دراز کشیدن به پهلوی چپ در زمان بارداری مفید است؟

در این مطلب به شما اطلاعاتی در مورد فواید دراز کشیدن به پهلوی چپ در زمان بارداری و خواص به پهلوی چپ خوابیدن در بارداری خواهیم داد.

بارداری اتفاق فوق‌العاده‌ای است. زنان زیادی منتظر تجربه کردن این دوران پر از زیبایی و شگفتی هستند. اما گذشته از زیبایی‌ها و لحظات متفاوتی که در این دوران تجربه خواهید کرد، نکاتی هم وجود دارند که با رعایت آنها آرامش و سلامتی‌تان در حد مطلوب خواهد بود، چیزی که هم برای مادر و هم برای جنین اهمیت زیادی دارد. یکی از این نکات با شیوه خوابیدن مرتبط است.

بیش تر بخوانید: رابطه قرص های ضد بارداری و بزرگ شدن سینه در زنان

گفته می‌شود که زنان باید در دوران بارداری روی پهلوی چپ بخوابند. علت توصیه دراز کشیدن به پهلوی چپ در زمان بارداری ، موضوع نوشتار حاضر است. با ما همراه باشید!

۱. راحت‌تر نفس می‌کشید

بسیاری از زنان باردار گزارش داده‌اند که این موقعیت می‌تواند به تنفس بهتر آن کمک کند. به طور عمده برای مادر از سه‌ماهه‌ سوم بارداری، نفس کشیدن کمی دشوار می‌شود. اما مطابق با مطالعات، خوابیدن روی پهلوی چپ به بهبود تنفس کمک می‌کند.

۲. ریه‌ها را تقویت می‌کند

دراز کشیدن روی پهلوی چپ در دوران بارداری، می‌تواند ظرفیت ریه را افزایش دهد و در نتیجه اکسیژن بیش‌تری وارد کل بدن می‌شود.

۳. آرامش‌بخش است

خوابیدن به پهلوی چپ سبب می‌شود که زنان احساس آرامش بیشتری داشته باشند. زنان در این دوران معمولا مشکل خواب هم دارند اما با خوابیدن به پهلوی چپ و در نتیجه آرامش بیشتر، خواب بهتری را هم تجربه خواهند کرد.

۴. گردش خون را بهبود می‌دهد

اعتقاد بر این است که خوابیدن به پهلوی چپ در هنگام بارداری، به گردش خون بهتر کمک می‌کند.

۵. آرامش جسمانی را افزایش می‌دهد

خوابیدن به پهلوی چپ همچنین می‌تواند برای زنان آرامش جسمانی به همراه داشته باشد و در نتیجه از خستگی بدنی و کسالت جلوگیری می‌کند.

۶. فرایند گوارش را بهبود می‌دهد

تحقیقات متعددی نشان داده‌اند که این عادت به مادر حامله کمک خواهد کرد که فرایند گوارش بهتری داشته باشد. در واقع این موقعیت خواب از هر گونه مشکلات روده جلوگیری می‌کند. بنابراین، می‌تواند سیستم گوارش را بهینه‌سازی و از مشکلات گوارشی بیشتر در دوران بارداری جلوگیری کند.

۷. مانع سوزش سردل می‌شود

یکی دیگر از مزایای خوابیدن به پهلو جلوگیری از سوزش سردل است. سوزش سر دل یکی از مشکلات شایع دوران بارداری است که برخی زنان تجربه می‌کنند. با خوابیدن به پهلو می‌توان از این مشکل جلوگیری کرد.

۸. سلامت جنین را بهبود می‌دهد

اعتقاد بر این است که خوابیدن به پهلو می‌تواند به سلامت جنین کمک کند. به این صورت که جنین اکسیژن بیش‌تری می‌گیرد و همچنین مواد غذایی را راحت‌تر دریافت خواهد کرد. بنابراین، سالم‌تر خواهد بود و رشد طبیعی خواهد داشت.

۹. بی‌خوابی را درمان می‌کند

این موقعیت خواب، برای جلوگیری از بی‌خوابی مادر باردار مفید است. بی‌خوابی مشکل شایع دوران بارداری است که بنا به مطالعات صورت گرفته با خوابیدن به پهلوی چپ تا حد زیادی برطرف خواهد شد.

۱۰. از استرس جلوگیری می‌کند

زمانی که مادر خواب خوب و آرامی را تجربه کند، ناخودآگاه احساس بهتری هم خواهد داشت. به همین دلیل خوابیدن به پهلوی چپ به عنوان شیوه‌ای برای پیشگیری از بی‌خوابی، به جلوگیری از هر گونه استرس در دوران بارداری کمک می‌کند.

منبع: drhealthbenefits

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *