۱۱ سرگرمی آخرهفته مفرح و شاد برای خانواده‌ و کودکان

بهترین سرگرمی آخرهفته مفرح و شاد برای کودکان و پیشنهادهای شاد و مفرح برای آخر هفته با کودکان و آخر هفته را چگونه برای کودک مان شاد کنیم؟

هرچه زمان بیشتری با هم بگذرانید، تجارب بهتری را با هم سهیم می‌شوید و به خانواده‌ای با محبت تبدیل می‌شوید. امروزه آنقدر سرگرمی زندگی‌های شخصی خود هستیم که به سختی وقت صحبت کردن یا سهیم شدن در تجارب مختلف را با اعضای خانواده‌مان پیدا می‌کنیم. در این‌جا فهرستی از فعالیت‌های مفرح خانوادگی برای آخر هفته را می‌بینید که می‌توانید از آن‌ها ایده بگیرید.

۱. شب ویدئویی در خانه

همه کودکان عاشق آن هستند که ویدئوهای بچگی خود یا کلیپ‌های تهیه شده با تصاویر آن دوران را ببینند. کلیپ روز ازدواج والدین هم برای آن‌ها جالب است. فقط نگذارید طول ویدئو زیاد و در نتیجه خسته‌کننده شود.

۲. شب تماشای فیلم تعاملی

با هم و به عنوان یک خانواده فیلم تماشا کنید. برای تعاملی کردن آن سعی کنید از فیلم‌هایی با یک پیام جنجالی استفاده کنید و بعد درباره آن بحث کنید. همچنین می‌توانید از مستندهای مناسب سن آن‌ها استفاده کنید.

سرگرمی آخرهفته مفرح و شاد برای خانواده‌ و کودکان

۳. یک رقابت خانوادگی

نظرتان درباره یک رقابت هنری چیست؟ فقط به چند ماژیک، مداد شمعی، کاغذ و چسب نیاز دارید. با این جور رقابت‌ها عزت نفس و کار گروهی را در کودکان تقویت می‌کنید. با اهدای جوایز به هرکدام از آن‌ها، این رقابت را خاطره‌انگیز کنید.

بخوانید: ۲۱ درمان خانگی برای رفع تیرگی پوست صورت و گردن

۴. بپزید و بخورید

همیشه به خاطر داشته باشید خانواده‌ای که دور هم غذا می‌خورند با هم می‌مانند. پس داشتن شب پخت و پز خانوادگی را هدف قرار دهید و همه باهم غذا را آماده کنید؛ حتی می‌توانید از غذاهای کشورهای مختلف برای این شب استفاده کنید.

۵. بازی کنید

یک مسابقه ترتیب دهید. از بچه‌هایتان بخواهید یک مسابقه‌ی فوتبال یا بدمینتون را با شرکت بزرگسالان (دوستان قدیمی دوران مدرسه‌تان) و کوچک‌ترها ترتیب دهند. به این ترتیب هم تفریح می‌کنید و هم کمی چربی می‌سوزانید.

۶. باربیکیو

باربیکیو بهترین ایده برای فعالیت‌های خارج از خانه است. یک اجاق باربیکیو تهیه کنید. اعضای خانواده‌تان را دعوت کنید و یک جشن خانوادگی بگیرید. به هرکسی یک مسئولیت بسپارید.

۷. روز ساحل

خانواده‌تان را به نزدیک‌ترین ساحل ببرید. قلعه‌های شنی بسازید و در آب بازی کنید. جمع کردن صدف هم یک کار سرگرمی آخرهفته مفرح و شاد برای کودکان در ساحل است.

۸. موزه علوم

با خانواده از موزه نزدیک محل زندگی‌تان دیدن کنید. این فعالیت برای حس کنجکاوی کودک‌تان خوب است و از زندگی زیر دریا تا ستاره‌شناسی و چیزهای دیگر را در برمی‌گیرد. موزه‌های هنر هم زیبایی‌شناسی او را تقویت می‌کنند.

۹. بازی‌های صفحه‌ای

بازی‌های صفحه‌ای مانند منچ و مارپله راه عالی برای مفرح کردن آخر هفته و شادی تمام اعضای خانواده هستند. بازی‌های صفحه‌ای قدیمی‌تان را از انباری بیرون بکشید و بازی کردن را به نسل جدید یاد بدهید.

۱۰. بازدید از باغ‌وحش

سرگرمی آخرهفته مفرح و شاد برای خانواده‌ و کودکان

دیدن حیوانات وحشی در باغ وحش همیشه جالب است! این فعالیت برای همه گروه‌های سنی جالب است.

۱۱. چادر زدن

یک چادر بردارید و به دل طبیعت بزنید. دور آتش نشستن و داستان تعریف کردن از جذابیت‌های چادر زدن است. از بچه‌هایتان بخواهید حیوانات یا صدای حشرات  را شناسایی کنند.

این‌ها فقط تعدادی از راه‌های داشتن اوقات مفرح با خانواده‌ها هستند. زمانی که وقف خانواده‌تان می‌کنید هیچ وقت هدر نخواهد رفت، سبب ایجاد خاطرات به یاد ماندنی میشود و روابط بین اعضای خانواده را بهبود می‌دهد.

منبع: momjunction

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *