندان شیری یک بچه.
 • تف کردن دندان شیری.
 • دندان شیری ای که پیچ خورده است.
 • دندان شیری کشیده شده.
 • دیدن پری دندان.
 • کاملا بی دندان بودن.
 • دیدن یک دندان شیریه تمیز.

تغییرات مثبتی رخ خواهد داد اگر…

 • لبخندی با دندان های تمیز و برّاقتان بزنید.
 • در خوابتان دندان های شیریتان را تمیز کرده باشید.
تعبیر خواب دندان شیری

تعبیر خواب دندان شیری به صورت کامل

دندان شیری پیچ خورده نماد سختی هایی در جوانیست، عطش شما برای ماجرا جویی و تجارب زندگی بزرگسالی. به سیستم واکنشیتان توجه کنید. آیا در حال حاظر چیزی وجود دارد که شمارا فرسوده کند؟ دیدن خواب دندان شیری درحال افتادن به معنای این است که شما با تقلاهای پایان نیافتنی مواجه هستید. صرفاً شخصی نزدیک، انرژی و پتانسیل خلق چیزهایی غیرمنتظره در زندگی را به شما می دهد.

تعبیر خواب دندان شیری لق

جزییات حول خواب دندان شیری به معنای ضمیر ناخوداگاهیست که احتمالاً در تلاش برای فرستادن یک پیام است. اگر دندان شیری شما تق و لق است؛ معنای آن این است که اخیراً رفتار نابالغی از خودتان نشان داده اید و باید به شیوه حل مشکلاتتان در زندگی فکر کنید.

دندان شیری همچنین علامت محافظت است، چون آنها از دندان های اصلی ما در بزرگسالی مراقبت می کنند. دیدن یک پری که دندان شیری شما را می برد؛ به معنای نگرانی های شما درباره­ی تصویریست که از خودتان دارید. همچنین به این معنیست که نیاز به برآورده شدن آرزویی دارید.

تعبیر خواب دندان شیری فاسد و بی دندان بودن

اگر شما در خوابتان بی دندان هستید، معنای آن نادیده گرفتن شما توسط شخص نزدیکی به شما است. اگر دندان شیری شما فاسد شده است؛ معنای آن ریسک کردن دوستی نزدیک به شماست. برای مثال؛ شاید او درمورد افراد یا شرایطی چیزی را دست کم بگیرد یا دچار سوتفاهم شود، و یا از شنیدن توصیه های دیگران ناتوان باشند.

اگر خوابی می بینید که یک دندان شیری تمیز یا دندانی دارید که در حال برق زدن است؛ این خواب به معنای دوستی هاییست که مستحکم خواهند شد. اگر ریشه ی دندان های شیری شما در خوابتان نقشی دارند، معنایش اهمیت در نظر گرفتن سایر افراد در زندگی واقعی است.

تعبیر خواب مسواک زدن دندان شیری

مسواک زدن دندان های شیری در خواب این گونه تعبیر می شود که شما در تلاش برای خلاص شدن از شر مشکلاتتان در زندگی واقعی هستید. اگر چیزی بین دندان های شیری شما گیر کرده است تعبیر آن فکر کردن بیننده­اش درباره­ی آینده است.

دیدن یک دندان شیری که اندازه اش فرق می کند، به معنای وجود مشکلی احتمالی در زندگی است. امّا شما نیاز به در اختیار داشتن دانش لازم برای اشکال هر مشکلی هستید. شاید شما ببینید که دندان شیریتان از جنس طلا است؛ اگر چنین شد، کارل یونگ طلا را با خودِ برترتان در ارتباط می داند. معنای آن جست و جوی بیننده خواب برای چیزی ارزشمند در زندگی است.

تعبیر خواب دندان شیری و تف کردن آن

تف کردن دندان شیری به معنای این است که در زندگی واقعی به خلاص شدن از شر چیزی نیاز دارید. اگر خواب ببینید که دندان شیریتان افتاده است؛ تعبیر آن رضایت شما از زندگی بزرگسالیتان می باشد. در برخی موارد دیدن دندان شیری سیاه یا وجود یک آلودگی در دهانتان، یک علامت منفی به حساب می آید. دلیلش این است که دندان سیاه، نشانه­ی وجود پشیمانی از چیزیست که انجام داده اید یا گفته اید.

دیدن فرد یا کودکی که دندان شیری دارد، اغلب «تباهی» را، حتی به شکل موقتی آن، القا می کند. این مسئله را می توان ازطریق حس یا ناتوانی در بدست آوردن چیزی که عمیقاً خواهان آن هستید، تجربه کرد؛ ‌بنابراین معنای چنین خوابی را یک زیان مالی محتمل، یا از دست دادن شخصی که برای شما قابل احترام است تعبیر میکنند.

 دندان می تواند کلماتی را که گفته یا نگفته اید، به تصویر بکشد. شاید مسائلی که دوست داریم با بقیه در میان بگذاریم. یک تعبیر اساسی برای افراد بسیار زیادی این است که خوابشان همان چیزیست که در مورد دیگران دوست دارند اتفاق بیفتد.

تعبیر خواب از دست دادن دندان شیری

در فرهنگ های معدودی، از دست دادن دندان شیری معمولاً نشان دهنده­ی احیای یک زندگی جدید است؛ اما زمانی که دندان شیری را از دست می دهید، از خلأی واقعی در دهانمان آگاه می شویم: از یک زیان واقعی. به همین دلیل یک دندان شیری گمشده می تواند به از دست رفتن چیزی بسیار مهم مرتبط باشد. اگر چه ممکن است به معنای طبق نقشه پیش نرفتن اتفاقی نیز باشد.

اگر در خوابتان دردی حس می کنید که به از دست دادن دندان شیریتان مرتبط است، می توان آن درد را به زندگی واقعی مرتبط دانست و آن را نشانه ی نیاز به سرانجام رسیدن یک ارتباط تلقّی کرد، امّا این به سرانجام رسیدن، دردناک خواهد بود. اگر دندان­های شیری در حال افتادن در توده­های بزرگ باشد، معنای این خواب زیانیست بزرگ، مانند مرگ یکی از اعضای خانواده یا شاید یک معشوقه؛ البته روش واقعی بیرون کشیده شدن دندان دارای اهمیت است. اگر دندان شیری با ضربه­ای از جایش کنده شود، این خواب به آمادگی شما ارتباط دارد. احتمالاً مشکلاتی در مورد بالا رفتن سن در زندگیتان دارید. در رابطه با یک دندان شیری که بر روی زمین می افتد می توان گفت زیان، ناراحتی یا حتی بیماری شخصی نزدیک پیش بینی می شود.

بخوانید: تعبیر خواب جا ماندن از پرواز + تعبیر خواب گم کردن بلیط هواپیما

چون شما به شکل طبیعی، پس از آنکه دندان شیریتان را از دست دادید، با یک دندان جدید جایگزین می شود؛ شاید این خواب را چنین درک کنید که با دوران و مسیری جدید از زندگیتان مرتبط باشد. عمدتاً یک ردیف کامل از دندان شیری در خواب نشان دهنده­ی تهاجمی یا تدافعی بودن شماست. این رویا همچنین می تواند هشداری نسبت به بزوم خوب فکر کردن در مورد همه­ی چیزها باشد؛ به عبارتی دیگر سعی کنید که در گفتارتان در زندگی هیچگاه عجله به خرج ندهید.

تعبیر خواب دندان شیری بزرگ و کوچک

دندان های شیری کوچک یا بزرگ به معنای نیاز شما به استقامت، انرژی، ویا شاید ظرفیت قبول یک پروژه باشد. دندان شیری کوچک در معنای متضاد، به محرومیتی که خیلی جزئی نیست ارتباط دارد؛ اگر دندان های شیری بسیار کوچک اند، پس معنای این خواب جای گاز گرفته شدن است. اگر شما لبخند بزنید و دندان های شیریتان نمایان باشند این خواب بیانگر وجود فشار های زیاد بر شماست، ولی باید اراده ی راسخ یا برنامه ی روزانه برای دندان هایمان داشته باشیم حتی اگر هر زمانی که بخاطر درد جسمی شدید یا حتی یک درد روانی مجبور به عقب نشینی شویم و یا بخاطر خشم و نا امیدی دست از کار بکشیم. دندان های شیری کثیف به معنای نیاز شما به دیدی جدید نسبت به اتفاقات زندگی است.

تعبیر خواب لکه بر روی دندان شیری

لکه های واقعی بر روی دندان، بیانگر احتمال وجود مشکلی در نفوذ کلام شما در زندگیست، که این مسئله برای دیگران در زمان برقرار ارتباط شما با آنها چندان کارآمد نبوده، و شاید همچنین این مسئله بر موفقیت های شما در زندگی اثرگذار بوده باشد. دیدن یک دندان دراکولایی شیری به معنای نیاز احتمالی شما به درنظر گرفتن امکان اثرات نامطلوبیست که تلاش هایتان بر شخصی دیگر میگذارد. قورت ‌دادن تعداد زیادی دندان شیری، نشان دهنده­ی چیزیست که قرار است به شکلی ذهنی برای شما اتفاق افتد. اگر دندان شیری شما در حال افتادن آن هم به صورت یک توده بزرگ است، این خواب را می توان با بالا رفتن سن و از دست دادن ظاهر جوانتان مرتبط دانست.

احساساتی که شاید در حین دیدن خواب دندان شیری تجربه کرده باشید.

 • نگران شدن از افتادن دندان هایتان.
 • تمیز کردن دندان های شیریتان.
 • از هضم اتفاقی که برای دندان های شیریتان افتاده است عاجزید.
 • سردرگمی.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *