آموزش کمک کردن به دیگران به فرزند و کودک مان

آموزش کمک کردن به دیگران به فرزندان و کودک مان یکی از راه هایی است که می تواند برای آینده او مفید باشد. کمک به دیگران و آموزش آن را در ادامه بخوانید.

کمک کردن به دیگران بهترین راه است برای اینکه بچه‌ها خصیصه‌های اخلاقی قدرتمندی را کسب کنند. همین حالا تصمیم بگیرید و نقش خود را برای ایجاد تفاوت در جامعه‌تان ایفا کنید.

فواید آموزش کمک کردن به دیگران

کمک کردن به دیگران حتی به بچه‌ها نوپا و کودکانی که هنوز به مدرسه نرفته‌اند رحم و شفقت، همدردی، تحمل، قدردانی و احساس مسئولیت در قبال جامعه را می‌آموزد. و بچه‌هایی که به دیگران کمک می‌کنند، به احتمال زیاد در بزرگسالی هم این رویه را ادامه خواهند داد.

بخوانید: درمان خانگی لکه های صورت + مواد غذایی مفید برای پوست بدون لکه

بهترین راه برای پیدا کردن فرصتی برای انجام فعالیت‌های خیرخواهانه تماس با مراکز خیریه و توضیح منطقه زندگی‌تان، علائق‌‌تان و سن فرزندتان است. آنها احتمالا پایگاه داده دارند و می‌توانند مواردی را به شما معرفی کنند.

زمانی که برای انجام یک پروژه خیرخواهانه تصمیم گرفته‌اید، به فرزندتان دقیقا توضیح بدهید که قرار است چه کار کنید. برای انجام کار مشتاق باشید و اهمیت آن را برای او توضیح بدهید. پاسح سوالات فرزندتان را در مورد کار و آدم‌هایی که با آنها در تماس خواهید بود، بدهید.

۱۰ شیوه برای اینکه به بچه‌ها یاری رساندن به دیگران را یاد بدهیم

۱. مواد غذایی بین فقرا پخش کنید. همراه فرزندتان به فروشگاه بروید و بعد از تهیه مواد غذایی آن را در مکان‌هایی که سراغ دارید، بین فقرا پخش کنید.

۲. برای مبارزه با بیماری‌ها پیاده‌روی کنید. بسیاری از سازمان‌ها برای افزایش آگاهی و جمع‌آوری پول پیاده‌روی‌های هدفمند برگزار می‌کنند. کودکان و نوجوانان ۵ ساله و بالاتر می‌توانند چند کیلومتر پیاده‌روی کنند و بچه‌های نوپا را هم که می‌توانید با کالسکه ببرید.

۳. جعبه‌های فعالیت برای خودتان درست کنید. اگر فرزند شما هنوز به مدرسه نمی‌رود می‌توانید چند جعبه کفش را زیباسازی کنید و در آنها بازی‌های کوچک، پازل یا کتاب جمع کنید و بعد به بچه‌های بیمارستان هدیه بدهید.

آموزش کمک کردن به دیگران به فرزند و کودک مان

۴. گاهی به خانه سالمندان سر بزنید. به این ترتیب هم پیرزن‌ها و پیرمردهای تنها را خوشحال می‌کنید و هم فرزندتان شاد کردن دیگران را یاد می‌گیرد.

چه راه هایی برای آموزش کمک کردن به دیگران وجود دارد؟

۵. پاکسازی کنید. می‌توانید به پارک محله‌تان بروید و زباله‌ها و ته سیگارهایی را که روی زمین ریخته‌اند، جمع کنید، فقط یادتان باشد برای این کار حتما دستکش دست‌تان کنید.

۶. با یک معلول ذهنی بزرگسال دوست شوید. با یک مرکز درمانی برای افراد معلول در منطقه‌تان تماس بگیرید و از آنها بخواهید که شما را با یک معلول ذهنی آشنا کنند که می‌تواند در رویدادهای خانواده شما حاضر شود. مسئولین مرکز کسی را به شما معرفی می‌کنند که می‌تواند با بچه‌های کوچک تعامل برقرار کند.

۷. غذا پخش کنید. می‌توانید در خانه بسته‌های غذایی گرم یا سرد آماده کنید و بعد آنها را بین کارتن‌خواب‌ها یا خانواده‌هایی که مشکل مالی دارند، پخش کنید.

۸. افراد مسن و بیمار را سوار ماشین‌تان کنید. همراه فرزندتان افراد مسن یا بیماران مبتلا به ایدز و سرطان را به مراکز درمانی که از آنها وقت ملاقات گرفته‌اند برسانید. یا اگر پیرزن و پیرمردی را کنار خیابان منتظر تاکسی دیدید، سوارشان کنید و آنها را به مقصد برسانید.

۹. برای بچه‌ها داستان بخوانید. کتاب‌های مورد علاقه فرزندتان را برای کودکان در بیمارستان بخوانید. او می‌تواند در کنار شما بنشیند و صفحات را عوض کند.

۱۰. با حیوانات مهربان باشید. برای مراقبت از سگ‌ها یا گربه‌های بدون خانه، داوطلب شوید.

منبع: parents

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *