پیشگیری و درمان میگرن برای زنان + ۶ توصیه کاربردی

میگرن که یکی از دردهای بسیار بد برای زنان است می تواند روند زندگی را مختل کند. در ادامه راه هایی برای پیشگیری و درمان میگرن برای زنان را بخوانید.

میگرن‌ در زنان سه برابر مردان است و بیشتر در دهه ۳۰ یا ۴۰ سالگی رخ می‌دهد – سال‌های والد بودن. در واقع بیش از یک نفر از هر چهار زن در دهه ۳۰ سالگی خود آن را تجربه می‌کند. با وجود آن که میگرن درمان ندارد با ایجاد چند تغییر می‌توانید آن را کنترل کنید. مادرانی که میگرن دارند قادر به لذت بردن از فعالیت‌های خانوادگی نیستند. بنابراین راهکارهای زیر را در نظر بگیرید.

۱. محرک‌ها را بیابید.

هرچیزی از پنیر کهنه گرفته تا شراب قرمز و آب و هوا (به ویژه روزهای توفانی یا گرم) و برخی رایحه‌های خاص می‌تواند باعث میگرن شود. مغز مبتلا به میگرن فوق‌العاده حساس است، بنابراین خواب یا خورد و خوراک نامنظم، و استرس می‌تواند آن را بدتر کند. دکتر متیو رابین برای پیشگیری و درمان میگرن برای زنان می‌گوید: وقتی زندگی خسته‌کننده و قابل پیش‌بینی باشد میگرن بهتر رفتار می‌کند. برای پیدا کردن محرک‌ها و دوری از آن‌ها یک دفتر یادداشت یا اپلیکشنی مانند Migraine Buddy استفاده کنید.

۲. سبک زندگی‌تان را اصلاح کنید.

تحقیقات نشان داده است حفظ عادت‌های خواب، غذا، ورزش، و آب‌رسانی خوب میگرن را تا ۵۰ درصد کاهش می‌دهد. همچنین تکنیک‌های آرام‌سازی مانند مدیتیشن و تنفس عمیق مانند قرص‌های پیشگیری از میگرن عمل می‌کنند و یکی از راه های پیشگیری و درمان میگرن برای زنان است.

دکتر دان بیوس می‌گوید: معمولا مادرها حس می‌کنند برای مراقبت از خود به اجازه نیاز دارند. اغلب اصلاحات سبک زندگی مانند یوگا یا پیاده‌روی روزانه را برایشان تجویز می‌کنم.

پیشگیری و درمان میگرن برای زنان + 6 توصیه کاربردی

برای شروع سعی کنید تنفس مربعی را هرروز تمرین کنید (۴ ثانیه دم، ۴ ثانیه نگه داشتن، ۴ ثانیه بازدم، و باز هم ۴ ثانیه نگه داشتن).

۳. داروهای درست را نگه دارید.

میگرن هیچ درمان جادویی ندارد پس بهتر است رژیم دارویی خودتان را بسازید. دکتر ابیزابت لودر می‌گوید: معمولا  انبوهی دارو جمع می‌کنیم و همه را امتحان می‌کنیم تا ببینیم کدام  یک جواب می‌دهد.

بخوانید: ۴ گروه خوراکی که از میگرن جلوگیری می‌کنند + خوراکی های تحریک کننده میگرن

مسکن‌های او‌تی سی مانند ایبوبروفن یا آسپرین ممکن است میگرن‌های خفیف را از بین ببرند اما خیلی‌ها با تریپتان‌ها بهتر جواب می‌گیرند. اگر بیش از دو بار در هفته میگرن دارید از داروهای پیشگیرنده استفاده کنید اما مراقب عوارض جانبی آن‌ها از جمله تهوع و سرگیجه باشید.

۴. پیشگیری و درمان میگرن برای زنان: از قبل برنامه‌ریزی کنید.

لیزا جاکوبسن موسس یک انجمن آنلاین میگرن نگهداری یک “بسته میگرن” حاوی ابزارهای پایه – دارو، بطری آب، یخ، آبنبات زنجفیلی برا تهوع، و روغن نعناع برای مالیدن رو شقیقه‌ها – را در ماشین و کیف‌تان توصیه می‌کند.  همچنین می‌توانید فعالیت هایی را برای کودکان‌تان برنامه‌ریزی کنید که به شما اجازه دهد استراحت کنید. در روزهایی که میگرن دارید می‌توانید غذاهای ساده‌تر بپزید که سریع اماده شوند.

۵. میگرن خود را برای بچه‌ها توضیح دهید.

بدون ذکر ترس‌هایتان میگرن را برای آن‌ها توضیح دهید. اغلب بچه‌ها مانند والدین‌شان به آن واکنش نشان می‌دهند. وقتی احساس سلامتی می‌کنید با چنین چیزی شروع کنید: وقتی میگرن دارم، سرم درد می‌کند و ممکن است حالت تهوع داشته باشم. شاید نگاه کردن به نور شدید یا شنیدن صداهای بلند برای من سخت باشد. اما خیلی چیزها حالم را بهتر می‌کند، مثل مصرف دارو و استراحت. می‌توانید با بغل کردن من و آرام بازی کردن کمک کنید. جای نگرانی نیست و حالم خوب می‌شود.

۶. یک درمان جایگزین را امتحان کنید.

زمانی را برای جستجوی درمان‌های طبیعی در گوگل بگذارنید و مطمئن باشید روش‌های خوبی مانند طب سوزنی پیدا خواهید کرد.

منبع: parents

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *