روش های گرم کردن قبل از ورزش + جلوگیری از آسیب دیدن در ورزش

اگر می خواهید در مورد راه های آماده سازی فرزندتان برای ورزش یا راه ها و روش های گرم کردن قبل از ورزش و جلوگیری از آسیب را بدانید ادامه مطلب را بخوانید.

گرم کردن درست بدن قبل از انجام تمرینات ورزشی می‌تواند از بروز آسیب جلوگیری کند. بچه‌ها به دلیل مزایای فوق‌العاده‌ای که گرم کردن بدن دارد، باید حرکاتی را که ضربان قلب‌شان را بالا می‌برد با حرکات کششی عضلات‌شان ترکیب کنند.

چرا باید پیش از ورزش کردن گرم کنیم؟

روش های گرم کردن قبل از ورزش

قبل از آنکه ورزشکار جوان‌تان وارد عرصه ورزش شود، به او کمک کنید که بدن‌اش را با یک برنامه درست گرم و آماده کند. مطابق با یک برنامه که توسط دکتر آلن از بیمارستان مانت ساینای طراحی شده‌است، بچه‌ها شل شدن عضلات و بالا رفتن ضربان قلب را تجربه می‌کنند و در نهایت با حرکات کششیِ ماهیچه‌های پشت پا و مچ پا کارشان به پایان می‌رسد. در بدن رو به رشد بچه‌ها، ماهیچه‌های پشت پا و مچ پا بیش از هر جای دیگری از بدن مستعد آسیب هستند.

روش های گرم کردن قبل از ورزش

از گچ برای مشخص کردن فاصله‌ای حدود ۶ متری استفاده کنید. سپس از فرزندتان بخواهید که در مسافت مشخص‌شده، این حرکات را انجام بدهد: راه برود، بپرد،‌ راه برود و در عین حال دست‌ها را در هوا موج بدهد؛ در حال پریدن همزمان دست‌ها را موج بدهد؛ بپرد و با زانوهای خمیده پایین بیایید. در صورتی که فرزندتان فوتبال بازی می‌کند، می‌توانید از او بخواهید توپ هم دریبل بزند، پرتاب کند، بدود و توپ را بیاورد. بعد از ۵ تا ۶ دقیقه حرکت، می‌تواند به سراغ حرکات کششی زیر برود.

بخوانید: بهترین راه های طبیعی و خانگی برای بزرگ شدن سینه در یک ماه

از فرزندتان بخواهید که دست‌های خود را باز کند و بالا بکشد و کف دست‌ها را روی یک دیوار قرار بدهد.

یا همین حالت را بدون قرار دادن دست روی دیوار انجام دهد.

جلوگیری از آسیب دیدن در ورزش

کشش ماهیچه‌های پشت ساق پا: از او بخواهید که یک پا را نزدیک دیوار قرار دهد، سپس پای دیگرش را به پشت کش بدهد، کف پا صاف روی زمین باشد، تا زمانی که در ناحیه ماهیچه‌های پشت ساق پا کشش را احساس کند.

کشش مچ پا: از او بخواهید که یک ساق پا را به اندازه حدود ۳۰ سانت پشت پای دیگرش قرار بدهد، سپس هر دو زانو را کمی خم کند تا زمانی که کشش را در ناحیه مچ احساس کند.

او باید هر بار حرکت کششی را به مدت ۳۰ ثانیه روی هر پا نگه دارد.

بعد یک یا دو بار دیگر همین حرکت را تکرار کند.

منبع: parents

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *