۱۰ درمان خانگی آبسه دندان + راه های رفع آبسه دندان

آبسه دندان یکی از دردهای تحمل ناپذیر است. چگونه می توان آبسه را از بین برد ؟‌راه های درمان خانگی آبسه دندان چیست ؟ درمان آبسه دندان با شستشو

بخوانید: ۴۱ درمان خانگی پوسیدگی دندان + علائم و روش های درمان پوسیدگی دندان

درمان خانگی آبسه دندان

۱. شستشو با آب‌نمک

شستن دهان با آب‌نمک گزینه‌ای ساده و به صرفه برای تسکین موقت آبسه دندان است. همچنین می‌تواند به ترمیم زخم و داشتن لثه‌های سالم کمک کند. 

۲. درمان خانگی آبسه دندان با جوش شیرین

جوش شیرین هم گزینه‌ی به صرفه دیگری برای درمان آبسه دندان است. ممکن است مقداری در کابینت آشپزخانه داشته باشید. جوش شیرین برای پاک کردن پلاک دندان عالی است. همچنین دارای خواص ضدباکتریال است.

۳. روغن معطر اورگانو

روغن اورگانو دارای خواص ضدباکتریال و آنتی‌اکسیدان است. به همین دلیل می‌تواند به کاهش  تورم و درد آبسه دندان کمک کند. برای جلوگیری از تحریک بیشتر، حتما هر روغن معطری را با یک روغن حامل رقیق کنید.

۴. کمپرس سرد

یک کمپرس سرد می‌تواند به کاهش درد و تورم کمک کند.

۵. چای شنبلیله

شنبلیله خواص ضدباکتریال دارد و از گذشته‌های دور به عنوان درمان خانگی برای ترمیم جراحات و کاهش التهاب به کار می‌رفته است.

درمان خانگی آبسه دندان

۶. درمان خانگی آبسه دندان با روغن معطر میخک

روغن میخک از دوران باستان به عنوان یک درمان طبیعی برای دندان درد استفاده می‌شود. این روغن دارای خواص ضدباکتریال و ضالتهاب است. این روغن به دو صورت رقیق شده یا با غلظت بالا یافت می‌شود. در صورت استفاده از روغن معطر با غلظت بالا آن را رقیق کنید (۳ الی ۵ قطره روغن معطر در یک اونس روغن حامل).

۷. روغن معطر آویشن

روغن آویشن نیز از روغن‌های قوی است که می‌تواند میکروب‌ها را بکشد، با باکتری‌ها مبارزه کند، و تورم را کاهش دهد. یادتان باشد پیش از مصرف آن را با یک روغن حامل رقیق کنید.

۸. هیدروژن پراکسید

هیدروزن پراکسید یک درمان عالی برای مبارزه با عفونت باکتریایی است. همچنین پلاک دندان و خونریزی لثه‌ها را کاهش می‌دهد.

۹. روغن گردانی در دهان

روغن گردانی در دهان نیز یک ابزار باستانی برای بهداشت دهان است که برای درمان ناخوشی‌های دهانی استفاده می‌شود.

اعتقاد بر آن است که روغن گردانی سموم را از دندان‌ها و لثه‌ها می‌زداید. مطالعات اندکی نشان داده است که این عمل درمان خوبی برای خونریزی لثه، بوی بد دهان، و کاهش باکتری‌ها است.

روغن‌های مناسب برای روغن گردانی سامل موارد زیر است:

  • روغن نارگیل خام
  • روغن کنجد
  • روغن زیتون

توصیه می‌شود صبح و به صورت ناشتا انجام شود.

۱۰. درمان خانگی آبسه دندان با سیر

سیر یک درمان طبیعی دیگر با قدمت زیاد است که موارد درمانی بسیاری از جمله کاهش درد و از بین بردن باکتری‌ها را دارد. آن را له کنید و روی ناحیه درگیر عفونت بمالید.

منبع: healthline

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *