استفاده از پرایمر در آرایش صورت :‌ مراحل گام به گام

بسیاری از زنان از استفاده از یک پرایمر به طور منظم آگاهی ندارند. آیا از مزایای متعددی که این محصول اساسی برای استفاده از پرایمر در آرایش صورت قبل از آرایش دارد مطلع هستید؟

اگر یکی از افرادی هستید که نمی‌توانند بدون آرایش از خانه بیرون بروند و یا فقط با کرم و رژ لب احساس خوبی دارید ، استفاده از یک پرایمر برای پوست شما امری ضروری است. اگر نسبت به استفاده از یک پرایمر آرایشی آگاهی ندارید حالا وقت آن است که این اگاهی را کسب کنید.

بخوانید: درمان جای جوش : روش های طبیعی و خانگی بردن جای جوش

پرایمر پایه هر محصولی است که قصد دارید روی صورت خود قرار دهید. در حالی که ممکن است فکر کنید استفاده از یک کرم یا فونداسیون کافی است، اما دلایل متعددی برای استفاده از یک پرایمر برای صورت به طور منظم وجود دارد.

مزایای استفاده از پرایمر در آرایش صورت

# ۱ لطیف کننده پوست

# ۲ کاهش خطوط روی پوست و منفذهای ریز

# ۳ تاثیر روی رنگ پوست

# ۴: پنهان کردن آکنه و آثار آکنه

# ۵ آرایش شما با دوام تر است،( در هر شرایط آب و هوایی)

# ۶ می‌تواند به عنوان آرایش استفاده شود

و با این حال، بسیاری از زنان از این مرحله صرفنظر می‌کنند، نه به این خاطر که به پرایمر اعتقاد ندارند، اما نمی‌دانند چطور پرایمر مناسب خود را انتخاب کنند. مقاله زیر را بخوانید و ما به شما کمک خواهیم کرد یاد بگیرید استفاده از پرایمر برای آرایش را دوست داشته باشید.

استفاده از پرایمر در آرایش صورت

# ۱. می‌خواهید از پرایمر برای چه کاری استفاده کنید؟

آیا می‌خواهید چین و چروک و خطوط زیبایی را پوشش دهید؟ یا نگران پوست براق و چرب هستید؟ رنگ پوست؟ زخم آکنه؟ تحقیق خود را انجام دهید، برچسب را بخوانید و پرایمر را بعد از آن که دلیل استفاده از آن برا خود شما روشن شد , بخرید.

# ۲ نوع پوست خود را مشخص کنید

پوست شما چرب، خشک، یا نرمال است؟ روش های مختلفی برای پوست های متنوع وجود دارد؛ دقت کنید که درست انتخاب کنید.

از یک پرایمر بدون چربی یا یک پرایمر با سالیسیلیک اسید برای پوست چرب استفاده کنید. برای پوست خشک، ما یک پرایمر مبتنی بر ژل و یا روشن‌کننده توصیه می‌کنیم. اگر شما پوست معمولی داشته باشید، خوش‌شانس هستید. ترکیبات مختلف را امتحان کنید تا جایی که بهترین‌ها را پیدا کنید.

# ۳ بررسی سازگاری با پوست

دقت کنید که پرایمر و پوست با هم سازگاری داشته باشند – اینکه پرایمر بر پایه روغن یا آب باشد بسیار مهم است. زمانی که برای خرید یک پرایمر می روید، کمی از دستتان استفاده کنید و آن را روی پوست دست خود امتحان کنید. اگر به راحتی پخش شود، شما یک انتخاب خوب داشته اید.

استفاده از پرایمر در آرایش صورت

چهره خود را صاف کنید

# ۱ با یک صورت تمیز شروع کنید

قبل از این که پرایمر را به کار ببرید، صورت خود را از همه ناخالصی‌ها پاک کنید. از یک تمیز کننده ملایم مانند فوم تمیز کننده اولی استفاده کنید. هم چنین مطمئن شوید که دست‌هایتان تمیز هستند.

# ۲ مرطوب کننده

پرایمر انتخابی نیست، حتی اگر دارای ویژگی‌های مرطوب کنندگی باشد. مرطوب کننده پوست شما را نرم و انعطاف‌پذیر نگه می‌دارد.

اجازه دهید مرطوب کننده قبل از شروع با پرایمر به طور کامل جذب شوند.

روش استفاده از پرایمر در آرایش صورت

# ۱ با مقدار یک نخود از پرایمر کار را شروع کنید

استفاده بیش از حد می‌تواند روی پوست شما توده هایی ایجاد کند. اندازه یک نخود برای پوشاندن صورت و گردن شما کافی است.

# ۲ از وسط شروع کنید

پرایمر را به مرکز صورت خود بزنید و آن را به سمت بیرون با حرکات دایره‌ای ملایم پخش کنید. دقت کنید که آن را به یک روکش صاف تبدیل کنید. به خط مو و گردن هم بروید. گوش‌های خود و ناحیه اطراف چشمان خود را فراموش نکنید.

همچنین می‌توانید یک لایه نازک را روی لبهای خشک اعمال کنید تا رژلب تازه و برجسته را تمام روز نگه دارید و از نفوذ آن به خطوط ظریف نزدیک دهان خود جلوگیری کنید.

# ۳ صبر کنید تا خشک شود

شما می‌توانید این پایه را انتخاب کنید چون پرایمر به منافذ پوست و رنگ شما کمک می‌کند. اگر می‌خواهید برخی از آن‌ها را به کار ببرید، ابتدا اجازه دهید که پرایمر خشک شود. در این صورت متوجه خواهید شد که به پرایمر کم‌تر از قبل نیاز دارید.

پایه را با یک پودر مات ترکیب کرده و پوشش دهید.

منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *