۷ درمان طبیعی آبله مرغان :‌ راه های درمان آبله مرغان

درمان طبیعی آبله مرغان و راه های خانگی و فوری درمان آبله مرغان در کودکان و چگونه آبله مرغان را درمان کنیم را در ادامه بخوانید.

راه های درمان طبیعی آبله مرغان

۱. استفاده از لوسیون کالامین

لوسیون کالامین می‌تواند به کاهش خارش کمک کند. این لوسیون حاوی مواد تسکین‌دهنده پوست از جمله زینک اکساید است.

۲. مصرف بستنی یخی بدون قند

آبله مرغان می‌تواند در دهان نیز ظاهر شود. این مورد ممکن است بسیار دردناک باشد. تشویق کودک به مکیدن یک بستنی یخی بدون قند می‌تواند راه خوبی برای تسکین درد داخل دهان باشد. همچنین مایعات بیشتری به بدن کودک می‌رسد.

۳. درمان طبیعی آبله مرغان : حمام با بلغور جو

حمام بلغور جو می‌تواند برای خارش آبله مرغان بسیار تسکین دهنده باشد. با حمام گرفتن آبله مرغان از یک ناحیه بدن به ناحیه دیگر منتقل نمی‌شود. بلغور جو را پودر کنید و با یک لیوان آب گرم مخلوط کنید تا حالت شیری رنگ بگیرد. آن را در یک کیسه پارچه‌ای ریخته و در آب غوطه‌ور کنید. بیشتر از ۲۰ دقیقه در این آب ننشینید.

۴. برای جلوگیری از خاراندن دستکش بپوشید

خاراندن تاول‌ها می‌تواند اغواکننده باشد، اما این کار ناراحتی شما را افزایش داده و پوست‌تان را در معرض عفونت قرار می‌دهد. برای جلوگیری از این وسوسه در شب یا هنگام خواب دستکش یا جوراب نرم بپوشید و ناخن‌هایتان را کوتاه کنید.

۵. حمام با جوش شیرین

اضافه کردن یک فنجان جوش شیرین به آب ولرم و حدود ۲۰-۱۵ دقیقه غوطه‌ور شدن در آن می تواند به تسکین خارش کمک کند.

۶. درمان طبیعی آبله مرغان : استفاده از کمپرس‌های بابونه

بابونه اثرات ضدالتهابی و ضدعفونی کننده دارد و می‌تواند خارش پوست را کاهش دهد. دو الی سه کیسه چای بابونه را دم کنید و بگذارید خنک شود. سپس با پد پنبه‌ای نرم روی نواحی که می‌خارد استفاده کنید.

۷. مصرف مسکن‌های دردتایید شده

اگر تاول‌ها دردناک هستند یا تب درید بهتر است دارو مصرف کنید. عدم مصرف آسپرین برای کودکان و نوجوانان اهمیت زیادی دارد زیرا بیشتر در معرض وضعیتی به نام سندورم ری قرار دارند. در عوض داروهایی مانند استامینوفن می‌توانند به تسکین علائم دردناک کمک کنند. از ایبوبروفن پرهیز کنید زیرا مصرف آن در طول ابتلا به آبله مرغان با خطر بیشتر عفونت پوستی در ارتباط است.

منبع: healthline

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *