درمان خشکی و شکستگی مو : راه‌های مقابله با آسیب مو

این بینش مراقبتی ساده که رطوبت رسانی به مو، موهای خسته را پس از یک روز تابستانی پر از تحرک و تعریق دوباره زنده می کند بینشی بسیار درست است. پس راه‌هایی برای درمان خشکی و شکستگی مو مورد نیاز است.

ممکن است تابستان فوق‌العاده‌ای داشته باشید، اما این غیر معمول نیست که موهایتان در این زمان از سال از بهترین حالت خود خارج شود. خشک، شکننده و تکه تکه شده و بخش‌هایی  از آن از هم شکافته شوند. آب و هوای گرم می‌تواند سبب ایجاد این آسیب ها شود. در حالی که موهای شما نمی‌تواند خودش را ترمیم کند، در این مقاله نحوه کمک به آن برای احیای و بازیافتن حالت اصلی سالم مو نشان داده شده است.

آرایش پاک کن طبیعی

راه‌های درمان خشکی و شکستگی مو

مشکل: آب و هوا

همانند پوست  در معرض نور خورشید قرار گرفتن می تواند برای مو مضر باشد چرا که نور خورشید می‌تواند به غشای محافظی که اطراف موهای شما را احاطه می‌کند آسیب بزند. این امر منجر به ایجاد موهای شکننده، و رنگ باخته و کدر می‌شود.

راه‌حل: تغییر مواد تغذیه موهای خود

همان طور که مرطوب کننده مناسب پوست صورت و بدن خود را استفاده می کنید شامپو و نرم‌کننده خود را برای تغذیه موهای خود در تابستان و زمستان عوض کنید. استفاده از شامپوی ترمیم کننده پنتین به التیام آسیب  ها کمک می‌کند، و در مقابل آسیب پذیری موها در آیندهد مانعت به عمل می آورد. نکات بیشتری از این گروه را بخوانید تا موهایتان را با استفاده از این نکات تقویت کنید.

مشکل: نمک و کلر

سپری کردن تابستان در داخل و خارج از استخر به معنای حمام کلر برای موی شما با نتایج کامل آشکار آن که ریزش مو است می باشد. کلر برای ضد عفونی کردن آب استفاده می‌شود، کلر روغن‌های طبیعی را از پوست شما جدا می‌کند و می‌تواند باعث تغییر رنگ مو نیز شود. در همین حال، مقدار نمک بالای دریا رطوبت را از موهای شما خارج کرده و رنگ مو را پاک کند.

راه‌حل: کمی روغن اضافه کنید

در پروسه درمان خشکی و شکستگی مو موهای شما به روغن نیاز دارد تا به نظر سالم برسد، بنابراین روی موهای خود ماسک روغن نارگیل استفاده کنید. روغن نارگیل هم مانند یک جزیره استوایی پر از ویتامین و اسیدهای چرب ضروری است. آن را روی موهای خود بمالید و از ریشه‌ها شروع کنید و به نکات زیر گوش دهید. مو خود را با نوک انگشتان خود ماساژ دهید و سپس آن را ببندید و به روغن اجازه دهید تا قبل از شستن به مدت ۲۰ دقیقه روی موهای شما بماند.

مشکل: حالت دادن به مو با استفاده از سشوار یا اتوی مو

خشک کردن مکرر و استفاده از ابزارهای حالت دهنده مو که موها را  گرم می کنند به کیسه‌های ترشحی مو آسیب می‌رساند، که منجر به شکسته شدن موها می شود. همچنین رنگ موها را کمرنگ کرده و حتی باعث نازک شدن آنها نیز می شود.

راه‌حل: استفاده از اسپری های محافظت از حرارت

برای درمان خشکی و شکستگی مو هرگز از دستگاههای حالت دهنده مو که موها را داغ می کنند بدون استفاده از اسپری محافظت کننده مو در برابر حرارت استفاده نکنید. همیشه به جای استفاده ازاین دستگاه ها برای خشک کردن مو، موهای خود را در یک حوله بپوشانید تا از شر آب  اضافی خلاص شوید و به موهایتان اجازه دهید تا به طور طبیعی خشک شوند. از شانه زدن موهای خود هنگام خیس بودن نیز اجتناب کنید چون وقتی مو خیس است در برابر شانه زدن بسیار آسیب پذیر بوده و شکننده است.

مشکل:دوش گرفتن های پشت سر هم

آب و هوای گرم و تعریق زیاد در طول تابستان به این معنی است که شما احتمالاً بیشتر موهای خود را می‌شویید، که این امر می‌تواند چربیهای کف سر که حالت طبیعی بر روی پوست سر هستند  را پاک کرده و پوست را آزار دهد و موی شما را از چربیهای ضروری مورد نیاز خود محروم کند. تغییر فصل سبب جبران خسارت هایی است که از این طریق به موی شما وارد شده است.

راه‌حل: شامپوی خشک

برای درمان خشکی و شکستگی مو سعی کنید میزان فاصله زمانی  بین شستشو با شامپوی خشک را افزایش دهید. استفاده از شامپوی خشک پنتین که به تمیز کردن مو بدون نیاز به شستشو کمک می کند راهی است برای از بین بردن چربی های روی مو و تازه کردن مدل موی شما بدون نیار به شسشتوی مو در روزهایی که نیازی به شستن موها نیست.. اگر نیاز دارید هر روز موهای خود را بشویید، مطمئن باشید که از شامپویی استفاده می کنید که موهای شما را مرطوب کرده و با مواد بسیار سبک آنها را شستشو می دهد.

منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *