کاهش درد آرتریت و التهاب مفاصل : ۵ شیوه تسکین درد آرتریت

در این مطلب به شما اطلاعاتی در مورد کاهش درد التهاب مفاصل یا آرتریت و تسکین درد آرتریت با رژیم غذایی و کفش مناسب و.. خواهیم داد.

آرتریت یا التهاب مفاصل یکی از بدترین بیماری‌هایی است که ممکن است از آن رنج ببرید. این بیماری می‌تواند بر هر اثر بگذارد و لزوما نباید سالمند یا ضعیف باشید تا به این بیماری مبتلا شوید.

در این نوشتار به شیوه‌های تسکین درد مفاصل به طور طبیعی خواهیم پرداخت. در صورتی که خودتان یا یکی از اطرافیان‌تان به این بیماری مبتلا است، نوشتار حاضر برای‌تان مفید خواهد بود.

۱. خوراکی‌هایی که مصرف می‌کنید و رژیم غذایی‌تان تاثیر زیادی روی شدت درد دارند

غذاهایی که می خورید و حفظ یک رژیم غذایی سالم می‌تواند تفاوت قابل‌توجهی در کاهش درد آرتریت ایجاد کند. غذا در صورتی که به دقت انتخاب شود، می‌تواند مثل دارو عمل کند.

از غذاهای چربی که دارای کربوهیدرات و سدیم بالا هستند، پرهیز کنید. این غذاها حاوی موادی هستند که می‌توانند منجر به التهاب شوند، و التهاب باعث تشدید درد آرتریت می‌شود. زمانی که به طور مداوم از یک رژیم غذایی سالم استفاده کنید، متوجه می‌شوید که چقدر حال‌تان بهتر خواهد شد.

برخی غذاهای ضدالتهاب که بهتر است در رژیم غذایی‌تان قرار بدهید عبارتند از: زردچوبه، غذاهای غنی از ویتامین D، امگا۳، فلفل و زنجبیل.

بیش تر بخوانید: آرتروز زانو: ۸ درمان آرتریت زانو + علائم و دلایل آرتروز زانو

۲. کفش مناسب بپوشید

برخی از دردهای آرتریت ناشی از فقدان حمایت از استخوان‌ها و مفاصل شما هستند. یکی از گزینه‌های مهم این است که کفش مناسبی به پا کنید.

تمام روز کفش به پا دارید و کفش‌ها پاهای‌تان و پاها به طور مستقیم بدن‌تان را پشتیبانی می‌کنند. انتخاب کفش مناسب علائم آرتریت را به طور قابل‌ملاحظه‌ای بهبود می‌دهد و سبب کاهش درد می‌شود. اگر از آرتریت در پاها، مچ پا یا پاها رنج می‌برید، کفش‌های‌تان را عوض کنید. با پوشیدن کفش استاندارد خیلی زود تفاوت ایجادشده در شدت درد را متوجه خواهید شد.

 کاهش درد آرتریت و التهاب مفاصل : ۵ شیوه تسکین درد آرتریت

۳. ماساژ بگیرید

صرف هزینه برای یک برنامه منظم ماساژ می‌تواند یکی از راه های کاهش درد آرتریت و التهاب مفاصل باشد. از کسی که ماساژ را انجام می‌دهد درخواست کنید تا بیشتر روی مناطق دچار درد تمرکز داشته باشد. و تا جایی که امکان دارد برنامه ماساژتان را ادامه بدهید.

ماساژ به طور طبیعی باعث افزایش سطح سروتونین و کاهش سطح کورتیزول می‌شود. هر یک از این سطوح می‌تواند نقشی در درد آرتریت ایفا کند و ماساژ می‌تواند این سطوح را به طور طبیعی تنظیم کند و باعث تسکین درد شود. با گرفتن ماساژ به طور منظم، به احتمال زیاد تسکین درد و وسیع‌تر شدن محدوده حرکت را تجربه خواهید کرد.

۴. راه‌هایی برای رفع استرس‌تان پیدا کنید

امروزه استرس بخشی جدا نشدنی از زندگی بسیاری از آدم‌ها است. و اینکه ما چگونه استرس‌مان را مدیریت می‌کنیم با درد آرتریت‌مان ارتباط مستقیم دارد. استرس باعث التهاب می‌شود و در نتیجه می‌تواند منجر به درد شود.

روش‌های زیادی برای از بین بردن استرس وجود دارد و شما باید بکوشید شیوه‌ای که روی شما موثر است را پیدا کنید. به این ترتیب درد مفاصل‌تان نیز کاهش خواهد یافت.

۵. درمان گرم و سرد

یکی دیگر از گزینه‌های عالی برای درمان طبیعی درد آرتریت درمان گرم و سرد است. گرما درمانی گردش خون را بهبود می‌بخشد و مفاصل و عضلات را تسکین می‌دهد. سرما درمانی باعث تسریع گردش خون می‌شود، منطقه را بی‌حس می‌کند و تورم را کاهش می‌دهد. شما می‌توانید یک روش را انتخاب کنید یا می‌توانید هر دو را یکی در میان انجام بدهید. کم کم ممکن است متوجه شوید که برای تسکین درد آرتریت خاص یکی بهتر از دیگری موثر است. اگر خواستید هر دو را به صورت یکی در میان استفاده کنید، مراقب باشید زیرا ممکن است پوست‌تان آسیب ببیند.

خلاصه و نتیجه‌گیری

درد آرتریت می‌تواند شما را از کار و زندگی بیندازد، چیزی که خوشایند نیست. داروهای زیادی برای درمان درد این بیماری در دسترس است، اما تسکین درد با استفاده از دارو معمولا موقتی است. تسکین درد با استفاده از درمان‌های طبیعی معمولا دوام زیادی دارد به خصوص اگر که آنها را در برنامه زندگی روزانه‌تان بگنجانید.

منبع: healthbenefitstimes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *