درمان کم خونی با میوه و سبزیجات: ۱۲ درمان خانگی کم خونی

یکی از بیمارهای خطرناک مخصوصا برای زنان کم خونی است. برای درمان خانگی کم خوبی و درمان کم خونی با میوه و سبزیجات را در ادامه بخوانید.

بخوانید: ۳۷ روش ساده برای داشتن شکم صاف و تخت

انواع درمان کم خونی با میوه و سبزیجات

۱. برگ‌های گز روغنی

مملو از ویتامین آ و سی، آهن، کلسیم، و منیزیم است که به درمان کم خونی کمک می‌کند.

۲. ویتامین ب۱۲ و فولات

ویتامین‌ها نقش مهمی در عملکرد سلول‌ها دارند. کمبود برخی ویتامین‌ها سبب بیماری‌های جدی از جمله کم خونی می‌شود. مصرف سبزی‌ها، تخم مرغ، و انواع لوبیا به صورت منظم از ویتامین ب۱۲ و فولات جلوگیری می‌کند.

۳. شیره

شیره یا ملاس محصول جانبی شیرین حاصل از تصفیه نیشکر است. قند کمی دارد اما سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی مانند ب۶، منیزیم، کلسیم، و سلنیوم است. مصرف آن می‌تواند به افزایش سطح آهن در بدن شما کمک کند و سبب بهبود سطح هموگلوبین و تعداد گلبول‌های قرمز شما شود.

۴. سبزیجات سبزرنگ

سبزیجاتی مانند کلم کالی، اسفناج، برگ ترب، برگ خردل، آروگولا، بروکلی و چارد یا چغندر سوئیسی منابع عالی آهن هستند. مصرف منظم آن‌ها کم خونی را بهبود می‌دهد.

۵. ویتامین سی

ویتامین سی بیشتر در مرکبات پیدا می‌شود. میوه‌های مثل پرتقال، سیب، لیمو، گریپ‌فروت، نارنگی، انگور فرنگی، و توت‌ها مملو از ویتامین سی و سایر ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری برای تولید گلبول قرمز و هموگلوبین هستند.

۱۲ درمان خانگی کم خونی

۶. پروبیوتیک‌ها

پروبیوتیک‌ها می‌توانند گوارش و عملکرد روده‌ها را بهبود دهد. دلیل این امر باکتری‌های مفیدی است که در این محصولات وجود دارند. این باکتری‌ها سطح ویتامین ب۱۲ و آهن را نیز افزایش می‌دهند. افراد مبتلا به کم خونی می‌توانند با مصرف ماست به بهبود خود کمک کنند.

۷. انجیر

انجیرهای گوشتی و شیرین مملو از آهن هستند. همچنین منبع خوب ویتامین آ، فولات، و منیزیم هستند. خیساندن آن‌ها باعث می‌شود به سرعت هضم شوند.

۸. چغندر

چغندر یک منبع عالی آهن، منیزیم، کلسیم، ویتامین آ، و فولات است. مصرف منظم آب چغندر سبب بهبود سطح هموگلوبین می‌شود و اضافه کردن مقداری آب لیمو نه تنها طعم آن را بهبود می‌دهد بلکه ویتامین سی آن را افزایش می‌دهد.

۹. موز

با مصرف موز سبز یا رسیده می‌توانید به طرز چشم‌گیری سطح آهن خود را بالا ببرید. این میوه سرشار از آهن، پتاسیم، ویتامین سی، و فولات است و مواد لازم برای تولید گلبول‌ها قرمز را در اختیار بدن‌تان قرار می‌دهد.

۱۰. خرما و کشمش

خرما و کشمش منابع عالی آهن و ویتامین سی هستند. ویتامین سی سیستم ایمنی‌تان را تقویت می‌کند و جذب آهن را افزایش می‌دهد.

۱۱. مس

کمبود مس می‌تواند منجر به کم خونی شود.

۱۲. دانه‌های کنجد سیاه

کنجد سیاه مملو از فولات، آهن، و منیزیم است و به شدت برای رژیم غذایی‌تان ضروری است. سطح آهن را بالا می‌برد و به جذب آن در سیستم شما کمک می‌کند.

منبع: stylecraze

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *