۹ درمان‌های طبیعی و خانگی نقرس + میوه‌های مفید برای نقرس

اگر می خواهید درباره درمان نقرس و درمان‌های طبیعی و خانگی نقرس و این که فواید سیب و آلبالو برای درمان نقرس و خواص کرفس برای نقرس بدانید مطلب را بخوانید.

نقرس نوعی آرتریت است که دردی مشابه با درد آرتروز ایجاد می‌کند، گرچه تفاوت‌هایی هم وجود دارد.

این بیماری ناشی از افزایش اسید اوریک در خون است. اسید اوریک در مفاصل جمع می‌شود، و التهاب همراه با ناراحتی و درد را ایجاد می‌کند.

برخی داروهای طبیعی می‌توانند به تسکین درد نقرس کمک کنند. با این حال، اگر درد نقرس شما بسیار ناگهانی یا شدید باشد، قبل از انجام هرگونه درمان خانگی، با پزشک‌تان مشورت کنید.

درمان‌های طبیعی و خانگی نقرس

۱. آب آلبالو

مطابق با مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۶ صورت گرفت، آلبالو برای درمان بسیاری از بیماری‌ها مفید است.

درمان‌های طبیعی و خانگی نقرس

در مطالعه‌ دیگری که در سال ۲۰۱۲ انجام شد، آلبالو قادر است از بروز حملات نقرس پیشگیری کند. بر اساس این مطالعه سه وعده آلبالو در یک دوره‌ دو روزه برای تسکین درد نقرس بسیار موثر است.

۲. منیزیوم

منیزیوم نوعی ماده معدنی است که برخی ادعا می‌کنند برای تسکین درد نقرس مفید است، زیرا کمبود منیزیوم می‌تواند استرس التهابی مزمن را در بدن بدتر کند، هرچند هیچ مطالعه‌ای بر این نظریه صحه نگذاشته‌است. با این وجود مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۵ صورت گرفت نشان داد که منیزیوم کافی با نرمال بودن سطح اسید اوریک در بدن ارتباط دارد. البته این نتیجه در مورد مردان صادق بود نه زنان.

۳. زنجبیل

زنجبیل نوعی گیاه دارویی است که برای اختلالات التهابی استفاده می‌شود. یک مطالعه نشان داد که با مصرف زنجبیل سطح اسید اوریک در بدن کاهش می‌یابد. برای استفاده از این ریشه‌ دارویی یک قاشق غذاخوری از آن را به صورت رنده شده با آب بجوشانید. بعد تکه پارچه‌ای را در این آب خیس کنید و آن را روی ناحیه‌ دچار درد قرار بدهید. اجازه بدهید ۱۵ تا ۳۰ دقیقه بماند.

۴. کرفس یا تخم کرفس

استفاده از عصاره کرفس و تخم کرفس درمان خانگی محبوبی برای نقرس بوده‌است. بهتر است این گیاه را به میزان بیشتری در برنامه غذایی‌تان بگنجانید.

بخوانید:بهترین رژیم برای مبتلایان به نقرس: بایدها و نبایدهای خوراکی

۵. چای گزنه برای درمان نقرس

گزنه یک داروی گیاهی برای نقرس است که می‌تواند التهاب و درد را کاهش بدهد. برای استفاده از این گیاه می‌توانید یک تا دو قاشق چایخوری گزنه خشک را در یک فنجان آب جوش بریزید و کمی صبر کنید تا دم بکشد. سه فنجان از این چای را در روز بنوشید.

۶. قاصدک

گیاه دارویی قاصدک می‌تواند سطح اسید اوریک را در خون کاهش بدهد. شما می‌توانید چای، عصاره یا مکمل این گیاه را مصرف کنید.

۷. سرد و گرم کردن ناحیه دجار درد

اعمال سرما و گرما روی مفاصل ملتهب هم می‌تواند برای تسکین درد موثر باشد. می‌توانید روی مفاصل دچار درد کیسه یخ بگذارید یا مفصل را در آب سرد غوطه‌ور کنید. در صورتی که التهاب خیلی شدید نیست، می‌توانید مفصل را در آب گرم هم غوطه‌ور کنید.

۸. سیب

درمان‌های طبیعی و خانگی نقرس

بسیاری از وبسایت‌های مرتبط با داروهای طبیعی سیب را به عنوان درمان نقرس معرفی می‌کنند به این دلیل که می‌تواند سطح اسید اوریک را پایین بیاورد. خوردن یک سیب در روز نه تنها برای سلامت کلی خوب است بلکه تا حدی برای تسکین درد نقرس هم موثر خواهد بود.

۹. نمک اپسوم

برخی از مردم بر این باورند که حمام نمک اپسوم می‌تواند به پیشگیری از حملات نقرس کمک کند به این دلیل که منیزیوم فراوانی دارد. برای حمام کردن با نمک اپسوم، ۱ تا ۲ فنجان از آن را داخل وان بریزید و در آب غوطه‌ور شوید تا از شدت علائم کاسته شود.

منبع: healthline

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *