۱۰ درمان گیاهی و خانگی سرطان روده بزرگ یا کولون

در این نوشتار با برخی از درمان گیاهی و خانگی سرطان روده بزرگ یا کولون آشنا خواهیم شد. این درمان ها بدون عمل جراحی و شیمیایی است.

بخوانید:‌درمان گیاهی و طبیعی سرطان معده + درمان سرطان با طب سنتی

سرطان روده بزرگ زمانی رخ می‌دهد که سلول‌های غیرطبیعی در روده بزرگ و قسمت پایانی دستگاه گوارش رشد می‌کنند. این بیماری می‌تواند کشنده باشد. در حالی که پرتودرمانی، شیمی درمانی و روش‌های دیگر هر روز در حال پیشرفت هستند، باز هم سرطان روده یکی از کشنده‌ترین بیماری‌های عصر حاضر است. به همین دلیل مردم اغلب به دنبال راه‌حل‌های طبیعی و خانگی برای سرطان روده بزرگ هستند. در این نوشتار با برخی از درمان‌های خانگی سرطان روده بزرگ یا کولون آشنا خواهیم شد.

۱. جینسنگ

جینسنگ به دلیل آنتی‌اکسیدان‌هایی که دارد به طور مستقیم سلول‌های سرطانی را مهار و از تکثیر آنها جلوگیری می‌کند. شما می‌توانید این گیاه را به صورت چای مصرف کنید.

۲. چای سبز

چای سبز منبع خوبی از ترکیبات ارگانیک مانند کاتچین و اپی‌کاتچین است که حضور رادیکال‌های آزاد را کاهش می‌دهند و ریسک بروز سرطان را پایین می‌آورند. چای سبز را در برنامه غذایی روزانه‌تان بگنجانید تا هم به درمان گیاهی و خانگی سرطان روده بزرگ کمک کنید و هم از بروز آن پیشگیری کنید.

۳. ورزش

برای سلامتی و تندرستی کلی، انجام تمرینات ورزشی منظم به شدت توصیه می‌شود، اما زمانی که از سرطان روده بزرگ یا دیگر سرطان‌ها رنج می‌برید، بهبود جریان خون و تقویت متابولیسم که هر دو با ورزش کردن حاصل می‌شوند، برای درمان گیاهی و خانگی سرطان روده بزرگ اهمیت زیادی دارد.

۴. درمان گیاهی و خانگی سرطان روده بزرگ با سیر

سیر حاوی ترکیبات فعالی است که می‌توانند از گسترش سلول‌های سرطانی جلوگیری و به ترمیم بافت‌های آسیب‌دیده کمک کنند. مطالعات دوسو کور ثابت کرده‌اند که سیر می‌تواند سلول‌های سرطانی را بدون آسیب زدن به سلول‌های سالم خنثی کند.

۵. روغن تخم کتان

یک مطالعه که توسط تیمی از محققان کانادایی صورت گرفت نشان داد که روغن تخم کتانی غنی از اسیدهای چرب امگا۳ است که نوعی کلسترول خوب محسوب می‌شوند و قادر هستند ملکول‌های پرو التهابی را کاهش دهند یا آنها را مهار کنند و به این ترتیب از گسترش سرطان جلوگیری می‌کنند.

درمان سرطان روده بزرگ

۶. سالمون

سالمون در کنار دیگر ماهی‌های روغنی منبعی غنی از اسیدهای چرب امگا۳ است. مطالعات نشان داده‌اند که اسیدهای چرب به دلیل داشتن رفتار آنتی‌اکسیدانی، نه تنها به طور مستقیم ریسک سرطان را کاهش می‌دهند بلکه علائم جانبی یا مشکلات مرتبط با سرطان را نیز تا حدی برطرف می‌کنند.

۷. درمان گیاهی و خانگی سرطان روده بزرگ با بلوبری

مطابق با مطالعات صورت گرفته، بلوبری سرشار از آنتی‌اکسیدان است و به همین دلیل می‌تواند تاثیر مثبتی روی سلول‌های سرطانی و سیستم ایمنی بدن‌تان داشته باشد. این میوه می‌تواند رادیکال‌های آزاد را حذف کند و جهش سلولی را کاهش بدهد.

۸. اسفناج

اسفناج سرشار از مواد مغذی است و به دلیل فیبر فراوانی که دارد درمانی عالی برای سرطان کولون محسوب می‌شود. یبوست و هموروئید دور مشکل همراه با این سرطان هستند که با مصرف اسفناج می‌توانید آنها را کاهش بدهید.

۹. ترک سیگار

چناچه می دانید سیگار یکی از دلایل بروز بسیاری از بیماری‌ها از جمله سرطان کولون است. مطابق با گزارش منتشر شده در ژورنال موسسه ملی سرطان، سیگار سرعت رشد توده‌ها را در روده بزرگ افزایش می‌دهد. با ترک این عادت مضر، چندین و چند ماده‌ سرطان‌زا را از سیستم بدن‌تان حذف خواهید کرد.

۱۰. درمان گیاهی و خانگی سرطان روده بزرگ با روغن زیتون

روغن زیتون به دلیل فنولی که دارد، یکی از درمان‌های خوب سرطان کولون محسوب می‌شود. فنول‌ها می‌توانند به حذف سلول‌های سرطانی کمک کنند. همچنین ثابت شده‌است که روغن زیتون می‌تواند تولید آنزیم‌های مهم را در روده‌ها افزایش دهد و به این ترتیب سبب بهبود جذب مواد مغذی می‌شود.

منبع: organicfacts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *