فواید پیاده روی سریع برای افزایش طول عمر

پیاده روی فواید فراوانی دارد و می‌تواند بیماری های زیادی را درمان کند. برای این که از فواید پیاده روی سریع برای افزایش طول عمر مطلع شوید متن را بخوانید.

محققان بر این باورند که با پیاده روی سریع، یک تمرین خوب برای قلب وعروق است، همچنین ممکن است نشانگر سلامتی کامل فرد باشد.

پیاده روی از جمله ورزش هایی است که فواید بی شماری را برای سلامت شما در پی دارد. پیاده روی علاوه بر تاثیر مثبت بر سلامت جسم شما، فواید بسیاری را نیز برای تقویت روحیه و بهبود سلامت روان شما دارد. به تازگی محققان به نتایج مهمی در رابطه با پیاده روی و افزایش طول عمر دست یافته اند.

فواید پیاده روی سریع

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که با سرعت پیاده روی کردن می‌تواند شانس طولانی شدن عمر شما را افزایش دهد و مهم نیست وزن‌تان چقدر است و کفش‌های پیاده روی شما چه وزنی را تحمل می‌کنند.

افرادی که پیاده روی سریع دارند معمولا از کسانی که آهسته راه می‌روند عمر بیشتری خواهند داشت. براساس تحقیقاتی که محققان روی عادت‌های پیاده روی و مرگ تقریبا ۴۷۵ هزار نفر داشته‌اند، اکثر این افراد در شروع تحقیق ۵۰ سال سن داشتند.

فواید پیاده روی سریع

محققان پیاده روی سریع را اینگونه تعریف می‌کنند که فرد باید پیاده روی حداقل ۳ مایل(تقریبا ۴ کیلومتر) در ساعت یا ۱۰۰ گام در یک دقیقه داشته باشد.

در یک تحقیق، سرعت پیاده روی شرکت کنندگان پرسیده شد و آنها باید می‌گفتند که آیاد سرعت آرام، متوسط یا سریع داشته‌اند یا خیر

طبق مطالعه منتشرشده در Mayo Clinic Proceedings، شرکت کنندگان با سرعت پیاده روی بالا، انتظار طول عمر بیشتری از میان همه گروه‌های BMI داشتند. با این حال، آمادگی جسمانی بهترین شاخص امید به زندگی نسبت به شاخص توده بدنی است و جامعه را به سریع قدم زدن تشویق می‌کند تا افراد سال‌های طولانی‌تری زندگی کنند.

طول عمر و فواید پیاده روی سریع

براساس این تحقیق، شرکت‌کنندگانی که آهسته قدم می‌زدند انتظارات زندگی کوتاه‌تری از بین همه گروه‌های شاخص توده بدنی(BMI) داشتند. محققان بیان می‌کنند، زنانی که سریع‌تر راه می‌رفتند حدود ۸۷ سال عمر داشتند در مقایسه زنانی که آهسته راه می‌رفتند سن آنها به ۷۲ سال می‌رسید. مردانی که پیاده روی سریع انجام می‌دادند سن آنها حدود ۸۶ سن داشتند و مردانی که آهسته پیاده روی می‌کردند ۶۵ سال سن داشتند. این نشان می‌داد که ۱۵ سال تفاوت سنی برای زنان و ۲۰ سال تفاوت سنی برای مردان وجود است.

به طور کلی پیاده روی سریع بر عملکرد قلب شما تاثیر بسزایی خواهد داشت و موجب تقویت آن می‌شود. بنابراین چه وزن بالایی دارید چه تناسب اندام دارید، پیاده روی سریع می‌تواند تاثیرات فیزیکی مثبتی روی بدن و عمر شما نیز بگذارد.

جلوگیری از چاقی با پیاده روی سریع

یافته‌های نشان می‌دهد که سلامتی و آمادگی قلب و عروق می‌تواند موجب محافظت در برابر عوامل خطرناک مانند چاقی و اضافه وزن شود و همانطور که گفته شد پیاده روی سریع می‌تواند بیماری‌های قلب و عروق را کاهش دهد.

میزان صرف زمان برای پیاده روی و فواید پیاده روی سریع نباید نادیده گرفته شود و افراد باید سعی کنند در پیاده روی سرعت بالایی داشته باشند. ارتباط بین پیاده روی و طول عمر نمی‌تواند به طور کامل بخاطر سلامتی فیزیولوژی باشد. رفتارهای پیاده روی همچنین می تواند نشانگر تاثیر چند عامل باشد.

بخوانید: تعبیر کامل خواب های جنسی :‌ هر خواب جنسی چه معنی دارد؟

جالب است بدانید، مطالعات نشان می‌دهد که گروهی که کمترین انتظار زندگی یا بهتر است بگوییم کمترین طول عمر را داشتند جز شرکت کنندگان سنگین وزن نبودند، بلکه زنان و مردان با شاخص توده بدنی کمتر از ۲۰ کیلوگرم بر مترمربع بودند، در واقع وزن کمی داشتند. گفتنی است این گروه بهتر می‌توانستند از پیاده روی سریع بهره‌مند شوند.

جای تعجب نیست که دونده سریع بودن با طول عمر طولانی داشتن ارتباط نزدیکی دارد و جزو فواید پیاده روی سریع است. در واقع با پیاده روی سریع، کمک زیادی به عملکرد قلب می‌شود و بسیاری از بیماری‌ها کاهش می‌یابد. از طرفی می‌توان گفت که این کار حتی برای افراد لاغر هم مفید است.

بیماری قلبی و فواید پیاده روی سریع

این مطالعه به علل خاصی از مرگ مانند بیماری قلبی اشاره نمی‌کند. بلکه می‌توان گفت عملکرد فیزیکی مناسبی است که خطر بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد.

اکنون می‌دانیم که تمرین با شدت زیاد می‌تواند نتایج خوبی می‌تواند در بر داشته باشد. اگر این مفهوم را برای نحوه پیاده روی کردن‌تان در کل زندگی به کار ببرید، بنابراین زمانی که برای پیاده روی صرف کردید نسبت به کسی که آهسته پیاده روی می‌کند از مزایای زیادی بهره‌مند شده‌اید. در عین حال، اگر فردی هستید که سلامتی کامل دارید، بدن‌تان موثر‌تر عمل می‌کند و انرژی بیشتری خواهید داشت و باعث میشود سریع‌تر راه بروید. هیچ قانون طلایی در زندگی وجود ندارد، اما حرکت و تحرک بیشتر نتایج مثبتی در بردارد. بنابراین پیاده روی با سرعت را یکی از تصمیمات سالم در زندگی‌تان بدانید و می‌توانید تناسب اندام داشته باشید.

Liz Jeneault یکی از متخصصین تناسب اندام است که بیان می‌کند بسیار سرش شلوغ است و در یک شهر بزرگ زندگی می‌کند و اغلب اوقات از وسیله نقلیه استفاده نمی‌کند و به جای آن پیاده روی می‌کند. او معتقد است که این کار می‌تواند تناسب اندام او را حفظ کند. همچنین بیان می‌کند که پیاده روی سریع روی تپه‌ها می‌تواند موثرتر باشد. درواقع معتقد است هیچ چیز بهتر از پیاده روی روی یک شیب نیست زیرا کالری بیشتری را می‌سوزانید.

بهترین ورزش

بهترین ورزش برای داشتن یک زندگی طولانی و سالم، پیاده روی است. این ورزش نه به تجهیزات ورزشی گرانقیمت نیاز دارد و نه نیازی به رفتن به باشگاه و استخدام مربی ورزشی دارد. تنها وسایلی که برای پیاده روی به آنها نیاز دارید، بدن خود شما و کفش مخصوص پیاده روی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *